Skocz do zawartości

[pogadajmy] Jakie macie hobby poza rowerem?


99Lukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jako niepełnosprawny staram się nie poddawać nie załamywać robić wiele pozytywnych rzeczy. Moje pasje poza rowerem to : sport bieganie  i inny sport, mam ponad 20 medali z zawodów dla osób niepełnosprawnych i biegowych. Pisze wiersze mam wyróżnienia  w konkursach literackich publikacje w prasie. Malowanie akwarela publikacje w prasie wygrane konkursy wyróżnienia np. wygrałem etap wojewódzki konkursu z pefronu i dostałem się do krajowego etapu. Modelarstwo szopka Krakowska co nasza fundacja robiła, była prezentem dla pary prezydenckiej. My jako autorzy reprezentowaliśmy fundację na cała Polskę i  byliśmy w Pałacu Prezydenckim. Zwierzęta głównie akwarystyka i terrarystyka. Mam akwaterrarium 300l z żółwiem. Też mam w tym sukcesy prenumeruje profesjonalną prasę akwarystyczna i terrarystyczną, moje akwaterraium było prezentowane jak również mój felieton, w tej prasie profesjonalnej. Mam też inne zainteresowania. Załączam link do innego forum gdzie prezentowałem swoje wiersze obrazy i zdjęcia: http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=46567.msg1073886#new . Natomiast tutaj pokaże dwa wiersze jeden o bieganiu swoim, a drugi o niepełnosprawności i o tym jak przez to traktowany jestem. 

 

                               Moje bieganie. 
Serce mówi tak, rozum szepcze nie. 
A organizm moje ciało daje znak, że tego bardzo chce. 
Ubieram strój specjalny, bo to wyjątkowe spotkanie i z niecierpliwością czekam już na nie. 
Buty tez specjalne i gdy patrzę na nie, to wołają do mnie, zabierz mnie na to spotkanie. 
Rozgrzewkę zaczynam, uśmiech mam na twarzy, bo już za chwilę spotkanie moja randka się wydarzy . 
Z moim ciałem, organizmem, moimi myślami. 
Biegnę kilometry pokonuję, tak niesamowicie szczęśliwy się czuję. 
Po treningu uśmiech i pot na całym ciele. 
Mówi mi, że randka się udała, że ta miłość i przyjaźń będzie trwała. 
A takich spotkań pokonanych kilometrów będzie wiele. 
I, że to zaowocuje w przyszłości, medalami, sukcesami i biegami. 
Bo ja się po prostu zakochałem i bieganie pokochałem. 
 
                 Dlaczego tak jest. 
Jestem jaki jestem, sam nie zrobiłem sobie tego. 
Jednak dla was jestem nikim i nie wiem dla czego? 
Bo to nie moja wina, że niepełnosprawnym się stałem. 
Jednak dla was nie ma to znaczenia, bo od razu mnie skreślacie. 
I choć mnie nie poznacie, ani nie porozmawiacie. 
Tylko za mój wygląd: poniżacie, obrażacie, na dno spychacie i skreślacie. 
Czym sobie na to zasłużyłem, co ja wam zrobiłem, czy tak wiele od was oczekuje? 
Mam swoje plany pasje i marzenia, w których się realizuje i szukam spełnienia. 
Choć się staram nie poddaję, sukcesy odnoszę . 
To nic to nie zmienia, bo i tak od was przykrości dostaję. 
Czemu to robicie, czy nie widzicie, jaki ból i krzywdę tym mi robicie. 
Czy ja nie mam prawa i nie zasłużyłem, by być w społeczeństwie tak jak każdy inny . 
I tak jak wy być szanowany i akceptowany. 
Bo to oprócz znalezienia sobie dziewczyny jedno z moich marzeń. 
Lecz to od was bardzo zależy. 
Wierzę, że tak się stanie i poczuję, że jestem kimś, że tak już zostanie. 
 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotografia. Ponieważ to również zawód, to jestem tym tym szczęśliwcem, który dzieli pracę i hobby. Pomimo ponad 20-letniego doświadczenia w zawodzie mogę o sobie z całą dumą, które niesie to słowo, mówić o sobie jako o amatorze fotografii.
Interesuję się też nałogowo muzyką. Słucham muzyki klasycznej i jazzu, ale staram się być otwarty na nowe rzeczy. Mam potężną kolkcję płyt CD i dobry sprzęt grający. Sam też brzdąkam - mam kilka instrumentów w domu.
Poza tym narty są moją pasją. Kocham ten sport. Narty zjazdowe i biegowe czasem. Ze sportów lubię tez bieganie i poza sezonem rowerowym, to przynosi mi sporo radochy.
Czytam dużo. Głownie reportaże i poezję. Ale lubię też beletrysykę, choć na to mam mniej czasu i zostaje na wakacje głównie. Sporo czytam filozofii, socjologii i psychologii, bo tak mi zostało z młodości.

