Skocz do zawartości

[bikepacking] Podróże na rowerze


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

 

 

Ale ta lista ekwipunku to chyba specjalnie pod catalogii pisana ;) Ktoś z Was kiedyś robił tak ślicznie listę z kwadracikami i ptaszkami? :D


Hmmm...ja już od dawna żadnej listy nie robię. Rozkładam na dywanie, to co mi potrzebne, redukuję o to bez czego można się obyć, a i tak przeważnie zabieram za dużo. ;)

Lista oczywiście grafologiczna, ale i tak fajnie, że nie każdy produkt od Blackburn'a.

Kubek Bunyan Velo musi być... B)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

łatwiej ocenić czego brak, co trzeba dokupić


Przecie dobrze wiesz, co musisz zabrać. Lista zakupowa to już inna sprawa. No i niestety, przeważnie zawsze smutna dla kieszeni. :(

Kubas fajny.

PS. Informowałem już w wąskim gronie, że wrześniowy numer BikeMag'u poświęcony będzie niemal w całości bikepacking'owi. Niestety, prenumerata (także ta cyfrowa) to minimum 9 wydań. Więc jeśli ktoś miałby przypadkiem w rączkach, przejrzał już od "dechy do dechy" i chciałby się w jakikolwiek sposób podzielić (pożyczyć/przeskanować), to byłbym bardzo wdzięczny. :)

http://www.bikepacking.com/plog/bike-mag-bikepacking/
http://www.bikemag.com/news/bike-magazine-september-2015/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • Mod Team

Tomku
Chodzi chłopakom o to, że albo sakwy albo torby bikepackingowe (tzn głownie tylna).
Ale jak mówiłem - to żadna idea firmy - po prostu powiesili żeby wisiało co mają.
W dodatku te sakwy wyglądają na bardzo miejskie stąd jeszcze większy dysonans.
No i ta naprawdę szmaciana uprząż przednia - prezentuje się to poniżej wszelakiego poziomu.

A tak po za to sakwy są w porządku ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Bikepacking+sakwy ?

 

Rajzer i rogi?

 

Off-road i pełne błotniki?

 

Szosa i tarcze? 

 

Tłuścioch i trailriding?

 

Psiakrewka, znowu się robią cholerne klany, plemiona i policja faszonistyczno-koszernan krąży  :verymad:

 

Pomijając merytoryczne uwagi Prezesa takie kręcenie nochalem jest słąbe jak kawa na stacji w Koluszkach...

 

Jak będę miał ochotę i potrzebę to se słoik w odbyt wetknę, a jak się komu to niekompiluje ideologicznie to niech mi w majty nie zagląda tylko pilnuje włąsnego rozporka :P

 

Szacunek..

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Dokładnie
choć... jak bym miał komplet bikepackingowy i dwie sakwy w domu, i w sakwy się nie mieścił - wolałbym podpiąć to co mam (wcale nie majtające) niż kupować specjalnie dodatkową torbę na bagażnik :D
Tylko ,że pewnie położyłbym podsiodłówkę na bagażniku i spiął taśmami.
No ale to już gdybanko :)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Tomku.
Nic nie jest złe, po prostu dobrze umieć wybrać odpowiedni sposób pakowania do warunków, trasy, roweru, sposobu pakowania czy długości trasy.
Na ten przykład do fula w wysoko w góry grzbietami i dolinami sakw nie weźmiesz - z jedne strony problem z podpięciem, z drugiej często trasa uniemożliwia (lub jazda z sakwami była by utrudniona). A znów w podróż dookoła świata przeciętny (nie mam na myśli ekstremalistów) rowerzysta w sprzęt bikepackingowy się nie zmieści.
Jest jeszcze cała masa np szosowców na carbonowych cackach gdzie nie uświadczysz oczek pod bagażnik. Torby bikepackingowe w wersji lekkiej pomieszczą koło 30-35l bagażu - to już jest sporo.
Wersja max to nawet ponad 40l (tyle co dwie sakwy).
Ot co.

Jest jeszcze jedna rzecz - z torbami bikepackingowymi jeździ się (jeździ a nie pakuje) lepiej, po prostu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

z torbami bikepackingowymi jeździ się (jeździ a nie pakuje) lepiej, po prostu

 

Jak dla mnie kontrowersyjna opinia, ale zaznaczam,że nie jestem fanem i swoje ograniczone doświadczenie do jaki super zayedwabistych nie zaliczam.

