Skocz do zawartości

[rower] Gepida Ruga 29 model 2014, wrażenia + mały test


Rekomendowane odpowiedzi

W związku z tym, że sam szukałem informacji na temat tego roweru i nie mogłem nic znaleźć, wrzucam tego posta. Szukałem roweru MTB z zakładanym budżetem w wysokości 2k pln, koła 29. Początkowo chciałem kupić coś z palety Krossa ale przez czysty przypadek trafiłem na Gepide. Wydaje mi się, że za tą kasę jest to dobra propozycja. Specyfikacja: rama standardowo aluminiowa, hamulce tarczowe Avid Elixir 1, widelec Suntour Xcm Hlo 100 mm z regulacją siły tłumienia i blokadą skoku, przerzutka z przodu Shimano Alivio, tył Deore, korby Alivio 22,32,44 zęby, suport Shimano Es25 na octalinku, kaseta shimano Hg 50-9 11-32 zęby, opony Schwalbe rapid rob 29x2.25, obręcze Rodi Blackrock 29", stery, mostek, kierownica to już wyroby Gepidy. Na razie przejechane 2 km. Jak tylko zrobię parę kilometrów to opisze wrażenia z jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do galerii: https://onedrive.live.com/redir?resid=7BECE97E090C129B!8193&authkey=!AGXdiQ6DhFkm4eQ&ithint=folder%2c

 

 

Przejechane tylko 20 km, ale są już pierwsze wrażenia. Napęd pracuje cicho, biegi zmienia bez problemu, hamulce działają sprawnie, przy mojej wadze (85kg), bez problemu zablokuję koła na asfalcie. Jeśli chodzi o opony to na piasku napęd zachowywał się dobrze, przód nieznacznie myszkuje, na asfalcie pedałuje się dosyć lekko, ale strasznie irytuje mnie wydawany przez nie dźwięk, całe szczęście jednak asfalt będzie niewielkim udziałem tras tego roweru. Gripy białe dosyć wygodne, ale moje rękawiczki niesamowicie je brudzą, nie mam pojęcia dlaczego. Siodło niezbyt mi podpasowało, zdecydowanie dla mnie za twarde, mój tyłek nie jest z nim kompatybilny ;) Amortyzator ustawiłem dosyć twardo i wydaje mi się, że parę razy usłyszałem z niego delikatne stuki, cóż po 300 km, gepida zaprasza na przegląd gwarancyjny, więc będzie okazja to zgłosić.

 

Zapomniałem dodać, przy moim wzroście (178cm) wybrałem ramę 17", sprawdza się idealnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przejechane 650 km. Jak na razie wszystko ok. Generalnie jestem zadowolony z zakupu, tylko te opony mi całkowicie nie pasują, na przyszły sezon na bank je wymienie. Masakrycznie się oklejają błotem, błocko nie odpada i już nieraz pchałem na pojazdach. Siodło początkowo wydawało mi się niewygodne, ale chyba moje siedzenie się do niego przyzwyczaiło i teraz jest spoko. Po 300 km miałem jechać na przegląd gwarancyjny, ale jakoś nie było czasu, może wybiorę się w najbliższy weekend. Jeśli masz jakieś konkretne pytania to słucham.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...