Skocz do zawartości

[wolnobieg] jak wymontować łożysko (wianuszek) od strony wielotrybu


Rekomendowane odpowiedzi

czy klucz do wolnobiegu jest ten sam co do kasety? myślałem do tej pory że to ten sam :/

ale mój klucz którym odkrecam kasete jakoś do tego wolnobiegu sie minimalnie niemieści :P

jaki on ma gwint (lewo/prawo)?

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chciałbym się dowiedzieć jak odkręcić te częsć na której znajduje się wolnobieg?? [nie wiem jak się to zwie]

I może ktoś wie gdzie powinny się znajdowac kulki łożysk??

 

Prawdopodobnie chcesz zdjac kompletny wolnobieg, by dotrzec do lozyska piasty. Jesli tak to potrzebny bedzie klucz do wolnobiegu. Zwyczajnie odkrecasz wolnobieg (czasem sporo sily potrzeba) a pod nim juz beda widoczne lozyska piasty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak odkręcam ten wolnobieg [zębatki] i jak zdjąc ten cały 'mechanizm' na który przykręca się go :question:

 

Kompletny wolnobieg to nie tylko zebatki, ale tez tuleja z gwintem, przykrecana do piasty kola.

Jak rozumiem do tej pory zdjales zebatki (rozsypujac kupe drobnych kulek), zupelnie niepotrzebnie niestety.

W tej chwili z kola wystaje ci tulejka, ktora nie pozwala dostac sie do lozyska piasty. Potrzebujesz tego :

Klucz do wolnobiegu

Wsadzasz w srodek tej tulei, zapierasz o cos kolo bo potrzeba sporej sily i odkrecasz. Pod spodem masz juz lozysko piasty.

 

P.S. Na allegro nie oplaca sie kupowac tego klucza, w rowerowym kupilem taniej i bez kosztow wysylki. Lepiej nie kombinuj z odkrecaniem domowymi metodami, ja probowalem odkrecic zabka, rurhakiem itp. - nie udalo sie a mozna uszkodzic wolnobieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...