Skocz do zawartości

[Rower] Scott Scale 970 2015r


Rekomendowane odpowiedzi

Po zakupie roweru i przejechanie około 200km na nim w terenie i po asfalcie chciałbym przedstawić moją opinie.

Specyfikacja fabryczna z wyjątkiem amortyzatora wymienionego na RS xc32 air oraz pedały spd 520.

 

Asfalt:

Mając opony 2.2 Maxxis Ikon na asfalt według mnie w ogóle się nie nadają (w końcu to nie rower na szosę), ciężko je rozbujać i utrzymać prędkość 35 km/h

Teren:

Podjazdy po nie równościach,kamieniach,korzeniach nie stanowią problemu, mając do wykorzystania napęd 3x10.

Zjazdy bardzo przyjemne, nic nie telepie...

Przerzutki chodzą płynnie i bardzo szybko.Hamulcami bardzo łatwo kontrolować zjazdy.

 

Jedyna rzecz która mnie martwi są koszyki na bidon a dokładnie wolne miejsce, raczej są na bidony 500ml, ja mam 750ml i jest problem z koszykiem na rurze w której mieści się sztyca.

 

Po większym dystansie i po maratonach dam znać coś więcej o rowerze, ale już teraz mogę go polecić osobą które chcą zmienić rower na kołach 26 na 29, jakość jazdy w terenie w moim przypadku jest o 120% lepsza, jeżdżąc do tej pory na Krossie Hexagonie...

 

Zdjęcie scotta w na moim profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wymieniłeś 2 najważniejsze rzeczy, widelec na taki będący amortyzatorem z prawdziwego zdarzenia i pedała na właściwe - SPD.
Tylko czy nie lepiej było kupić model wyższy od razu z normalnym widelcem?

A opony, totalnie zły bieżnik jak chodzi o ten rower, no ale producenci lubią przesadzać z oponami. Geax Saguaro do takich rowerków powinien być głownie wsadzany.

Edytowane przez phoe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...