Skocz do zawartości

[Fox] Czy Fox jest warty swojej ceny ?


SoNice

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego Amortyzatory od Fox'a sa najwyzsza polka ? Czym sie roznia od Rock Shox'ów w tej samej cenie ? Czy warto dawac okolo 2k na przedni amortyzator ? Jezdze osobiscie na Sr Suntour XCR. I jest to dla mnie super amortyzator poniewaz bardzo ladnie chodzi i nie slychac niczego kiedy sie go ugina. Czy jest roznica miedzy nimi ? Ktos ujezdza Fox'a ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od paru lat ujedża foxa wielu kupujących rowery już klasy średniej. Wystarczy że poczytasz tematy w dziale amortyzacja.

Co użytkownik to opinia - mają fanów i wrogów.

Zdecydowanie marka która nie ma pokrycia ceny w jakości. O niedoróbkach fabrycznych możesz poczytać tu czy na każdym innym forum.

Jakość spadła i spada od kiedy fox jest widelcem montowanym w rowerach fabrycznych. 

Miałem kilka przednich i tylnych i nie wyróżniały się za bardzo ani na minus ani na plus. 

Na pewno nie kupiłbym za cene dystrybutorską.

 

Foxy nie są najwyższą półką jako taką, są najwyższą półką cenową.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli korzystasz z XCR'a i jesteś zadowolony to w zasadzie nie miałeś nigdy styczności z "prawdziwym" amortyzatorem. Nie ma tu tak naprawdę czego porównywać ale nie trzeba też wydawać 2K by być super zadowolonym. 

 

Co do Fox'a to na obecną chwilę w amorach o skoku powyżej 120mm został w tyle za Rock Shox'em. Cenią się co zupełnie nie idzie w parze z jakością. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście przeszedłem z Suntor XCR na Fox-a i powiem jedno. XCR jak był nowy to działał jakoś znośnie. Po kilku set kilometrach już miał luzy i wymagał ciągłego serwisu by jakkolwiek chodził. Fox to kilka pułek wyżej (nawet moja podstawowa wersja OB RL). Trwałość kilkukrotnie lepsza, działanie o niebo lepsze i brak konieczności grzebania w nim co kilkaset km jak to było w XCR. Nie ma nawet co porównywać. Oczywiście cena cześci Fox-a przyprawia o ciarki i amortyzator też ma swoje niedociągniecia konstrukcyjne, ale sumarycznie za jednego Foxa dalbym z siedem XCR-ów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...