Skocz do zawartości

[team] Radon Team


Road_King

Rekomendowane odpowiedzi

Rury nie chciałem skracać, bo i tak jest krótka. Nie wiem, czy psuje geo, to się okaże- mam nadzieję, że będzie gites. Zresztą mostek na minus jest bardziej PRO, nawet sławetny Wilku tak nie ma ;) Co do jarzemka, to zauważ, że Radony raczej krótkie są, więc wybrałem sztyce bez cofnięcia, a dałem dłuższy mostek niż miałem do tej pory,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm no moze racja tym abrdziej ze będę miał z hurtowni sztyce za 20 zł ;) pewnie też zoom ale odchudzać tkaie rzeczy zaczne dopiero jak osprzęt bedzie dziazłał idealnie a skonczą mi sie pomysy na poprawianie działania roweru czyli pewnie nigdy ;] musze jeszcze tylko skądś znaleźć długości pancerzy jakie musze kupić i w natępnym tygodniu wrzuce fotki i rozpiske.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzę, że kolega też dostał ramę Radona od bike-center zaraz po dostawie :P

Ja zamówiłem tą samą, ale mam inną :) napis inny, kolor troszkę.

 

Wam też nie dali przelotek do pancerzy? kurcze powinni dać sknerusy :) teraz muszę polować na przelotki albo jakiś patent zrobić.

Prezentacja rowerku już niedługo :blink: tylko mi został ten hamulec do zrobienia.

 

EDIT:

A bo Ty masz STAX Edition i dlatego inna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o takie coś mi chodzi. Znalazlem nawet przelotki od roweru który sprzedałem (Leader Fox). Przelotka fajnie wchodzi w uchwyt ale ma za dużą średnice w środku i pancerz przy naciśnięciu klamki przesuwa się w niej i jest klops. Próbowalem obkręcać koniec pancerza taśmą przeźroczystą, termokurczem i nic. Siły są spore i to się zwija. Kurcze nie wiem jak tu zrobić :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem rozwiązać problem mocowania tego pancerza i się udało. Znalazłem kawałek rurki alu o średnicy 8 mm, była to akurat przeciwwaga od anteny CB. Uciąłem odpowiednie kawałki i naciąłem przez długość, trochę podłubałem pilnikiem, zrobiłem takie zęby na zewnątrz, żeby nie właziło w ramę(choć nie powinno, bo wlazło ciasno), z drugiej strony zaklepałem leciutko na pancerzu i wszystko się pięknie trzyma <_<

31b57622912f09c7m.jpg

3b9972e516863e87m.jpg

b11f2036bdeafc2em.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modziłem, modzilem i nic. Jak z przelotek od Leader Foxa wylatywały pancerze tak dalej wylatywały.

Przyszedł kolega forumowy Intermis do mnie po podkładki pod mostek a, że miałem akurat doniczkę z różnymi szpargałami (śruby, ogniwa i inne pierdoły) tak wypatrzył śrubę od przerzutki tylnej. O dziwo weszła idealnie w za małe przelotki od Leader Foxa (które zostały mi po sprzedanym rowerze). Wszystko założyliśmy (akurat miałem dwie takie śruby) i działa dobrze!

 

Plastikowe przelotki od Leader Foxa:

przelotkileaderfoxcj6.th.jpg

 

Sruba od przerzutki (przewiercona seryjnie na wylot):

rubalb2.th.jpg

 

Gotowe w Radonie (razem z termokurczem uszczelniającym pancerz):

gotowetj3.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model to Radon ZR Litening Ecstasy na Fox-ie, całkiem fajny sprzęcior. Bez żadnych jazd próbnych, na żywioł :D . Rower dostałem, powiedzmy w ramach prezentu z CR. Jak w teren wyjade to fotki zrobię ale na razie czasu brak :confused:

Radon jest popularny wśród ostro kołowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie uporałem się z tymi przelotkami :P Niestety nie miałem żadnej anteny CB ani starych tylnych przerzutek (nie wiem czemu przednich jest pełno) ale za to mam pełno długopisów, które pasują jakby były do tej roli stworzone (ale chyba tylko te najzwyklejsze przezroczyste). I tak:

-z (tych cienszych) można zrobić przelotke żeby tylko pancerz sie zatrzymał a linka dalej mogla sobie iść (czyli tak jak byc powinno normalnie)

-z tych grubszych (tych których jest wszędzie pełno i w które wkłada się ściągi w szkole) można zrobić przelotke żeby puścić pancerz na całej dlugości linki i zeby nie wypadał z tych przelotek do tarczówek które są seryjnie w radonach

 

ritchstercompzinjk4.jpg

 

1010469ej4.jpg

 

niestety na razie musze zalożyć normalnie linke bo nie mam długiego pancerza ale jak juz załatwie to puszcze go na całej dlugości tym bardziej zę szczerze te przelotki z tych grubech długopisów ciaśniej siedzą :D

 

PS koncówki tych długopisów trzeba oczywiscie troszke stuningować zeby dobrze weszły, wiec bez pilnika się nie obejdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze siedza wystarczajaco ciasno (nie bardzo miałem jak sprawidzić bo tyle co w domu, ale i tak anwet sie nie ruszaja przy hamowaniu), chodzi po prostu o to że te grubsze do prowadzenia pancerza na całej długości maja dłuższy gwint który można włożyć w seryjną przelotke i wygląda jakoś stabilniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No nareszcie poczta polska dostaryczła mi wszystkie przesyłki i moge juz jeździć moim Radonkiem ;) na razie dosć ciężki ale mam zamiar zejść na tej ramie do ok 10kg. Najpierw pójdą hamlce które są zapożyczone z roweru brata, najprawdopodobniej na Avidy SD7, ale to dopiero jak sprzedam starą ramę. Potem być moze amortyzator o ile napęd szybciej sie nie zjedzie ale to i tak w przeciągu kilku lat niestety.

 

57562667mo9.th.jpg 92625680fp6.th.jpg 41914142nm8.th.jpg 33416227sl0.th.jpg 51527542nm5.th.jpg

 

63430048bc7.th.jpg 25090457at8.th.jpg 11078922ow8.th.jpg 50405156qz6.th.jpg

 

beztytuuhc3.jpg

 

 

Fakt troche ciężki tym bardziej że musiałem wymienić przednia przerzutke i co mnie zdziwilo to to ze deore topswing była lżejsza niz obecny xt ale mozliwe że przerobie koła na bezdetkowe wiec to sie odrobi, nawiasem ktoś ma jakieś pomysły na tanie odchudzenie Radona?

Na koniec wieeelkie dzięki przede wszystkim dla mojej dziewczyny za pomoc w rozkładaniu Meridy i fotki ^_^ i wszytkich których meczyłem o wybór rozmiar ramy itp :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj dopiero zrobiłem sobie jakies 30km w spojnym tempie z imbusem w kieszeni ustawiajać sobie siodło itp. Co do geometrii to faktycznie zwrotny jest. Ogólnie to pierwsze wrażenia jak najbardziej pozytywne ale jeszcze będę musiał dosć dużo nakombinować bo na podjazdach starsznie cieżko mi idzie, szczególnie męcząco dla kolan, ale to pewnie kwestia ustawinia siodła i bloków w butach. A no i miałem troche krzywo założoną oponę z tylu i miałem lekkie bicie co irytowało niemilosiernie :)

 

bilskij dętki albo w ogóle wyrzuce albo kupie jakieś leciutkie cienkie dętki i naleje do nich Joe's Super Sealant

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...