Skocz do zawartości

[bikepacking] Podróże na rowerze


Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, MikeDozer napisał:

Na razie chcę zmajstrować samoróbkę na drybaga, 

Masz jakąś koncepcję ? 
W ubiegłym roku wykonałem kilka prób, jednak utknąłem w punkcie mocowania ramki nośnej z obejmą sztycy. Musi być obrotowe, sztywne na boki, bez luzów, mocne i nie podatne na wyłamanie. Jakieś pomysły ? 

 

b1.jpg

b2.jpg

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie :) ale chciałem znacznie mniejszego drybaga (ten Twój to z 15L?)  Zastanawiałem się, czy ten zacisk sztycy nie zamontować z jakaś plastikową rurką (z kołnierzem od góry) bezpośrednio na sztycy. Sama ramka nie powinna być usztywniona jakąś PCVką? .Mówisz, że mocowanie  do obejmy się wyłamuje? Ile kg bagażu montowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MikeDozer napisał:

Jeszcze nie :) ale chciałem znacznie mniejszego drybaga (ten Twój to z 15L?)  Zastanawiałem się, czy ten zacisk sztycy nie zamontować z jakaś plastikową rurką (z kołnierzem od góry) bezpośrednio na sztycy. Sama ramka nie powinna być usztywniona jakąś PCVką? .Mówisz, że mocowanie  do obejmy się wyłamuje? Ile kg bagażu montowałeś?

15 l. około 4-6 kilo. Ramka miała mieć wspawane poprzeczki usztywniające. Chciałem, żeby po rozpięciu troków całość opadała na koło, żeby zabierać pełny worek i odwrotnie, podwiązywać już zapakowany. Do testów terenowych nie doszło ponieważ już na pusto czuć było delikatność konstrukcji. Potrzebny jest jakiś solidny zawias, przykręcany z jednej strony do obejmy a z drugiej utrzymujący lekką aluminiową kratkę. Może jak pisze akkwlsk, stal po całości by się sprawdziła, na razie temat leży odłogiem.

Na znacznie mniejszą pojemność, chyba wolałbym kupić jakieś gotowe, sprawdzone rozwiązanie. W każdym razie daj znać jak coś zmajstrujesz. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.03.2018 o 20:30, zws napisał:

Jakieś pomysły ? 

Poszedłbym w stronę tego co zostało przez jednego z poprzedników wspomniane - obejma sztycy z mocowaniem do bagażnika. Jeśli chcesz mieć obrotowy bagażnik to zamiast prętów bezpośrednio przykręcasz jakieś tulejki będące osią obrotu dla nich. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@woojj

Myślę, że to rozwiązanie (sic!) dla użytkowników, którzy świadomie dobierają sprzęt, pod kątem spowolnienia tempa życia - coś jak celebracja palenia fajki vs. szybki papierosik. :D

A tak poważnie - to się może nawet sprawdzić, pod warunkiem ładowania do wora tylko tego, co będzie musiało być za- i wyładowane wyłącznie na początek i koniec dnia. Sprzęt biwakowy np.

Edytowane przez jendrzych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem.

Może przydadzą się na nasze wyprawy - szczegółowe mapy Pomorza stworzone pod kątem wycieczek rowerowych.

Link pod którym można ściągnąć mapy to http://pomorskie.travel/Aktywnie-Rower-jak_zaplanowac_wycieczke_-do_pobrania 

Jest też możliwość otrzymania tych map w wersji papierowej (laminowanej) wysyłają komplet za pobraniem 10 PLN. 

 

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.03.2018 o 20:26, jurarunner napisał:

Jest też możliwość otrzymania tych map w wersji papierowej (laminowanej) wysyłają komplet za pobraniem 10 PLN. 

A gdzie znalazłeś taką informację? Fajne mapy i zamówiłbym sobie je (często w wakacje bywam w tamtych rejonach to się przydadzą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bbc napisał:

A gdzie znalazłeś taką informację? Fajne mapy i zamówiłbym sobie je (często w wakacje bywam w tamtych rejonach to się przydadzą).

Puść maila na adres rowery@pomorskie.eu ze swoim adresem i info, że jesteś zainteresowany takimi mapami. Mnie miały kosztować 10 PLN za komplet ale ostatecznie przyszły za free. Polecam, fajne laminowane wydanie.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...