Skocz do zawartości

[bikepacking] Podróże na rowerze


Rekomendowane odpowiedzi

Crosso Candy to fajny wór, zwłaszcza pod barana - bo jest zaprojektowany pod rozstaw standardowych gravelowych kierownic. 

Plusy:
+ zamykany tak, że trzymając kierę na dropach nie muskamy palacami zamknięcia worka (bardzo mnie to wkurzało przy worach restrap)
+ efektywne wykorzystanie przestrzeni pod kierą - worek może być krótki, ale jednocześnie pojemny (Crosso oferuje duże średnice)
+pancerny
+cena naprawdę ok

Minusy
- materiał jest bardzo sztywny i trzeba mocno go wypchać, żeby trzymał kształt. Ładowałem tam śpiwór owinięty menażką i było ok, ale już przy próbie wypchania go ciuchami strasznie się marszczył tam, gdzie było dużo pustej przestrzeni i wyglądało to słabo
- Robią go z tego samego materiału, co sakwy Crosso dry - ten materiał ma tendencję do przecierania się na zgięciach. Oczywiście potrzeba na to sporo czasu (liczonego w latach), niemniej materiał się trochę zużywa. 
- nie dla amatorów stylu "ultra light" ;)

Osobiście wolałbym zobaczyć taki wór w wersji z Cordury. Ale ogólnie plus za pomysł (zaprojektowany pod barana).

 

Edytowane przez krakonos
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.06.2021 o 16:02, akkwlsk napisał:

Ortlieb z tego co widzę ma zaworek, więc wysuwa się na prowadzenie.

Topeak Frontloader też ma zaworek. Nawet da się całkiem niezły cukiereczek skompresować. Używałem teraz na wyprawie na kierownicy z barankiem i generalnie - jestem na NIE. Jeśli ktoś nie ma opcji na sakwy, to trudno, ten Topeak nie byłby złym wyborem. Ale ja raczej zainwestuję w większe sakwy. Już wyjaśniam dlaczego. Część rzeczy wiozłem w małych sakwach Ortlieb GravrelPack (12,5 litra każda), część odzieży - w Topeaku na kierownicy. Do tego, na szelkach z zestawu miałem przytroczony śpiwór.

1) Sakwy pakuję, roluję, klick-klick zapięte, potem jednym ruchem zakładam na bagażnik. Zdejmuję jeszcze łatwiej. Frontloadera trzeba zapinać, ściągać paski, motać paskiem dodatkowym, przypiąć szelki, zapiąć śpiwór, ściągnąć paski - jest to dość upierdliwe i czasochłonne. Ściąganie też.

2) Paski luzują się, trzeba je od czasu do czasu dociągać.

3) Torba leży na linkach i gniecie je do kierownicy.

4) Raz miałem potrzebę włączyć latarkę Convoya, bo zmrok nas złapał - świeciłem sobie głównie na śpiwór :D

5) Kierownica żyje własnym życiem, szczególnie na postoju ucieka pod obciążeniem i trzeba starannie ustawiać rower.

Oczywiście można cześć tych problemów obejść ale sakwa jest dużo wygodniejsza. Zdaję sobie sprawę, że to wątek o bikepackingu ale jeśli ktoś ma opcje (a skoro mowa o kierownicy z barankiem...), to warto mieć świadomość, że torba na kierownicy ma też pewne minusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
W dniu 24.05.2020 o 21:39, maklakiewicz napisał:

Szukam kierownicy podobnej jak na zdjęciu. Znalazłem kilka, ale ceny z kosmosu. Kojarzycie coś bardziej budżetowego?

 

handlebar.png

Cześć wszystkim, podbijam temat, gdyż nie znalazłem nigdzie (ali, polskie sklepy) kierownicy, która miałaby podobną konstrukcję. Marin fabrycznie je wkłada w model pine mountain 1 i 2. Peośba o pomoc jak ktoś by się z tym modelem kierownicy zetknął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.07.2021 o 15:14, k4w napisał:

Cześć wszystkim, podbijam temat, gdyż nie znalazłem nigdzie (ali, polskie sklepy) kierownicy, która miałaby podobną konstrukcję. Marin fabrycznie je wkłada w model pine mountain 1 i 2. Peośba o pomoc jak ktoś by się z tym modelem kierownicy zetknął.

https://allegro.pl/oferta/kierownica-rowerowa-zoom-nr-al-109-25-4-630-czarna-9854265167

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...

Znalazłem takie coś:

image.png.4a5fda6f9bbd590ef7abc332bcab0adc.png

https://allegro.pl/oferta/carryyygum-najmniejszy-bagaznik-na-swiecie-108-10643141348

https://en.carryyygum.com/

Najpierw pomyślałem, że to nie ma sensu, potem że to ciekawy patent a po chwili, że czemu wcześniej nikt na to nie wpadł i że musze to sobie zrobić.

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mieszane uczucia. Z jednej strony - chroniczny brak miejsca na kierownicy (baranek) bo paski od Topeaka, bo lampka, bo nawigacja... Z drugiej - zawsze pod sklepem okazuje się, że trzeba przytroczyć jakąś butelkę wody czy mini-zakupy na kolejny postój albo nawet kurtkę przy zmiennej pogodzie...

Podoba mi się ale nie miałbym i tak gdzie zapiąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 2.07.2021 o 23:42, yakuza79 napisał:

Zapraszam na krótką fotorelację z naszego weekendowego wypadu szlakiem Capital Trail. Niestety zrobiliśmy tylko połowę z planowanej trasy, takie czasy 😒

https://photos.app.goo.gl/5rpRzTxqgmYNV9ff8

Kurczę, zaskoczył mnie krajobraz, a potem wygooglowałem gdzie ta trasa :) Chyba mnie trochę zainspirowałeś. Na razie przeglądam trasy na monitorze, ale trzeba w końcu ruszyć, a nie tylko zbierać gadżety..

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...