Skocz do zawartości

[opis roweru] Lazaro Integral V3 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Jako że inne modele mają swoje tematy, a ten nie, oraz była prośba o założenie takowego, ja, jako szczęśliwy posiadacz owego roweru, zakładam i opisuję...

 

Rower zakupiony jakoś w maju, przesiadka z komunijnego górala, chociaż bardzo dobrze mi służącego do tej pory.

Lazaro spisuje się bardzo dobrze, narzekać nie mogę. Przebieg to już około 1 tys km, pierwsze czyszczenie łańcucha po 700 km, jakoś dobrze się jeździło, więc nie ingerowałem, natomiast po następnych 300 kolejne, za bardzo zapiaszczony... Zakupiłem Rolhofa, wydaje mi się że działa...

Wracając do pierwszego shake łańcucha, zrobione przy okazji zakładania spinki, pękł łańcuch przy ruszaniu spod sklepu na wyższym przełożeniu w pospiechu... rozwaliło się ogniwo to które jest fabrycznie łączone, w sumie dobrze, teraz mogę zdejmować łańcuch wygodnie do kąpania.

Kolejna sprawa, coś jakby grzechotanie, nie wiem czy to normalne w większych kasetach, na szczęście już się wyrobiło, ilustracja na zdjęciu, na przełożeniach 8 i 9, notabene rzadko używanych, łańcuch dotykał, nie wiem jak to nazwać, kasety po prostu :) Ktoś o tym pisał w poprzednim wątku, o tych wyższych przełożeniach, może go to uspokoi...

2k3tah.jpg

 

Zakupiłem taką oto torbę, trochę duża, ale da się przyzwyczaić, zwłaszcza jak wcześniej miałem taką mini, do której nic nie wchodziło oprócz portfela :) W sklepie int. dość dziwnie był podany rozmiar, ale zaryzykowałem, jest na styk, wszystko się mieści, nawet browar, albo dwa...

eiusjt.jpg

Błotników nie zakładałem, bo nie podoba mi się ta idea. Jest jeszcze jedna sprawa, co wspominał ktoś kiedyś, lakier na ramie, widać że słaby, już się przeciera przy kierownicy od jednego z przewodów...

Co do innych wspominanych spraw:
-luzów w widelcu amora, nie zauważyłem

-krzywej ramy, nie zaobserwowałem

 

Kierownica jest dość szeroka, z tym przycięciem to nawet dobry pomysł, ale ja na razie czasem po prostu łapię wężej. Zsuwają się też te gumy z kierownicy, ale to chyba dość prosto zaradzić temu. Siodełko mi trochę nie pasuje, ale dopiero po około 1,5 h jazdy.

Jeszcze jedno, skrzypi mi coś w kierownicy czasem na wybojach, tak samo jak gdy przestawiam rower łapiąc za siodełko, za słabo dokręciłem, pomoże ktoś, czy kwestia jakiegoś dosmarowania, bądź luzów?
Pozdrawiam :)

Edytowane przez Tugginmypudha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...