Skocz do zawartości

[bikepacking] Podróże na rowerze


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 27.07.2023 o 15:33, akkwlsk napisał:

Bikepacking został wymyślony i działa dobrze w trybie light

Zgadzam się. Jak zjeżdżałem północno-wschodnią Polskę z wszystkimi kuchenkami, namiotami, materacami itd. - to dwie sakwy nieduże z tyłu Crosso i dwie małe z przodu mieściły wszystko i środek ciężkości był nisko. Plus jest jeszcze taki, że im mniej sakw/toreb większej pojemności, tym realna pojemność jest większa, mniej ciężaru idzie w sam materiał toreb i mniej kłopotliwe pakowanie/wypakowywanie. Minus był taki, że ciężar całościowy był za bardzo z przodu i tyłu, bo nie było dużej torby pod rurą.

Teraz mam taką koncepcję, żeby na 2-3 dni się spakować w bardzo małe sakwy mocowane bezpośrednio na widelcu na insertach bez bagażnika przedniego, biodony z piciem i narzędziami wpakować w trójkąt główny, a z tyłu dać bardzo lekki i niski bagaźnik i na nim pojedynczą sakwę lub w kufer Topeak. Jak bym pojechał na długo - to znowu 4 klasyczne sakwy lekkie o prostym zamykaniu, ale całe picie i "żelastwo" typu klucze/dętki/pompka/zapięcie w koszykach w ramie. Czyli nisko, krótko, zwarcie, jak najmniej toreb, jak najprościej zamykanych/rolowanych i bez żadnych linek, pasków, troczeń, które tylko komplikują i zwiększają wagę. Minimalizm.

Tak to widzę, może są lepsze rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Niestety bikepacking nie jest dla każdego i nie każdemu pasuje :)  Odnoszę wrażenie że dużo ludzi tego spróbowało i się sparzyli ?!

Można się spokojnie spakować w podstawowy zestaw toreb nawet na zimowy kilkunastodniowy wypad . Wszystko zależy od umiejętności i sprzętu jakim dysponujemy .  Nie da się lekko i mało jak nie ma sprzętu z półki  "lekko ,małe i niestety drogo" :( 

Na zdjęciu  jestem spakowany na tydzień późną jesienią i niczego mi w tym zestawie nie brakuje :)

Przód Pacman 

-tarp ,moskitiera ,materac 

- ciuchy na przebranie (do spania) zapasowa koszulka ,skarpety ,ręcznik , kurtka i spodnie przeciwdeszczowe. 

Torba przód 

-przybory higieniczne , baterie , apteczka ( minimum) ,czołówka i parę pierdół  

Na kierownicy butelka wody 

Trójkąt

-jedzenie ,kuchenka i inne szpeje , filtr do wody , pompka ,łatki jakieś narzędzia, aku do lampki , dużo po nocy jeżdżę :)  

Tył 

-Śpiwór , kurtka puchowa -w zależności od temperatury większa torba +ciepła bielizna, Botki ,spodnie puchowe (jestem zmarzluch ) Pod torbą stelaż i śledzie w worku . 

A co wcale mnie nie dziwi taki sam zestaw mam na weekend jak i na dwa tygodnie. 

Latem potrafię połowę mniej zabrać towaru . 

Tu mnie kolega uświadomił że jak ktoś ma 190 cm to jego zestaw nawet minimalny jest mega większy od mojego .

Kumpla polar to dla mnie płaszcz :) 

I nic mi tam na rowerze  nie dynda ,nie wisi , sztywno na swoim miejscu jak po niebieskiej tabletce ! 

Wszystko zależy kto co potrzebuje na wyjazd , mam kumpla który zabiera składane krzesełko , a można usiąść na pieńku :) 

Bardzo przydatna jest "lista" co zabieramy i czego nie użyliśmy na żadnej wyprawie , spokojnie można to zostawić szczególnie gdy nasze wyprawy są " do około komina" gdzie praktycznie wszystko można kupić w razie W .

 

 

 

 

IMG_20221203_125648.jpg

  • +1 pomógł 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem dwa lata temu na kempingu w Tarnowie takich cudaków ze składanymi krzesłami i stolikiem, po ich gadce wywnioskowałem że chyba przyjechali z Niemiec na rowerach spakowani w torebki. Po drugiej stronie tego samego kempingu były inne cudaki które pakowały się od wczesnych godzin rannych w te swoje torebki, w międzyczasie zdążyłem zjeść śniadanie, wrzucić graty do dwóch sakw, zrobić siku i wsiąść na rower, a cudaki dalej pakowały się w torebki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 9.09.2023 o 22:51, Miro1970 napisał:

Wg mnie bikepacking jest wymysłem bogatych społeczeństw. 

To żeś popłyną :) Czyli biedni używają sakw czy co ? Każdy może wybrać swoją drogę jeśli chodzi o pakowanie roweru , myślę że zasobność kieszeni ma najmniejszy wpływ na "przyjemność jazdy rowerem"  liczy się przygoda :) Czy masz sprzęt za pierdylion $ czy zwykły rower ,wszystko siedzi w Twojej głowie . 

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie o to chodziło… nie każde zdania trzeba traktować dosłownie…    Dorosły człowiek nie powinien oddawać się zabawom na poziomie harcerza tylko pracować w kopalni, fabryce, kombinacie bądź kopać rowy, wypasać owce lub orać… w niedzielę prasowanie, pranie, gotowanie i kąpiel. W jesieni życia opieka nad wnukami, raz sanatorium , dwa razy szpital i mogiła.   No a nam jest za dobrze i sobie hasamy z tobołkami. Jak te przedszkolaki, zuchy i druhy. 😎

  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

"""Ma ktoś z Was tego klona Topeaka?

Wygląda jakby wyszło z jednej formy?

Wygląda całkiem tandetnie ,  :)  lepiej chyba dołożyć i kupić coś solidniejszego ?

Oryginał podaje max 3kg  a  majfrendy przebili wszystkich :) 

Podkładka zaciskowa: polimer konstrukcyjny

Obciążenie: 130 kg ----- Mają rozmach skórowańcy 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.09.2023 o 17:14, Roballinho napisał:

Wygląda jakby wyszło z jednej formy.

Przyjrzyj się - to nie jest jedna forma, kształty detali koszyka są ewidentnie inne. Więc możesz się spodziewać wszystkiego innego, przede wszystkim z mniej wytrzymałym materiałem.

Nie mówiąc o tym, że niżej w propozycjach masz (w tym momencie) tańszy oryginał od polskiego przedsiębiorcy (Miasto Rowerów).

Szy.

Edytowane przez szy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam te koszyki. Kupiłem na ali razem z workami 3 litry. Opaski są trochę tandetne, jak chcesz mocniej dokęcić to przeskakują na gwincie. Z obawy czy wytrzymają wziąłem w zapasie trytytki, ale wytrzymały. Generalnie jestem zadowolony. Chrzest przeszły w Izerach na wszystkich typach nawierzchni od asfaltu do pieszych u....

 

 

 

20230911_100709.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...