Skocz do zawartości

[bikepacking] Podróże na rowerze


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 14.02.2020 o 11:11, 100lar3k napisał:

Triglav przez ponad rok mnie olewał. I nawet nie zaczął robić mojego zamówienia. Więc nie za wracał bym sobie głowy jakąś firmą "krzakiem". Która nie ma ani strony, ani żadnych cenników. nawet na twarzoksiążce jest cisza. 

Ja odradzam ta firmę. Lepiej już do bikepaka się odezwać. 

Cały urok w takiej małej firmie :) Szyje super wytrzymałe torby ,stara się z każdym szczegółem ! Nie wypuści towaru  zanim nie będzie dopracowany w 100% .

Duże "super" firmy wypuszczają co rok nową kolekcję która ma swoje wady , jakieś niedoskonałości ,by w następnym roku już to poprawić ale przez przypadek coś innego zepsuć :)  Takie perpetuum zawsze będziesz musiał kupić nowe ... 

Mam jednego z pierwszych Pacmanów i pewnie będę go miał jeszcze bardzo długo ! Męczę Dawida  już od kilku lat od podsiodłówkę i myślę że jak ją dostanę to przebije wszystko co mam dotychczas ! 

Tak więc jak chcesz mieć super stronę www ,doskonały kontakt ,szybkie dostawy to jest dużo firm które sprostają Twoim wymaganiom... tylko czy będzie to naprawdę dobry towar?  

Wyprzedając Twoje zarzuty  że jesteśmy znajomymi dlatego mi uszył ,tak  znam Dawida i myślę że z tego powodu mam przej....bane bo muszę czekać jeszcze dłużej :) 

Pozdrawiam Waldek 

17309515_994351887365260_507554685389028561_n.jpg

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden urok w takich firmach. Bardzo kiepski kontakt, niepewność terminów, brak powtarzalności. Mam także jednego z pierwszych packmanów i jestem bardzo zadowolony z niego, też chciałbym zamówić podsiodłowkę ale jak pisałem wyżej nie ma jak. Niestety to trzeba powiedzieć Triglav to nie są produkty które można sobie poprostu kupić, to trzeba sobie załatwić i wyprosić. Nie wspominając o gwarancji a nie są jakimś świętym gralem i można spokojnie nabyć coś innego, jakoś  świat sobie daje radę. Więc nie polecajmy tego bo tego praktycznie nie ma. 

A pisanie teorii spiskowych o specjalnie kiepskich konstrukcjach dużych firm zostawmy dla zfrustriwanych troli. 

Tu jest lista różnych producentów toreb

https://www.cyclingabout.com/complete-list-of-bikepacking-bag-manufacturers/

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

22 godziny temu, Turysta123 napisał:

Cały urok w takiej małej firmie :) Szyje super wytrzymałe torby ,stara się z każdym szczegółem ! Nie wypuści towaru  zanim nie będzie dopracowany w 100% .

Duże "super" firmy wypuszczają co rok nową kolekcję która ma swoje wady , jakieś niedoskonałości ,by w następnym roku już to poprawić ale przez przypadek coś innego zepsuć :) Takie perpetuum zawsze będziesz musiał kupić nowe ... 

Mam jednego z pierwszych Pacmanów i pewnie będę go miał jeszcze bardzo długo ! Męczę Dawida  już od kilku lat od podsiodłówkę i myślę że jak ją dostanę to przebije wszystko co mam dotychczas ! 

Super sprawa. Czekać kilka lat na jedną torbę. Rozumiem rok ale nie róbmy sobie jaj. Ta firma nie jest warta tego żeby czekać kilka dekad, aż wreszcie ktoś łaskawie zajmie się twoim zamówieniem. Świetne podejście do klienta. I jeszcze trzeba się prosić, żeby zrobili towar dla ciebie za, który przecież chcesz zapłacić. 

Pierwszy raz spotykam się z czymś takim. To raczej firma powinna zabiegać o klientów a nie na odwrót. Zresztą to ju nie jest taki niszowy towar jak kilka lat temu. Nie on to zrobi to ktoś inny. 

