Skocz do zawartości

[canyon] Grand canyon 4.9 czy 5.9


Koegh

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na stronie canyon'a własnie ukazała się kolekcja na 2016 rok. Jestem zainteresowany właśnie zakupem jednego z modeli Grand Canyon i zastanawiam się nad wersją 4.9 lub 5.9.

Jak myślicie warto dopłacić ponad 400zł do modelu 5.9?

 

4.9 - https://www.canyon.com/pl/bikes/bike-detail.html?b=3776

5.9- https://www.canyon.com/pl/bikes/bike-detail.html?b=3778

 

Porównanie: https://www.canyon.com/pl/tools/bike-comparison/#biketype=2&bike1=3778&bike2=3776

 

Wyraźcie swoją opinię na ten temat czy warto dopłacać do manetki slx i przerzutki przedniej i amortyzatora gold tk i innego modelu hamulców?

 

Dzięki za pomoc. 

Pozdrówka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze zmien nazwe tematu w nawias klamrowy.

po drugie pewnie ze warto. Chocby z tego wzgledu ze sam widelec jest drozszy. Jezeli stac Cie doplacic 400 zł to warto. Jezeli nawet pominiemy aspekt komforu jazdy itp to porównaj sobie ceny obu widelców, obu manetek i obu hamulców :) zawsze masz wszystko klase wyzej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się zmienić nazwę tematu? Ok, dzięki  za rady. Na chwilę obecną mnie nie stać ale wolę zaczekać i dozbierać jeśli to dobra opcja ;)

 


A jakaś porada czy proponujecie w tej kwocie jakiś inny rower na takim osprzęcie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 3600 zł chcesz mieć rebe?? może foxa odrazu.  Zeszło roczny też jej nie miał i był całkiem podobny więc coś Ci się chyba pomyliło http://www.mbr.co.uk/reviews/hardtail/canyon-grand-canyon-al-5-9

 

Ale o czym w ogóle mowa. Koledze wyżej rzeczywiście pomylił się model 5.9 z modelem 6.9. Ale nie zmienia to prostego faktu, że Canyon robi sobie jaja z nowych klientów.

Małe porównanie nowy model 5.9 jest o 200 złotych droższy i o 0.5 kg cięższy. Hello!!! to nowy model więc wypadałoby żeby nie był gorszy od poprzedniego...

A ten jest droższy i cięższy, To rzeczywiście super. Tak mówmy że nic się nie stało, to w przyszłym roku model będzie o kolejne 2 stówy droższy i o 0.5 kg cięższy.

Tak wiem - jak mi się nie podoba to mogę nie kupować. No mogę, ale nie udawajmy, że Canyon nie stosuje super hiper taktyki - czyli nowy model ale droższy i gorszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

za 3600 zł chcesz mieć rebe?? może foxa odrazu.  Zeszło roczny też jej nie miał i był całkiem podobny więc coś Ci się chyba pomyliło Canyon Grand Canyon AL 5.9 (2015) review - MBR

Dla chcącego nic trudnego:  http://www.kupkolo.cz/29-horske-kolo-focus-black-forest-29r-ltd-2-0-30s-2015_z97303/ 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolar drogi to i części droższe, euro też..

Bez żartów. Ceny podałem około, ponieważ ceny modeleów na 2015 r. wahałay się właśnie ze względu na różnice kursowe. Natomiast napisze jeszcze raz model Grand canon 5.9 na 2015 r. był ponad 2 stówy tańszy, pół kg lżejszy i miał tapetowanie główkę. Na 2016 rok model jest znacząco słabszy i droższy! A to tylko na szybko to co udało mi się zauważyć. Dziękuję.

