Skocz do zawartości

[bikepacking] Podróże na rowerze


Rekomendowane odpowiedzi

A, jeszcze pytanie w jakiej średnicy walec zwija się ten LL200 ?

 

Zapytanie zostało przekazane do działu obsługi klienta. Postaram się pomierzyć w przeciągu kilku dni a jakbym się zagapił to pisz na pw ;)

 

ewentualnie jakby w skalniku wjechała jakaś sensowna promocja to Małach może być fajnym wyborem - mocno odchudzony, ale kolega opiniuje pozytywnie. 

Edytowane przez semow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach testowania mojego bikepackingowego setupu na ten sezon wybrałem się z rowerem na nasz najdłuższy górski szlak pieszy - Główny Szlak Beskidzki (GSB). [...]

 

Tu jest relacja:

http://garmin.bikestats.pl/1603545,GSB-2017.html

 

 

Jak by kogoś zainteresowało to uzupełniłem relację o wykaz ekwipunku z gramaturą i podziałem na torby. Zapraszam do dyskusji.

PABLO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni raz w górach byłem na weekend wczesną jesienią ubiegłego roku z dziećmi na Pikuju [ https://goo.gl/photos/37vwsRVwA8Yu7QXd8 ], a na Marinie to nawet jeszcze wcześniej. Tyłek do tego siodła, a ciało do tej geometrii całkowicie nie przyzwyczajone. Dawno mnie już tak wszystko nie bolało. Z innej strony to fabryczne siodło Marina jest wyjątkowo niewygodne i twierdzi tak każdy z moich znajomych, którzy używają Mariny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pakmanie też są "sprzaczki" a już przy pierwszej próbie mocniejszego zaciągnięcia miałem wrażenie że wolałbym tam coś na rzepy. Poza tym reszta to mistrzostwo świata a siateczkowe kieszenie to naprawdę przebłysk geniuszu ;)

 

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez dankams2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej wersji do kierownicy jest mocowanie na rzep, tak samo jak do sterówki. Chyba, że piszesz o mocowaniu drybaga - to tam rzepy by się nie sprawdziły. Te rozwiązanie, które jest (ściąganie przez "sprzączkę" + klamra) jest o wiele bardziej wytrzymałe. Przynajmniej według mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Wycinek z mojego wątku o Romanie - Starszyzna mam nadzieję nie obrazi się za takiego crossposta :)

 

Doszedł leniwiec - AUTHOR A-R260 ProLong.

thF27C1.jpg

 

Niewiele o niej powiem, bo tylko mierzyłem do roweru, więc nie czepiać się rzepów puszczonych na kable :)
G8pHPig.jpg
Dwie kieszenie z zamkiem przez całą torbę - po lewej płytka:
EovlZUj.jpg
po prawej komora na całą szerokość torby:
VLhvHrE.jpg
Nie przekonują mnie jak na razie klamry zastosowane do mocowania pasków. Chyba wolałbym taśmę velcro i podumam, czy nie dałoby się na nią wymienić.
YKpDfMJ.jpg

Torba nie będzie zamontowana na stałe - kilku/nasto-godzinne jazdy wokół wsi starcza mi plecak.

 

Na Jurę (dłuższe i dalsze, bez możliwości wezwania wozu serwisowego ;) ) do środka wejdzie pewnie głównie jedzenie, plus jakiś ciuch (przeciwdeszczówka, cienki polar).

Dodatkowo do mocowania bidonu pójdzie zmajstrowana przeze mnie puszka narzędziowa z cięższymi fantami: zapasowy łańcuch, hak przerzutki, zapasowe ogniwa do powerbanku, itp., ale to już na inną bajkę historia :)

Edytowane przez porcelanowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupiłem podłużną torbę pod górną rurę AUTHOR A-R260 ProLong. I muszę teraz coś zrobić z montażem bidonu na skośnej rurze, bo ciężko go wkładać. Czy znajdę koszyk bidonu, zwykły aluminiowy, tylko o przedłużonych pałąkach (ew. jakiś adapter)? Tak, żebym mógł go przymocować do standardowych śrub w ramie (mniej więcej w połowie rury skośnej), ale jednocześnie żeby położenie samego bidonu się obniżyło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupiłem podłużną torbę pod górną rurę AUTHOR A-R260 ProLong. I muszę teraz coś zrobić z montażem bidonu na skośnej rurze, bo ciężko go wkładać. Czy znajdę koszyk bidonu, zwykły aluminiowy, tylko o przedłużonych pałąkach (ew. jakiś adapter)? Tak, żebym mógł go przymocować do standardowych śrub w ramie (mniej więcej w połowie rury skośnej), ale jednocześnie żeby położenie samego bidonu się obniżyło?

Mam ten sam problem. Co prawda tylko z bidonem 750 ml. Jak znajdę trochę czasu to bede kombinował z adapterem zrobionym z płaskownika alu z 4 otworami. 2 do zamontowania do ramy 2 niżej do zamontowania bidonu.

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...