Skocz do zawartości

[amortyzator] Cube Attention 29 2014


Stormblast

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko gdyż coś mi się w tym rowerku średnio zgadza znaczy wszystko poza amorkiem.

Wg.specyfikacji producenta rower powinien być wyposażony w Sr Suntor XCR LO DS a byłem w sklepie na żywo oglądałem i na nim(amorku) namalowane jest jak byk XCM czyli taki jak szerokim łukiem ponoć omijać należy.

Generalnie bardzo fajny rower mogę go mieć za 2600 19"tylko ten amortyzator mocno zastanawia o co chodzi jakby?

Mogę dla odmiany mieć model wyżej też 2014 czyli Attention SL 17" za 2900 jak widaomo z Rock Shox XC 28, TK, PopLoc, 100mm czy te amorki tak znacznie się różnią?

Kolejny dylemat to dobór ramy,mam 176 cm 82 noga i mierzyłem obydwa rowery i właśnie na obydwu spokojnie mogę śmigać,optymalna była by 18" w moim przypadku z tego co kiedyś wyliczyłem ale to było dawno i nie było jeszcze 29er.

Dodam tylko że na 19" nie mam komfortowego luzu nad ramą co oczywiste ale generalnie na wyciągnięcie jest idealnie,w przypadku 17" jest raczej równie dobrze i pełny komfort nad ramą,różnica długości górnej rury 17" vs 19" to całe 2 cm czyli tyle co nic,zawsze można mostek zmienić jak się znudzi coś.

Wybór mam więc nie tylko w amorku ale też w rozmiarze ramy,Scott odpadł w przedbiegach geometria Cube mi odpowiada zdecydowanie bardziej,dodam że preferuję spokojną jazdę a 29er chodzi za mną już 2 rok i chcę wreszcie pośmigać więcej w terenie i zabrać przy okazji rower do Zakopca a tam bez tarczówek raczej ciężko.

I najważniejsze po rower idę już jutro...nie wiem czy śmiać się czy płakać  :002:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W amorku xc 28 masz hydrauliczną blokade skoku z manetka, tłumienie odbicia, i jest wykonany z lepszych materiałów. Xcm ma w środku plastikowe tuleje które bardzo szybko się wyrabiają i widelec łapie luzy. Jesli zdecydujesz sie na rockshoxa to zwróć uwagę na twardość zamontowanej w nim sprężyny tak żeby nie była zamiekka ani za twarda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór padł zdecydowanie na ramę 19" po dzisiejszej rundce na 17" i po raz pierwszy nie miałem wątpliwości którą wybrać.

Dziwią mnie te wszystkie tabelki czy wyliczenia jaką ramę wybrać przecież równie "trafnie" można przewidzieć pogodę w Lipcu w Tatrach,kto był ten wie o czym ja.

Moim zdaniem nawet przymiar w sklepie niewiele daje,na rowerze trzeba się przejechać by ocenić czy to dobry rozmiar.

 

Edytowane przez Stormblast
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...