Skocz do zawartości

[Ogolny serwis] całościowy


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Jestem tu nowy. :lol: Za parę dni dostanę mój nowy rower, do którego przymierzałem się juz od ponad pół roku, w końcu uzbierałem pieniądze i teraz chciałbym, żeby mi jak najlepiej służył przez długi czas. Ten rower to Merida Matts Sport 300v 06'. :)

 

Bardzo prosiłbym o porady co teraz. jakbyscie mogli powiedziec, co z takim rowerem od początku robić, tzn. kolejno po pewnych dystansach co czyścić, co wymieniać, kiedy serwisować i ogolnie jak go traktować. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Traktowac dobrze:P ( glaskac i w ogole:P hehe:D)

-Kupic do niej wszystkie klucze zebys nie popsul jakiegos pieknego gwintu ;P

servisowac okresowo - lub kiedy cos bedzie sie dzialo

-Czyscic lancuch:D i smarowac...( czego mi sie nieraz nie chce, ale obecnie mam zlamany palec i nie mam tego problemu:P a niedlugo powinien dojsc nowy lancuszek i bedzie good)

 

 

 

Pozdro:P

PoleK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba dbać i serwisowac B)

na pewno czyścic i smarowac po każdej jeździe w duuuzym błocie i deszczu. łancuch smarowac jak sie zabrudzi/smaru braknie :)

Dobrze po kazdej jezdzie wytrzec golenie amorka, zeby syf sie nie zbierał, raz na tydzien-dwa-trzy psiknać mu Brunoxem ;)

Raz na rok wystarczy wymienic smar w sterach i innych lozyskach, ewentualnie skontrować luzy gdzie sie wytworza :)

Ot trzeba troche poczytac forum i nabyc wlasnego doswiadczenia, potem juz samemu sie wie co kiedy robic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...