 

p%C5%82yty-gigant.jpg

 

kolekcja płyt sprzed 3 lat - teraz odrobinę powiększona - ok 2,5 tyś płyt CD. W tyle biblioteka, która zajmuje niemal cały mój dom. Sporo książek medycznych mojej żony. Nie mieścimy tego wszystkiego i część leży na strychu a reszta w szafach w pudłach. Teraz kupuję częściej książki w wersjach elektronicznych. 

 

100706_011.jpg

 

 

Zdjęcie, które łączy moje pasje fotograficzne i muzyczne. Ta fotografia zdobywała nagrody na konkursach Grand Press Photo i BZWBK Press Photo. Na zdjęciu, nieżyjący już, Prof. Jan Ekier. 

 

I drugi zdjęcie z łączące moje hobby porterowe, pracę i miłość do muzyki - portret Michała Urbaniaka, który był szeroko rozpowszechniany. 

 

AK091010_009.jpg

 

pozdr

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie hobby to szeroko rozumiany sport.

Piłka nożna, siatkowa, bieganie, boks, snowboard, chodzenie po górach, ścianka wspinaczkowa, pływanie, kajaki, squash (chyba tak się to pisze).

Chciałbym jeszcze kilku dyscyplin spróbować, sam nie wiem dlaczego.

Najwięcej przyjemności sprawia mi ukończenie biegów. W tym roku pokonałem pierwszy maraton, z tego powodu rozpiera mnie duma, ale jestem również rozczarowany wynikiem. Wiele jest jeszcze do poprawy. Za namową kolegi wziąłem udział jeszcze w Runmageddonie, który dał mi takiego kopa motywacyjnego że mogę góry przenosić. ;)

Góry to miłość z dzieciństwa, gdybym mógł to chodziłbym po nich wiecznie.

W letnie weekendy ze znajomymi wybieramy się nad jeziora by odpocząć pod namiotem, mało wygód ale integracja fantastyczna.

 

Jako hobby dodam jeszcze kibicowanie, bo jak nazwać to że po ciężkim tygodniu pracy w weekend jedzie się na drugi koniec Polski by przez 90 minut dopingować swój klub.

 

Od tego roku staram się również co miesiąc kupować książkę. Szkoda tylko, że nie mam już miejsca na nie. Czytaniem zastępuje telewizję, której już nie oglądam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatnie miesiące wracam do zainteresowań z młodości, których nie mogłem wtedy rozwijać. Jak już pisałem wcześniej fotografia (porzucona na rzecz rowerów), teraz krótkofalarstwo. Otrzymanie pozwolenia radiowego jest wręcz trywialne a dostęp do nowego lub używanego sprzętu praktycznie nieograniczony.

 

Tutaj ciekawostka, na którą natknąłem się słuchając radia 1 listopada. W PL niespotykane - chociaż reklamy na kanale 19 CB się nadaje...

