Skocz do zawartości

[Spodenki] Pearl Izumi Attack bibshorts


holdegron

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Recenzja krótkich spodenek z szelkami: Pearl Izumi Attack.

Spodnie uszyte są z tkaniny nazwanej przez producenta Select Transfer. Jest to lycrowata, bardzo elastyczna tkanina o matowym wykończeniu. W dotyku przyjemna i delikatna. Odrobinę grubsza (wrażenie subiektywne) od klasycznej Lycry ®.

Za to elastycznością przebija Lycrę zdecydowanie. Producent zachwala wysoką wydajność odprowadzania wilgoci, i nie są to przechwałki. Materiał zasysa pot błyskawicznie, i równie szybko schnie. Szelki zostały wykonane z siatki, są szerokie i miękkie. Ośmiopanelowy krój w połączeniu z elastycznością materiału daje bardzo dobre dopasowanie do ciała. Dół nogawek zakończony jest szerokim paskiem z silikonowym nadrukiem od wewnątrz. Wkładka – oznaczona jako Race – niebieska, gąbkowa, grubości maksymalnie 13 mm. Wg producenta zastosowano szereg technicznych rozwiązań, mających zapewnić komfort. Na nodze odblaskowe logo PI – bardzo stonowane.

 

Teraz opinia z użytkowania. Do tej pory używałem spodenek Shimano, z bazowej kolekcji. Zakupione siedem lat temu, dopiero teraz przetarły się, i wymagały wymiany. Wkładka nadal OK… Przez ten czas uważałem, że spodnie Shimano to taki standard, nieco przepłacony. Dopiero kiedy zacząłem szukać nowych gatek, zobaczyłem jaką jakość mają inne spodenki z zakresu 100-150 zł. Tu duży szacun za jakość dla Shimano.

 

Ale do rzeczy. Spodenki PI leżą świetnie. Dopasowanie daje wrażenie, jakby spodnie „oblały” się na tyłku. Wkładka została wszyta w poprawnym miejscu. Sama wkładka jest elastyczna, i dobrze przylega do ciała. Oddychalność i transfer wilgoci stoi na wysokim poziomie. Jeśli chodzi zaś o komfort, w moim przypadku wkładka pozwala na wycieczki o dystansie ok. 70-80 km bez negatywnych odczuć.

 

Podsumowując – spodnie Pearl Izumi są drogie, kosztują ok. 300 zł. Ja nabyłem je na wyprzedaży za 190 zł, i taka cena jest jeszcze akceptowalna. Moim zdaniem stosunek jakości do ceny (oficjalnej) nie jest najlepszy. W cenie 200 zł można nabyć spodenki Shimano (a w promocji za 140-150). Natomiast jakość wykonania i komfort użytkowania stoi na wysokim poziomie. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...