Skocz do zawartości

[Renowacja] Romet Sport 89r.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ekspertow!

 

W najblizszym czasie rozpoczynam sentymentalny projekt - kupno i renowacje roweru Romet Sport na prezent dla ojca. Prawie 30 lat temu jezdzil on takim rowerem bardzo aktywnie jako zaawansowany amator, az zostal ukradziony (no coz...), natomiast dzieki licznym wspomnieniom jestem w stanie w 90% odtworzyc jego wyglad. Przeczytalem juz glowne watki zwiazane z renowacja tego sprzetu, przekopalem sie przez aukcje na allegro i OLX i mam pewne zrozumienie jaka praca/czesci moga byc wymagane.

 

Zwracam sie do Was z jednym pytaniem: ojciec krotko po kupnie Rometa, po konsultacjach z kumplami jezdzacymi w pelni profesjonalnie, zalatwil sobie rame Peugeot'a, ktora podobno byla lzejsza od oryginalnej Rometa. Chcialbym, o ile to mozliwe, zidentyfikowac co to moglabyc za rama. To co wiem:

- lata 80/wczesne 90 max

- pasowala do calej reszty Rometa Sport (kola 27x1.25), a nawet byc moze 28"

- lzejsza od ramy Romet Sport

- niebieska (wiem, ze mogla byc po prostu pomalowana)

 

Wiem, ze jest to malo informacji, ale moze ktos z Was natknal sie w tamtym okresie (lub renowujac rowery) na taka czesc i bedzie w stanie podpowiedziec, co to moglabyc za rama?

 

Pomozecie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Stalo sie.

 

Romet sport z oryginalnym osprzetem kupiony, ba sa nawet opony Stomil Tornado. Rama po kilku tygodniach poszukiwan zidentyfikowana i kupiona (@dovectra - mistrzowskie materialy). Szosa bedzie finalnie stala na pochodzacym od Peugota Reynoldsie 531 w tym lakierze:

 

Tk4Co-2PABHK.png?v=2

 

Postaram sie wrzucac tutaj postepy prac dla innych osob, ktore kiedys zdecyduja sie na zabawe z Rometem Sport. Do tej pory zauwazylem, ze brakuje dobrej jakosci zdjec detali poszczegolnych czesci tych rowerow, zeby latwo ocenic kompletnosc/oryginalnosc dostepnych na rynku. Jesli bede mogl komus pomoc w tym zakresie, chetnie sie wlacze.

 

NQ0JC-3Cyq8t.jpg?v=2

 

NQ0JC-csJs4i.JPG?v=2

 

NQ0JC-7AIxJX.JPG?v=2

 

W tym tygodniu demontazu i czyszczenia ciag dalszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szata graficzna i osprzęt favorit z lat 80-90

 

Sprzedawca (pierwszy wlasciciel podobno) kupowal go w 85. Chcialem zmienic tytul tematu, ale juz nie jestem w stanie. Natomiast tak jak pisze dovectra - czy rocznik 85 czy 89 roznic w osprzecie nie powinno byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mod Team

Jak kupowałem swojego Sport'a też go miałem tak w oryginale zachowanego jak Twój ze zdjęcia. W tym momencie z oryginału zachowała się rama, widelec, mostek i kierownica. Wszystko inne niestety się posypało. A sam rower służy mi nadal dzielnie jako ostre. Będę śledził temat Twojego przywracania dawnej świetności w tym rowerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...