 

Cytat
3 godziny temu, dankams2 napisał:

Żaden urok w takich firmach. Bardzo kiepski kontakt, niepewność terminów, brak powtarzalności. Mam także jednego z pierwszych packmanów i jestem bardzo zadowolony z niego, też chciałbym zamówić podsiodłowkę ale jak pisałem wyżej nie ma jak. Niestety to trzeba powiedzieć Triglav to nie są produkty które można sobie poprostu kupić, to trzeba sobie załatwić i wyprosić. Nie wspominając o gwarancji a nie są jakimś świętym gralem i można spokojnie nabyć coś innego, jakoś  świat sobie daje radę. Więc nie polecajmy tego bo tego praktycznie nie ma. 

A pisanie teorii spiskowych o specjalnie kiepskich konstrukcjach dużych firm zostawmy dla zfrustriwanych troli. 

Tu jest lista różnych producentów toreb

https://www.cyclingabout.com/complete-list-of-bikepacking-bag-manufacturers/

Dziękuję lepiej sam bym tego nie ujął.

Ja już kończę ten temat bo chyba za bardzo odchodzimy od głównego wątku. Jeśli ktoś założy tema o firmach, których towarów nigdzie nie można kupić, wtedy się w nim na pewno udzielę. 

P.S. Od kilku lat jestem szczęśliwym posiadaczem podsiodłówki od "Wciąż w drodze" Której używam codziennie [prawie] na dojazdy do pracy. I też fantastycznie daję radę, i jestem zachwycony jej jakością wykonania i materiałami nic się z nią nie dzieje. 

Nie wiem czy gość jeszcze szyje torby czy nie, bo od bardzo długiego czasu jego strona internetowa milczy.

 

 

 

Edytowane przez 100lar3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, dankams2 napisał:

----Super sprawa. Czekać kilka lat na jedną torbę.

Myślę że warto ! Oczywiście kupiłem coś w "zastępstwie"  i dalej czekam .

----A pisanie teorii spiskowych o specjalnie kiepskich konstrukcjach dużych firm zostawmy dla zfrustriwanych troli. 

Oj, wystarczy spojrzeć na Apidurę :) 

---Tu jest lista różnych producentów 

Myślę że z tej listy oprócz Majfrendów i dużych firm, reszta -będziesz miał taki sam oczekiwania :)

Zresztą lista już dawno jest nieaktualna  Do gry weszło dużo innych firm i firemek .Można  zajrzeć tu :

https://bikepacking.com/bikes/2020-atlas-mountain-race-rigs/    ...najnowsze trendy .

---Od kilku lat jestem szczęśliwym posiadaczem podsiodłówki od "Wciąż w drodze"

Rafał też był ...zapowiadało się nieźle ale poszedł w innym kierunku:

https://www.youtube.com/channel/UCAWyD6BRxF2sdw7RVToPbhw/videos

 mam od niego Tarp i Bivy  i też czekałem, 6 miesięcy poślizgu :) czy warto było ? Myślę że tak ,w tej cenie w tamtym czasie nikt go nie był wstanie przebić jakościowo ,co do czasu oczekiwania -no cóż !

Co do polecania : każdy wybierze na co go stać, co uda się kupić , co mu będzie pasować ! Pytanie na czym Tobie zależy ? Były już tu torby od Gianta itp zachwalane pod niebiosa , odpadły na pierwszej wyprawie dookoła komina :) Dlatego  cały czas polecam ,mimo  wszystkich tych niedoskonałości ,towar jest najlepszego sortu . 

---Ja już kończę ten temat bo chyba za bardzo odchodzimy od głównego wątku.

Wątek poboczny to fakt ale związany z tematem ,miło się dyskutowało ale kończymy bo weekend i trzeba jechać do lasu ! 

Miłego :) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.02.2020 o 15:04, Turysta123 napisał:

Zresztą lista już dawno jest nieaktualna  

Aktualna jest polski JacPack który Miał premierę ok pół roku temu.

W dniu 21.02.2020 o 15:04, Turysta123 napisał:

Jeżeli chodzi o wyścigowe sety to fakt dużo różnorodność gdzie w takim TCR pewnie 70% to z jakiegoś powodu to Apidura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
32 minuty temu, shotgun napisał:

Panie, co Ty masz z tym kręceniem filmów od butów i w pionie?

