Skocz do zawartości

[bikepacking] Podróże na rowerze


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kupiłem podłużną torbę pod górną rurę AUTHOR A-R260 ProLong. I muszę teraz coś zrobić z montażem bidonu na skośnej rurze, bo ciężko go wkładać. Czy znajdę koszyk bidonu, zwykły aluminiowy, tylko o przedłużonych pałąkach (ew. jakiś adapter)? Tak, żebym mógł go przymocować do standardowych śrub w ramie (mniej więcej w połowie rury skośnej), ale jednocześnie żeby położenie samego bidonu się obniżyło?

Ja korzystam z mniej wyrafinowanego, ale sprawdzonego rozwiązania, ale >50zł + KW za kawałek plaskownika z 4 dziurami płacić nie będę :)

 

Opaski zaciskowe + podkładka z dętki. Koszyk musi mieć specyficzne mocowanie. Zdjęcie przykładowe:

http://farm6.static.flickr.com/5098/5503599361_8bd9f68c58.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam niedawno pytałem o takie adaptery do koszyków, wtedy te shimano były niedostępne i dobrze, 100 zł w kieszeni :)

Ameliniowy płaskownik kupiłem za 8 zł, chyba 1,5 metra bo mniej nie chcieli sprzedać. Do tego śrubki imbusowe stożkowe żeby się ładnie schowały 1 zł.

Wiertarka, wiertła, gwintownik, pilnik, czarny spray i trochę wolnego czasu. Tak to wyszło: 

 

iPH8sr9.jpg

 

HFCXiPS.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do białej ramy lepiej pasuje czyste alu :) 

Tak w o ogóle to na Twoim patencie się wzorowałem z tymi zagłębieniami na śrubki :thumbsup: , z tym że u mnie nie tyle było to ze względów estetycznych, tylko z konieczności, bo dolne śrubki powodowały by odstawanie koszyków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nie znalazłem nic odpowiedniejszego więc piszę tutaj.

Miniona sobota, trasa Międzyzdroje w kierunku Dziwnowa. Odcinek szlaku rowerowego R-10 przebiegający szosą.

Jechałem samochodem ale z racji zboczenia rowerowego gapię się na pobocza.

Do rzeczy:

z daleka widzę kobietę która odrywając jedną rękę od kierownicy traci panowanie nad rowerem,

50-100m dalej tym razem facet oglądając się do tyłu zjechał na miękkie pobocze i starając się wrócić na asfalt położył się pod koła mojego samochodu.

Szczęście że z przeciwka nic nie jechało mogłem odbić naprzeciwny pas. Nie przewidziałem tego manewru ze strony rowerzysty mimo, że miejsca zostawiłem dużo.

Kolejne 100m i następny z tej ekipy facet jadący falbankiem. Chyba z powodu dość dużej prędkości ( z górki).

Ekipa ta sama, sakwy, kurtki, rowery z tej samej stajni ewidentnie jechali razem. Dobrane kolorki co by pasowało. Wszystko wyglądało na nowe nieskażone deszczem ani błotem. Oko można było zaczepić z przyjemnością.

Ale brakowało podstawowej umiejętności jazdy rowerem. Możecie sobie wyobrazić objuczony rower dosiadany przez osobnika nie umiejącego jeździć?

Nie umiejącego utrzymać toru jazdy? Tracącego panowanie nad rowerem trzymając kierownicę jedną ręką?

Ktoś wpadł na pomysł takiego spędzenia wakacji bezkrytycznie dla swoich umiejętności.

Piszę bo nie sądziłem, że dorośli ludzie mogą w tak idiotyczny sposób ryzykować zdrowiem i życiem swoim i innych.

Jak miejsce nieodpowiednie to liczę na modów,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw się przywitam, bo w temacie się jeszcze nie odzywałem, chociaż szpieguję temat regularnie. A więc dzień dobry. Dzięki wspomnianemu szpiegowaniu tematu jakiś czas temu udało mi się załapać na promocję na Apidurę w CR, a w ten weekend nastał wreszcie czas testu. Nie wrzucam zdjęcia z torbą na głowie, za to założyłem odwłok do szosy i wyskoczyłem pokręcić po okolicy. 

 

Dla porządku - w torbie upchnąłem dużą narzędziówkę z oprzyrządowaniem dla całej wycieczki (łącznie z pompką i zapasowym flakiem), butelkę izotonika, duży powerbank, portfel, 5 batoników, duże opakowanie moreli suszonych, kurtkę, bluzę, musiałem jeszcze dopchać dwoma koszulkami żeby się jako-tako dało ciasno zawinąć, a i tak sprzączki były zaciągnięte już na zero. Przetrwała dwie ulewy, w środku raczej wszystko suche.

