Skocz do zawartości

[Tektro H0] problem z adapterami


Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Jestem tu nowy, więc z góry przepraszam jeśli łamie jakąś zasadę w regulaminie, wybaczcie :).
Zacznę od tego, że wpakowałem się w niezłe bagno ponieważ stwierdziłem, że jeśli popsuły mi się v-braki z przodu to może kupić hamulce tarczowe, był to błąd. Zakupiłem hamulce tarczowe tektro H0 za 99zł z myślą, że jest to cena przystępna, do tego kupiłem 2 piasty z mocowaniami na tarczę. Na drugi dzień kumpel uświadomił mnie, że do tych hamulców będe musiał kupić adaptery bo nie są w komplecie, a później dowiedziałem się że nie mam mocowania na adaptery tylko na bagażnik 
  :wallbash:  więc będe musiał do tego kupić taki wynalazek

http://allegro.pl/adapter-a2z-do-ramy-dm-uni-hamulec-tarczowy-i5354983407.html

i tu pojawia się moje pytanie, gdzie przez internet mogę kupić adaptery pasujące do tych hamulców ?
rozmiary tarcz to 160 (chcę dać na przód) i 180 (z tyłu) a może po prostu odesłać te hamulce i kupić nowe ? Tylko wiecie jak to jest - kupiłeś używane, chcesz odesłać, sprzedający nie chce itp. nie lubie się w to bawić.


Tak poza tematem to ja od zawsze miałem talent do takich spraw, czego bym nie kupił to coś nie działa.

 

Edytowane przez czlowiekodhamulcow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam że w widelcu masz mocowanie do tarczy? Piastę pod tarcze jak masz to montujesz do niej tarcze i potrzebujesz adapter is-pm 160 jeśli na przód chcesz tarcze 160 mm. Po co Ci na tył 180 mm? Jak już to przód 180 tył 160 bo tył moment zablokujesz a przodu nie można (można ale będzie nie ciekawie). Po za tym nie HO tylko IO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Ychu, Mylisz się, są hamulce H0 i I0 ale to mało ważne, 160 chcę dać na przód ponieważ mam amor SR suntour XCR LO a na stronie producenta pisze, że takowy da sobie rade tylko z tarczą do 160 mm. Rozumiem, że adapter może być obojętnie jakiej firmy ? Czy to musi być adapter tektro ?

http://www.bikecs.com/Produkty/CZESCI-Hamulce-Adapter-hamulca-Tektro-A_4-R_180/3056/159896#.Va5OGKTtmkp

Może być taki ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

więc będe musiał do tego kupić taki wynalazek Adapter a2z do ramy DM-UNI hamulec tarczowy (5354983407) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

 

Poczytaj sobie najsampierw to; http://www.forumrowerowe.org/topic/167308-adapter-rama-bez-mocowania-hamulca-tarczowego-a2z-adapter/

 

Bo się może okazać, że także tego adaptera nie wsadzisz do swojej ramy.

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do hexagona V3 raczej powinno pasować, tym bardziej, że mam mocowanie na bagażnik.

nie mogę znaleźć odpowiedniego adaptera na przód, jeżeli mam w amorze mocowanie postmount to chyba powinnienem wybrać PM/IS a nie IS/PM ?
Poprawcie mnie jeśli się mylę ale wydaje mi się, że tak to powinno działać. Jakby ktoś był miły i wysłał linka z odpowiednim adapterem to byłbym mega wdzięczny 
Mój amor to dokładnie SR Suntour XCR LO ze skokiem 120mm i piwotami

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

To, że masz punkty mocowania bagaznika niczego nie wnosi. Grunt, żeby było dostatecznie duzo "mięcha" na haku koła i okolicach aby było do czego ten wynalazek przykrecić i o co zablokować.

 

Co do apatera zacisku hamulca, to o ile masz takie hamulce:

 

IMG_0688.JPG

 

 

I taki amor:

618-1128-large.jpg

 

To do tarczy 160mm  najprawdopodobniej nie potrzebujesz zadnego adaptera, gdyż jest on odrazu przystoso

wany do rozmiaru 160 i systemu PM.

 

Tylko odpowiednie śruby lub ewentualnie set stożkowych podkładek.

 

961941d1423191894-avid-brake-caliper-ada

 

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...