Skocz do zawartości

[amortyzator] XC32 Solo Air 100mm->120mm


nikon255

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Nie jestem pewien ale w XC32 jest chyba Inny typ soloaira niż w rebie, i ten widelec jest uniwersalny, czyli ma shafty długości do 120mm a zwiększyć skok, można poprzez usunięcie podkładki, lub skrócenie odboju.

 

Jutro sie dowiem na 100% jaki solo tam siedzi i czy operacja jest wykonywalna bez dodatkowych kosztów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie już przestudiowałem manual i kilka tematów o smarach/olejach i chce go dla świętego spokoju przesmarować. Twój post trochę mnie zastopował w działaniu, bo przy okazji miałem motywację w postaci -> 120mm.

 

PS. Trochę tępo to dziadostwo chodzi :)

 

Edit1:

 

przy okazji chciałbym zapytać o te kołki dociskowe. Przy mniejszym było lekko spocone, pewnie od nowości. Teraz sucho. Od czego one są? Dokręca się je do oporu czy z jakimś konkretnym momentem? W manualu na ten temat nic nie widziałem. Monarch R.

post-190947-0-52977200-1440540198_thumb.jpg

Edytowane przez nikon255
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

A czemu zdjęciem dampera nas częstujesz jak o widelcu rozmawiamy ?

 

 

 

PS. Trochę tępo to dziadostwo chodzi :)

To mu zrób serwis, przesmaruj mu sprężynę najlepiej sram butter, kurzówki także, zalej dół świeżym olejem a będzie tak czuły jak żadna twoich z dziewczyn :P

 

Wracając do pytania o kołki ... te śruby trzymają prawdopodobnie pokrętła regulacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, po zabiegu. Udało się zrobić 120mm, był dystans 2cm. Smar Slickoleum, olej castrol fork oil 15W. Poskladalem i chodzi jak masełko :) W golenie wlalem po 9ml, bo troche za bogato moglem nasączyć pianki, gdyż nie wyciagalem uszczelek kurzowych. Napompowałem tyle ile mialem na 100mm i po wejsciu na rower i nacisnieciu na amora wchodzi dobre 10cm. To normalne, ze przy wiekszym skoku trzeba dac wieksze cisnienie?

 

Wrazenie po rozlozeniu, ze uszczelki kurzowe i pianki byly prawie suche :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

To normalne, ze przy wiekszym skoku trzeba dac wieksze cisnienie?

Pomyśl sobie tak, masz 2 balony, maluśki i wieeeelki. Pierwszy popijesz tak aż pęknie ... drugi pompujesz tyle samo, też pęknie ? No nie bo jest większy.

 

Tak samo z komora powietrzną, zwiększając skok ją powiększyłeś, a co za tym idzie ... to już zupełnie inna sprężyna, inne ciśnienia inna charakterystyka :P

 

 

Wrazenie po rozlozeniu, ze uszczelki kurzowe i pianki byly prawie suche :(

To akurat normalne i nikogo nie powinno dziwić. Dziwne by było jak by było dobrze zalane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Panie Stanisławie, widzę że z fizyki pan miał problemy zdawać :P Jak wyraźnie napisałem, zmianę skoku możemy traktować tak samo jak by wyjął sprężynę i włożył zupełnie inną.

 

Jeżlei nie jest to zrozumiałem, nie będę rozwijał dlaczego. Po prostu suche fakty:

Większy skok - inne ciśnienie*, inna charakterystyka ugięcia, bardziej liniowa, czasami do tego stopnia iż potrzebne jest zmniejszanie komory.

 

* - to jeszcze zależy od stanu widelca, bo zaraz po serwisie widelec pracuje na innych ciśnieniach, nawet jak nic nie było zmieniane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nie ma zalecanego ciśnienia. Jest tylko Max którego nie wolno przekraczać i jest ono zmienne w zależności od skoku (znowu ta fizyka ... :P ) i tyle. no i nie za niskie bo dobijesz kilka razy i coś może se zepsuć.

 

Pompujesz tyle ile uważasz za stosowne. Lubisz kanapowo, to tak pompuj, lubisz sie ścigać, to pomuj więcej, twoja wola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, ze producent jeszcze podaje zakres cisnienia dla wagi zamiast rozwiazac to SAG'iem jak w damperach.

 

Jak te 10ml oleju na dnie ma smarowac golenie, slizgi tez?

 

 

Miałem przerwe od rowerowego swiata, a skonczylem na otwartej kapieli olejowej w 888 RC. Stad totalna zielenizna z mej strony :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jak sie wleje te 5ml ja zalecają to pewnie nie smaruje. Ja wlewam tyle ile sie wejdzie :D Czyli kompresuje widelec do korony, i leje olej az sie przeleje i skręcam. mam pewność najlepszego smarowania, bo więcej sie przecież nie wejdzie.

 

Jeżeli wlejesz taka samą ilość jak ja na nie skompresowanym widelcu to wystrzeli :D a raczej uszczelki kurzowe wystrzelą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Skoro nie ma miejsca to poco lać cokolwiek ? :D ty miej nadzieje że nikt z twojej roboty tego nie czyta :D bo dostaniesz wypowiedzenie :D

 

Jak sobie zmierzysz fi goleni gornych, dolnych i policzysz chwile a zakładam że potrafisz, to wyjdzie ci przybliżona wartość pustej przestrzeni :P wahająca sie od 12 do ponad 30ml :P w zależności od modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...