 

A jeszcze co do nomenklatury. To w duchu mojego ukochanego słowotwórstwa Bikepacking nazywam Torbiarstwem i tego się będę trzymał jak partyjny aparatczyk stołka ;)

 

Szacunek...

I.

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivan, Ivan, ..

...Jak coś powiesz, to juz powiesz.

Jak odpowiesz, to roztropnie...

Jak zauważył anarchy, to w sumie wieszak na wystawie.

Ale nikt raczej (chyba) nie skusi się na taki zestaw (patrz. anarchy), bo jest nielogiczny i niepraktyczny (pomijając estetykę i rozwiązania techniczne).

Ale .. wolnoć Tomku w swoim domku,

Można i wór po kartoflach przez ramę przerzucić ..

Nikt nie broni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ivanie, znów wejdziemy w dyskusję na temat wyższości świąt takich nad inszymi ale no cóż...
Musisz tylko wziąć pod uwagę, że ja myślę o trasach 3dni +  czyli takich gdzie już i śpiwór i może namiot i kuchenka. Tego w swoją ukochaną torbą na półpasie nie wsadzisz.
Na dłuższą metę (10dni+) jazda z 35l plecakiem po górach jest wykańczająca. Jazda z sakwami przyciężkawa, trudna a czasem niebezpieczna. Noszenie roweru z sakwami na garbie to już totalna tragedia.
Zatem jeżeli jest jakaś alternatywa dla bikepackingu w takich sytuacjach to ja poproszę, posłucham.
Co się tyczy jazdy po asfalcie z sakwami a z torbami różnica też jest wyraźna w "bujaniu". Nie bagażami ale całym rowerem. Torby bikepackingowe są w osi roweru, sakwy mocno po bokach - to się czuje.

Niestety coś za coś - pakowanie w takie torby (nie licząc chyba wora na kierownicy w dobrej uprzęży) jest upierdliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Ale nikt raczej (chyba) nie skusi się na taki zestaw (patrz. anarchy), bo jest nielogiczny i niepraktyczny (pomijając estetykę i rozwiązania techniczne).

 

A jak się zdecyduje to co? LI-BE-RA-LIZM :P  Rób jak uważasz, uważaj jak robisz. A! No i jeszcze taka uwaga. Do tych wszystkich którzy w dzisiejszej rzeczywistości społęczno-politycznej mają skrzywione pojęcie tego czym jest liberalizm. Możesz wszystko ale za owo wszystko ponosisz konsekwencje. Tak dobre jak i złę...

 

.. także wybierając system pakowania na podróże rowerowe :)

 

Szacunek...

I.

 

PS

 

Nie będę polemizował Prezesie, bo wiesz jakie mam zdanie :) na razie nie kroi się żęby to zmieniać. 

 

Teoretyczne pożytki i negatywy znam i doceniam. I komu to pasuje niech używa z przyjemnością :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

.. tylko czy to coś wnosi do dyskusji czy ktoś komuś znowu chce coś (cholera co?) powytykać?
Trzymajmy się tematu bardzo proszę a nie filozoficzno polityczno społecznych rozważań na temat wolności, świadomości czy zapyziałości :D
amen

Twoje zdanie ale jeżeli ktoś nie zgadza się z opinią i pisze to publicznie mógłby napisać co w zamian. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No i ta naprawdę szmaciana uprząż przednia - prezentuje się to poniżej wszelakiego poziomu.
 

 

Ale szmaciane uprzęże to Ty szanuj! :P 

 

Moja samoróbka ma się dobrze i dopóki nie uśmiechnę się po porządnego premium packmana to mi całkiem nieźle służy. W myśl zasady - lepsza taka niż żadna ;)

 

f5bff1a283db.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

No ale co to znaczy Ivanu? Toż to torba bikepackingowa/torbiarska :)

Karolu, moje też są szmaciaki. Chodziło mi o to, że taka firma jak giant aspirująca do jak by nie było wyżyn powinna się bardziej postarać (przynajmniej jeśli chodzi o przód bo tył wygląda nienajgorzej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...