Skocz do zawartości

[bikepacking] Podróże na rowerze


Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie rzecz w tym, żeby nie kosztował jakby te parę rurek było ze złota :)

11 godzin temu, woojj napisał:

takie coś.... https://velo.pl/akcesoria/bagazniki/author/acr-30 można go dowolnie mocować.

 

Rozumiem że te dynksy które na zdjęciu mocowane są do piwotów, to można wydłużyć i złapać za śruby na widelcu? Interesował mnie ten bagażnik ale nie mogłem znaleźć sensownych zdjęć w takiej konfiguracji jak potrzebuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Mayfly napisał:

Przeglądając kierownicę napatoczył się taki oto wynalazek https://www.olx.pl/oferta/nowy-kosz-rowerowy-typu-cruiser-zintegrowany-z-kierownica-okazja-CID767-IDxB5Gu.html

image;s=1000x700

GENIALNE!

Gdyby to tylko miało jakąś sensowną szerokość (700mm+), to bym to już zamawiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z taką kierownicą zakładasz po prostu na to klatkę i wyprowadzasz kanarka na rowerowy spacer, w zasadzie to nawet może sobie lecieć w środku :) tylko nie można hamować gwałtownie bo wleci dziobkiem w kratki klatki

W zasadzie to jest mast hef dla partnerki/partnera kolarza/kolarki aby przynieść na tacy śniadanie do łóżka, jeszcze talerz w kształcie blatu, herbata w bidonie, i jajko na miękko stojące w misce suportu... i dżem o smaku żelu maratonowego...

Edytowane przez itr
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z innej beczki, bo jednak tu widzę, że bagażnik jest dość wysoko, więc połączenie z wąską kierownicą może utrudnić sterowność. Czy są jakieś tańsze odpowiedniki Pizza Rack od Speca? Możliwość umieszczenia czegoś na górze plus ewentualnie sakwa z boku, bez "oparcia" zapinającego się aż na kierownicę jak w większości przednich bagażników do holendrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Prz napisał:

Wiadomo jak jest, tylko brak jakiegokolwiek odzewu na wiadmości powoduje niepewność, czy mam szukać wśród innych marek. Dzięki, spróbuję tam.

Oszczędź sobie czasu i nerwów. Na ten moment nie ma możliwości w taki sposób zakupic coś od Triglav. 0 kontaktu. Jeżeli nie ma czasu przyjąć zlecenie to na pewno nie ma go na wykonanie zlecenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czeska Arsenal pod ramę. Cena ok. 50 żł. Mieści się bidon w ramie 19 cali. Torba nie jest wodoszczelna. dętki klucze batony pompka. oznaki partaczenia się rzepu, po częstym zapinaniu pod kablami lysieje, trzeba będzie wszyć nową rzepową szczecinę. Byle nie w Szcecinie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie najbardziej spodobał mi się pod siodło Blackburn Outpost (łatwość zabrania rzeczy bez odpinania całości), Wiggle ma za 50 funtów, a pod ramę Topeak Midloader, bo akurat na wymiar powinien się zmieścić między bidonami a ramą. Jeszcze myślę nad zamianą dwóch bidonów na jeden większy 750 ml i wtedy Blackburn Outpost Frame Bag Medium może by się zmieścił razem z 1 bidonem.

Edytowane przez Prz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Midloader. Twoja rama jest dość mała, ja mam Pickenflicka 56 cm z bardzo niewielkim slopingiem, więc liczę, że byłoby ok. Torba ma teoretycznie 12 cm wysokości, od czubka bidonu do rury zmierzyłem 11-11,5 cm z obecnym koszykiem Elite w najniższej pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Prz napisał:

ja mam Pickenflicka 56 cm z bardzo niewielkim slopingiem, więc liczę, że byłoby ok

No tak, zdecydowanie więcej miejsca masz do dyspozycji. Myślę, że zmieścisz.

2 godziny temu, MikeSkywalker napisał:

Do mojego Cotica 56 wchodzi Blackburn Outpost Large

Do mojego 54 też wchodzi, ale na wcisk.

2 godziny temu, MikeSkywalker napisał:

Miałem Topeaka Midloader ale jego mocowanie było pod grube, aluminiowe rurki więc się nie przyjął.

Też mam z tym problem i nie wiem jak go rozwiązać, bo łapie się tylko pół rzepa. Będzie trzeba coś doszyć od wewnątrz.

Generalnie, jestem fanem tej marki, więc może nie będę obiektywny, ale uważam, że torby naprawdę mają udane, zwłaszcza patrząc na stosunek ceny do jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...