Skocz do zawartości

[rower] przymiarka do 29"


redix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Znajdzie się jakaś dobra dusza z Małopolski (najlepiej Kraków ale także Wieliczka, Bochnia i te okolice) która użyczyłaby mi swojego twentyninera do krótkiej przejażdżki.

Mam 171 cm wzrostu i przymierzam się do kupna 29", przynajmniej w teorii. Pozwoliłoby to stwierdzić czy wielkie koło to dobry dla mnie wybór czy kierować się w stronę 27,5".

Trochę czytałem, że przy takim wzroście to nie najlepszy wybór ale dopóki nie spróbuję to nie będę wiedział.

 

Z góry dzięki :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jesteś podobnych parametrów jak ja, ja zdecydowałem się na 27,5 czego nie żałuję. Niska osoba w 29'tce ma dwa problemy, pierwsza to przekrok, a druga to wysokość kokpitu, który w zależności od geo może być wyżej niż siodło, a wtedy już nie jest fajnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisze przedmowca

 

Nie sugeruj sie tym co pisza w necie.Ja mam 169.5 cm i kulam sie na 29 calach

Bylbym jednak bardzo niesparawiedliwy gdybym nie zaznaczyl iz moj 29er to rower CUBE 17'' //rozmiar wybrany swiadomie by bylo zwinnie i skocznie hehe//

 

Jedyny problem jaki powstaje,to problem estetyki.

Moj wyglada jak okulary Harego Potera :)

 

 

Edytowane przez mrovka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny przekrok, z tym że jestem trochę niższy od Ciebie - wybrałem 27,5er na niskiej ramie (15") i muszę powiedzieć że to był strzał w dziesiątkę :)

Sam się zastanawiałem nad 29er'em, ale jak przymierzyłem to zdecydowanie nie były one dla mnie (no może poza Specem, który wyjątkowo mi pasował). Poza tym stwierdziłem, że na przyszłość 27,5er może być lepszy, gdyby nagle producenci stwierdzili, że dla niskich 29er się nie nadaje ;)

 

 

 

Jedyny problem jaki powstaje,to problem estetyki. Moj wyglada jak okulary Harego Potera :)

 

Mój za to wygląda jak dirtówka na "za dużych" kołach :D

Edytowane przez krris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Znajdzie się jakaś dobra dusza z Małopolski (najlepiej Kraków ale także Wieliczka, Bochnia i te okolice) która użyczyłaby mi swojego twentyninera do krótkiej przejażdżki.

Mam 171 cm wzrostu i przymierzam się do kupna 29", przynajmniej w teorii. Pozwoliłoby to stwierdzić czy wielkie koło to dobry dla mnie wybór czy kierować się w stronę 27,5".

Trochę czytałem, że przy takim wzroście to nie najlepszy wybór ale dopóki nie spróbuję to nie będę wiedział.

 

Z góry dzięki :)

 

Ja mam 172 cm i zamówiłem 29, wybór po paru przymiarkach zakończyłem na Orbea Alma w rozmiarze M. Przez chwilę myślałem nad 27.5, przesiadając się z 26  na niego nie widziałem żadnej różnicy w prowadzeniu roweru, za to na 29 różnica była odczuwalna. 

Najlepiej jest się przejechać i ocenić  na własnej skórze co ci lepiej leży :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...