Skocz do zawartości

[rura sterowa] Skrócenie rury sterowej a zmiana geometrii/ustawienia rowerzysty


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dojeżdżam jeszcze swój stary rower (pod koniec roku będę składał nowy, ale zostało mi kilka maratonów do zrobienia) i na ostatnim maratonie zauważyłem, że na stromych sypkich lub kamienistych podjazdach utrzymanie trakcji przedniego koła to dramat (a para w nogach jest i to dużo - wcześniej uznawałem to za normalne, ale ostatnio sporo o geometriach poczytałem i zacząłem główkować). Możliwie bardzo je dociążam, pracuję mocno pochylony, ale jednak HT 135 mm robi swoje niestety i tego nie zmienię. HA 70 st. jest lepsze do zjazdów niż stromych podjazdów, ale może to aż tak wielkiego wpływu nie ma. Dlatego myślałem, żeby wyrzucić z 3 podkładek 2 i zyskać nieco na położeniu sylwetki podczas podjazdów, dociążając przód. 2 podkładki to 1,8 cm wysokości mniej. Wydaje mi się, że takie obniżenie powinno pomóc. I tu moja prośba o poradę - czy ktoś już coś takiego robił i czy takie rozwiązanie w obliczu przedstawionego problemu przyniesie zamierzoną korzyść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie, mam dokladnie tak zrobione w szosowce. Przy czym tu moze powinienem podzielic moje watpliwosci na 2 doprecyzowane czesci: 1. Czy takie obnizenie ktos na forum stosowal i czy wg niego "poprawia" ono pozycje na podjazdach? 2. Jezeli po zmianie w moim odczuciu bedzie to dobre rozwiazanie to czy skrocenie rury (juz pod to docelowe i sprawdzone rozw.) wplynie w jakikolwiek negatywny sposob na rower (wg mnie nie bo niby czemu, jesli rura jest przycieta rowno)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podjazdach się poprawi, a na zjazdach pogorszy. Po płaskim będziesz miał lekko bardziej pochyloną pozycję, ale nikt Ci nie wywróży jak to dokładnie odczujesz. Przełóż podkładki nad mostek na próbę i już - innego sposobu nie ma.

 

Skracać rurę sterową można do woli nawet szlifierką kątową i nie wpływa to w żaden sposób na resztę roweru. Tylko gwiazdkę trzeba wbić głębiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...