Skocz do zawartości

[amortyzator] RockShox XC30 TK Coil 29 vs. XC 32 TK Solo Air


xcanndy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie odnośnie amortyzatora, a mianowicie, który z podanych w tytule byłby dla mnie lepszy, zarówno w serwisowaniu jak i użytkowaniu. Ważę nie całe 50 kg, więc zastanawiam się czy XC32 będzie dobrze pracował przy mojej wadze.

Wybór mam jedynie pomiędzy tymi dwoma modelami, jednak w przyszłym sezonie lub za dwa zamierzam zmienić go na coś lepszego.

Warto dokładać do XC32 (kupuję z rowerem, różnica wynosi 400 zł) czy wziąć XC30 i resztę zostawić na przyszłoroczną wymianę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dobry wybór! :thumbsup:

 

Ja dokładnie od dwóch lat z małym haczykiem jeżdżę na XC32 solo air i jestem naprawdę bardzo zadowolony z tego amortyzatora. Po przesiadce z Suntoura XCM przez tydzień nie mogłem wyjść z podziwu :D Pracuje bardzo fajnie, przyjemnie, jest odpowiednio czuły (jak na moje wymagania), nie mam z nim żadnych problemów od momentu zakupu. Pracuje płynnie, nie skokowo, a ciśnienie trzyma wzorowo :) Przy mojej jeździe na ustawionym SAGu ok. 20% wykorzystuje duży zakres skoku, ale nie dobija, więc jest tak jak być powinno. W maju tego roku miał robiony serwis (miał wtedy przejechane niecałe 2000km), było dość mało oleju, ale nie było całkiem sucho. Kolejny serwis planuję profilaktycznie zrobić w najbliższych dniach, czekam tylko aż serwisant z Serwis Bajka będzie w Warszawie. Kupiłem go nowego z gwarancją za 479zł (tyle że bez manetki blokady, którą niedawno dokupiłem). To był jeden z moich najbardziej udanych rowerowych zakupów :) Także bardzo polecam. 

Edytowane przez filipog44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, za 700zł można się rozejrzeć za czymś innym, bo mniej więcej za tyle teraz chodzi ten widelec. Ceny stożkowych wersji 29" dochodzą nawet do 1000zł, trochę przesada. Czym może być spowodowany taki wzrost ceny? 

Edytowane przez filipog44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...