Skocz do zawartości

[2016] Marzocchi Is Dead


adamos

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Najpierw był smutny, czerwcowy wywiad z Andrea Pieratonim, a wczoraj na Pinkbike'u pojawiła się informacja, że legendarny Marcoch się zamyka. :(

 

http://www.pinkbike.com/news/brakeing-news-marzocchi-closes-doors-2015.html

 

 

aHR0cHM6Ly9iaWtlbWFya3QtaW1hZ2VzLm10Yi1u

Faktycznie, na zdjęciach jest realny powód żalu, nie będzie więcej takich fot :)

 

 

Widocznie Marcok stał się kiepskim produktem.

Detaliczny klient dużo rzadziej styka się i kupuje produkty tej firmy, wystarczy poszukać choćby tu, tematów mikra ilość.

Klient/producent widocznie też przekonania do marca nie miał, Tenneco nie było w stanie zaproponować atrakcyjnej oferty w stosunku do konkurencji (a w porównaniu do Srama czy Foxa to olbrzym zapewne z dużymi możliwościami i gdyby mogli/chcieli zrobiliby atrakcyjne ceny by wypromować produkt).

Na początku Marcoki były sprzętem wybijającym się ponad ówczesne normy, ludzie  marzyli o z1kach czy z2kach a realizując marzenie dostawali to co było jego treścią. Znali plusy, znali minusy a użytkowanie nie ujawniało tych kolejnych minusów. To był bardzo przewidywalny produkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Tomek, ośmielę się dodać do Twojej wypowiedzi jedno zdanie - Marcoki to były widelce wręcz elitarne. Odbijało się to na trwałości, niezawodności i niesamowicie prostym serwisie. Klucz 22 do korków i klucz 12 do dolnych śrub(no i ewentualnie wielowypust do kaset do widelców z odwróconym tłumikiem). Po 10 latach mój Z1 sport rv był w o niebo lepszej kondycji niż 3 - 5 letnie Domainy czy Totemy moich znajomych i niedawno znalazł nowego właściciela, który również jest zachwycony.

Ja mogę uważać się za szczęśliwca bo dzięki Pukiusowi, jak i za Twoją przyczyną stałem się właścicielem nowego Z1 rc2 eta z 2006 i wiem że mam widelec na minimum kolejne 10 lat.

 

Moim skromnym zdaniem ta marka wróci. Nie będzie jej na rynku rok, może dwa i będzie wielki come back. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tematów o widłach spod wielkiego M nie ma, bo wszystko co potrzebne do ich serwisu jest łatwo dostępne w sieci.

Lekko nawiązując do tematu: po 3 dniach młócenia w górach, mój siedmioletni 55ATA2 zdawał się kompletnie zepsuty... Naprawiłem go bez większych problemów, a koszt jaki poniosłem to 7,40 zł za oringi (wymieniłem wszystkie jak leci, a w strategicznym miejscu dałem silikonowego zamiast zwykłej gumy). Amortyzator działa dotąd jak nowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tematów o widłach spod wielkiego M nie ma, bo wszystko co potrzebne do ich serwisu jest łatwo dostępne w sieci.

Jest też wszystko w sieci na temat Rs'ów czy Lisów co nie zmienia faktu że ludzie non stop o nie pytają :) 

A nowe Marce popularne nie są. Rynek sprzętu to na świecie przede wszystkim rynek rowerowy. W rowerach są głównie Rs'y i Lisy.

Ja na co dzień oglądam dużo rowerów, Rs, Suntour, Fox. Jak pojawia się Marcok to stary. 

 

Dziś M niczym nie wyróżnia się na rynku. Jakość produktów nie odstaje od rynkowej średniej jak kiedyś.

Gdy kupiłem moją Z1 MCR różnica w działaniu wobec RSa Judy z kąpielą olejową była miażdżąca. 

 

Marzocchi to także a może przede wszystkim amortyzacja motocyklowa. Ten oddział firmy również zostanie zlikwidowany. Widocznie ogólnie jest kiszka i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 5 miesięcy temu...

Według Foxa, Marzocchi nie będzie marką budżetową.

 

Cytując z http://www.bicycleretailer.com/north-america/2016/04/14/fox-looking-2018-model-year-offer-more-extensive-new-marzocchi-products#.V5dBYvxv5dg :

 

 

"You won't see Marzocchi on bikes selling for under $1,000," 

 

I drugi cytat:

 

(...) Marzocchi 2017 line will be similar to the 2016 offerings. "The 2018 line is where we will really get going again, in the OE and aftermarket," he said.

 

 

Czyli nic nowego teraz nie wymyślą, rewolucja planowana na 2018 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
radziuGD, odgrzewam kotleta aby spełnić przepowiednię. Kolekcja 2018 to faktycznie nieporozumienie. http://www.marzocchi.com/forks.aspx?idC=62351

 

Komentarze na ich profilu FB:

 

it's a fox40 with bomber sticker

Dear FOX, please stop to put cool stickers on your 40fork

 

Model 320 MY2018 wyprzedają w tej chwili za 200 dolarów. No to faktycznie nowy model ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...