 

https://youtu.be/q5LyzTIN3CQ

 

Bez licencji też można się trochę pobawić. CB to nie tylko kanał 19 i 4W w modulacji AM. Prawo pozwala na emisję 12W w SSB, a to może już trochę polecieć... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam nie wiedziałem gdzie napisać, ale skoro tu napisałem coś o sobie i swoich pasjach, to napiszę tutaj.  Jak już wiecie jestem osobą niepełnosprawną jestem uczestnikiem warsztatów terapii zajęciowej. I dziś mnie coś niesamowitego spotkało. Nasza główna Pani kierownik zadzwoniła na naszą filię bo pamiętała, że jedną z moich pasji jest jazda rowerem i zapytała bo zaproponowali jej wzięcie udziału w projekcie. I jestem mega super szczęśliwy, że moje starania jako niepełnosprawnego zostały docenione i będę miał spotkanie z Sylwestrem Szmydem. Nie wiem jak będzie wyglądać na jakiej zasadzie, jak się kierownik dowie da mi znać. Ja miałem tylko wysłać swoje zdjęcie ja z rowerem i napisać kilka zdań o sobie. Ale sam fakt, że go poznam napawa mnie dumą i szczęściem pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od najmłodszych lat jako hobby miałem strzelectwo sportowe, wpierw było to tylko pneumatyczne, z czasem doszło i inne.

By na stare lata coś niecoś sobie tam zbierać z tego na co nie potrzeba żadnych zezwoleń.

 

O takie coś miałem mam itp.

 

Jedyna w swoim rodzaju Polska wiatrówka pcp SP-7 firmy "Konceptus" kaliber 4,5 mm

 

3304sr7.jpg

 

Zestaw do strzelania terenowego konkurencji HFT (więcej tutaj) http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?f=18&t=57376

 

353dxd2.jpg

 

Taki Mix

 

j0ir0y.jpg

 

Współczesność pomieszana ze starociami.

 

serp76.jpg

 

Prawie historia :)

 

2vdqkav.jpg

 

Coś na półkę 

 

352rmma.jpg

 

I do gabloty

 

2mzii2x.jpg

 

Czy szafy :)

 

vhygoy.jpg

 

jka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aBOgdzie

U mnie drugim, a może nawet pierwszym hobby są programowanie, komputery i elektronika do rowerów. Dzięki temu nie odpuściłem życiowej szansy i stworzyłem własny portal społecznościowy dla kolarzy, który wciąż rozwijam. Link w stopce dla zainteresowanych. A do tego wędrówki górski, bieganie, piłka nożna (ale te dopóki nie miałem rozwalonej kostki, rower na szczęście nie jest wrażliwy na staw skokowy). Pozdrower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja lubię aktywność fizyczną i bez tego trudno mi jakoś normalnie funkcjonować. Stąd też do domu kupiłem bieżnie treningowe, Przy takiej pogodzie jak teraz dużo ćwiczę w domu. Zresztą czytałem fajny artykuł, że http://blog.e-candy.pl/bieznie-treningowe-czy-rowerki-jak-skutecznie-zrzucic-wage/ to dobry sposób na zrzucenie kilogramów i przygotowanie się do kolejnego sezonu, by móc od razu zaliczyć dlugą trasę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w wolnej chwili dorabiam w ZOMO pałując opozycjonistów i niebieskie ptaki :D

 

Tak na serio to zajmuję się rekonstrukcją oddziałów MO, ZOMO, ORMO itp. oraz ogólnie życiem codziennym i historią PRL. Mamy małą grupkę pasjonatów, ciągle uzupełniamy wiedzę i sprzęt, co wiąże się z podziałem środków między rower a zakupy "szpeju". Traktuję to na tyle poważnie

Zapraszam na nasz fanpejdż

https://www.facebook.com/MilicjaGostyn/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Moim hobby są podróże, choć zdarza mi się łączyć z tym miłość do rowerów :) Choć na wielkie wyprawy się nie piszę, nie mam takiej kondycji. W tym roku szukam wycieczki do Czarnogóry, nawet znalazłem fajne oferty http://www.rego-bis.pl/nasze-kierunki,czarnogora,8.html i tak sobie myślę, że może mi się uda gdzieś tam wypożyczyć rower i trochę pozwiedzać w ten sposób :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...