Bez żartów. Ceny podałem około, ponieważ ceny modeleów na 2015 r. wahałay się właśnie ze względu na różnice kursowe. Natomiast napisze jeszcze raz model Grand canon 5.9 na 2015 r. był ponad 2 stówy tańszy, pół kg lżejszy i miał tapetowanie główkę. Na 2016 rok model jest znacząco słabszy i droższy! A to tylko na szybko to co udało mi się zauważyć. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie zwęszyli dobry interes i chcą sie jeszcze bardziej nachapać. Nic nie poradzisz. Zeszło roczny 5.9 rozszedł sie jak cieple bułeczki, canyon pewnie ma nadzieje ze i tym razem tak bedzie. Moim zdaniem za ta kase to wciaż dobrze zlożony rowerek. Zobaczymy co Radon wypuści na 2016 rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ity chlopaki piszecie...Euro jest drozsze i ceny podzespolow poszly do gory to normalne ..Pozatym 200 zl piszesz drozszy ale ma korbe na sztywnej osi co juz podnosi cene..Poprzedni nie wiem czy byl z platformami sprzedawany a ten jest, one tez podnosza wage roweru, model z 2015 byl wazony bez pedalow a ten z pedalami..Piszac ze Canyon robi sobie jaja z ludzi ,dajcie jakies sensowne powody,bo jak na razie to chyba jedna z niewielu firm ktora podchodzi do klientow profesjonalnie..Ja mojego SLX 7.9 kupilem za 300 zl taniej niz jest w tej chwili a wtedy konkurencja w podobnym zestawieniu kosztowala o 1000 zl wiecej. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taperowana główka - MÓWI CI To COŚ??? A poza tym czytaj ze zrozumieniem. Dotychczasową cena 5.9 z 2015 roku też była uzależniona od kursu. Kapujesz? Czasem kosztował 3450 czasem 3550 - cena się wahała w zależności od kursu. A teraz po prostu podwyższyli cenę o ponad 2 stówy i taperowana główka zniknęła. A co do tego, czy wagę podają z pedałami, to tez nie jestem pewien. Wydaje mi się ze wagę podają zawsze bez pedałów, ale główka i cena to fakty a nie zmiana kursu. Dziękuję

Taperowana główka - MÓWI CI To COŚ??? A poza tym czytaj ze zrozumieniem. Dotychczasową cena 5.9 z 2015 roku też była uzależniona od kursu. Kapujesz? Czasem kosztował 3450 czasem 3550 - cena się wahała w zależności od kursu. A teraz po prostu podwyższyli cenę o ponad 2 stówy i taperowana główka zniknęła. A co do tego, czy wagę podają z pedałami, to tez nie jestem pewien. Wydaje mi się ze wagę podają zawsze bez pedałów, ale główka i cena to fakty a nie zmiana kursu. Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanow sie zanim napiszesz kolejnego posta chlopcze.

 

TaK masz racje ,taperowana glowka,zrobili w wyzszym modelu a ten jak opisali jest to rower dla poczatkujacych czyli wg ich myslenia,takich co nie maja ochoty wymieniac amora tylko rekreacyjnie go meczyc przez kilka lat,nie startuja w maratonach i maja gdziesz sztywnosc itd, za taka cene nie jest to zadna wada..Ostatnio czytalem ze firma RS nie zaprzestaje produkcji amorow 1 1/8 na kolo 29 cali i w tej chwili ma dostepnych kilka modeli na 2016 rok wiec spokojnie przez kilka lat takie beda dostepne..Modele 2015 byly wazone bez pedalow na pewno a ten bedzie wazony z ,bo ma je w standardzie a jesli nie jestes pewien zadzwon i zapytaj dlaczego tak jest..Jesli takie wazne jest pol kilo dla Ciebie to zastanow sie nad wyzszym modelem ktory jest w atrakcynej cenie wiec jaj z ludzi sobie nie robia..

Wiekszosc czolowych producentow ma dziwne podejscie do wielu rzeczy,maja ceny z kosmosu w porownaniu do tego w co wyposazyli rowery..Tak juz jest.

Edytowane przez robertocarlos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli forma odpowiedzi była niewłaściwa to przepraszam. Po prostu trudno jest mi zrozumieć dlaczego, choć dwukrotnie podkreślalem, że cena za model 2015 tez była uzależniona od kursu (faktycznie się wahała) to teraz nagle skok ceny. Euro blisko 4.2 juz było a cena za 2015 jednak była niższa. Po drugie można sprawdzić cenę nowego 6.9 - (aktualnie) 4369 zlotych. Ciekawe, że w przypadku nowego 6.9 cena kursu euro nie wpłynęła specjalnie na podwyżke. Oczywiście mogę się mylić, ale proszę napisać co do czego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...