 

Trochę się całość majtała, na szosie było to czuć przy nagłych przyspieszeniach, w lesie trochę zarzucało kuprem na ścieżkach. Ogólnie jednak bardzo miłe zastępstwo dla plecaka, a i sporo więcej by się dało wpakować do środka (wycieczki jednodniowe zdecydowanie nie są "targetem" tej torby).

 

post-163084-0-98347100-1502657702_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej mieć w zestawie zapatrzonego gościa który wieze za Tobą majdan w swoich sakwach, i kręci film, tak wnioskuje po filmie ... sam sobie jestem tym gościem i przód mam bajkpakerski, a tył heavysakwered, i zaprawdę mówię nje jest łatwa żadna koncepcja ultra lajt jeśli nie ma kredit kard a pogoda dowali zimnem wiatrem i burzą przez kilka dni... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w temacie Moloko i innych kierownic z rogami w niewłaściwym miejscu..

Jakoś na początku lata zamontowałem tak rogi do On One OG. Jej szerokość 685 mm i gięcie 25 stopni daje optymalną dla mnie pozycję do jazdy (od asfaltów do górskich szlaków, bez ściganckich zapędów) - tylko na długich prostych, szczególnie pod wiatr, brakowało mi węższego chwytu i wyciągnięcia. Lemondka jest spoko, ale to inna bajka. Początkowo opierałem się kierownicy w okolicach manetek, ale ciężko to nazwać "chwytem". I tak skończyło się na rogach. Docelowo będzie owijka, bo trochu twardo, ale poza tym jest git.

 

35793679193_9f6fa9a852_b.jpg

 

36206569630_44446dc80e_b.jpg

 

35793680773_388fa1cd43_b.jpg

 

I dodatkowy bajer - w rogach mam ukryty skuwacz, spinkę i drut do chwytania łańcucha. Fabrycznie był cały komplet kluczy (Tranz-x D886 Combo Tool Kit), ale ważył tonę i był niewygodny w użyciu. Wypatroszyłem - mam lekko i funkcjonalnie.

 

36434838942_726c97620b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę o owijce, bo miękkiego najbardziej brakuje na dole i na kierownicy, tam gdzie ciężko nasunąć gripa. No i trochę owijki mam, nie muszę kupować :) Tylko jeszcze manetkę na i-spec chcę zmienić, żeby mieć po obu stronach symetrycznie na odcinku klamki - rogi.

 

O, coś takiego. Swoją drogą tu jeszcze lepszy wynalazek - na końcach rogów manetki do elektronicznych przerzutek (rower Mike'a Halla z TD '16 - http://reviews.mtbr.com/fastest-bike-at-tour-divide-mike-halls-pivot-les-29er/2)

EClark_160620_3766-1024x682.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Lemondka jest spoko, ale to inna bajka.

 

Lemondka jest spoko, ale niestety wymaga dostosowania pozycji - albo wygodnie na lemondce, albo wygodnie przy normalnym chwycie. Przynajmniej tak wychodzi z mojej obecnych testów testów. Do tego z racji, że głównie staram się latać szutrami/bocznymi asfaltami to na lemondce spędzam zdecydowanie zbyt mało czasu by to się opłacało. Koniec końców na przyszły sezon będę przechodził na baranka, najchętniej coś na kształt Funn G-Wilde, pokazanego w innym temacie. Wydaje mi się, że to będzie dobre rozwiązanie. Tylko od razu marzą się klamkomanetki z heblami hydraulicznymi, ale to skok na kasę.

 

 

@up

Super, wydaje się, że plusy w takim terenie to bardzo dobre rozwiązanie.

Edytowane przez Psobol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu się nie zgodzę. A raczej zgodzę, ale znam rozwiązanie :P Jeżeli lemondka jest odpowiednio wysoka, albo zamontujesz ją np na drugim mostku, to jest mega wygodnie. (Patrz mój rower w garażu, stare foty ale chyba z lemondką). No tylko to swoje waży, na co dzień za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Sam niedawno pytałem o takie adaptery do koszyków, wtedy te shimano były niedostępne i dobrze, 100 zł w kieszeni :) Ameliniowy płaskownik kupiłem za 8 zł, chyba 1,5 metra bo mniej nie chcieli sprzedać. Do tego śrubki imbusowe stożkowe żeby się ładnie schowały 1 zł. Wiertarka, wiertła, gwintownik, pilnik, czarny spray i trochę wolnego czasu. Tak to wyszło:

 

Gdzie te płaskowniki kupiłeś ?? Jakis market ? Podaj proszę przykładowa bazę do przeróbki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...