Zapewne dokumentacja stanu obuwia i nóg. To wiele mówi o wycieczce i o warunkach :D  Po stanie nóg możesz przypomnieć sobie jak wiele razy przeklinałeś dię za to że wpadłeś na kretyński pomysł żeby pojechać gdziekolwiek. A to jest wprost proporcjonalne do fajności wycieczki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz zdjęcie gdzie zamiast kasztanów są łuski, i cały cykl butny nagle zyskuje jakiś szatański przekaz :) poza tym metafizycznie kierując aparat w ziemię robimy mega zdjęcia planety, a z ciekawostek to w czasach analogowych fotografowie napędzali się 3 klatkami strzelając rozbieg, amerykański mistrz StreetPfotopowy Stopowy okazał się! Po latach przeglądając jego olbrzymie spuścizny przejrzano właśnie te początki filmów, widać jego buty i cienie. Okazało się że jako późny nie szczęśliwy w małżeństwie ojciec kiedy tylko mógł chodził na focenie miasta w ramach spacerów z dzieckiem bo widać małe stopy albo cienie nóżek  na początku każdej rolki.

ogólnie i Vinogard i np Vivian Mejer ( akurat ta była opiekunką dzieci) to robili zdjęcia w jak w transie , tony materiałów, nie przebrane za ich życia. Taka choroba, nałóg, czy mantra migawki. Dziś kupę jedzenie ceny w markecie czy bąbelki fotografują miliardy ludzi, kiedyś fotografowanie to kilometry kliszy, a ileż to kosztowało. Stąd najczęściej te materiały pozostawały w rolkach, czasem nie wywołane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 21.02.2020 o 07:20, dankams2 napisał:

Git majonez. Listę przejrzałem i znalazłem chyba podsiodłówki dla siebie.

Po pierwszych jazdach jestem z nich mega zadowolony. Wykonanie jak dla mnie baja. 

I kilka fotek

IMG_20200407_172641.jpg.dfe15e756c52d3269f932a701fe33471.jpgIMG_20200407_172610.jpg.09ce5f42ecef067c23844ca9415db5ef.jpgIMG_20200407_172637.jpg.abd25fed9d07f3e2886e45c47b74ffc8.jpgIMG_20200408_165750.jpg.2b74e88433d49ae372d0735af8951395.jpgIMG_20200408_165830.jpg.63696acbf3f94bff4d60ceeabe8d5b9b.jpgIMG_20200410_125802.jpg.e0788c8eec5b75b7e83bd02ac447b63e.jpgIMG_20200409_145944.jpg.d04db02cd32a176bc2f4dc52b5ac95f8.jpgIMG_20200410_125831.jpg.ec68aa057131b7aff044efc9d8eb7dfb.jpg

  • +1 pomógł 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po torbach podsiodłowych widać jak przebiega ewolucja tego sprzętu. Były sakwy, ale duże i ciężkie i w terenie słabo z nimi się jeździ. No to weszły podsiodłówki, lekkie i zgrabne ale mają raczej małe pojemności i są bardzo upierdliwe w pakowaniu i montaży.  To znowu pojawiły się mini bagażniki, na których montuje się torby...jest jakaś firma co robi takie zintegrowany bagażnik z torbą...kurcze..wyleciała mi z głowy.  Ja osobiście wciąż szukam złotego środka. Próbowałem już wszystkiego, każdy system ma wady i zalety. Ostatnio oglądałem bagażnik Topeak Tetrarack. Trochę podobny do systemu znanego z Thule. Lekki bagażnik montowany za zaciski do ramy. Myślę co by taki zainstalować, a na nim zwykły worek DryBag ..np. Crosso. Stosowałem podobny patent ale z bagażnikiem sztycowym , działało ale nie bardzo mi się podobało. Z takim bagażnikiem może być wygodniej. Taki zwykły wór ma ogromną przewagę nad podsiodłówką. Pakowanie i montaż to kwestia chwili, a w Ortliebie, który mam w tej chwili to cała ceremonia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...