Skocz do zawartości

[odzież] Azjatyckie marki producentów odzieży rowerowej. Zakupy na aliekspress.com


wawry

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę się do tego przybierałem, ale opiszę swoje spostrzeżenia...

 

Jak większość z nas zakupy w Chinach kojarzyłem raczej z tanimi podróbkami znanych firm. Jednak ostatnio, kiedy chciałem kupić coś ciekawego, po prostu nic nie mogłem znaleźć, a mając trochę wolnego czasu na grzebanie w internecie zajrzałem na stronę aliexpress.com gdzie naród tak zawzięcie kupuje podróbki....

Wyszedłem z założenia, że skoro azjaci mają wszystko, co potrzebne do produkcji dobrych jakościowo produktów, to pewnie mają i swoje marki, które coś produkują, a jeżeli ktoś produkuje pod swoją marką to musi dbać i o jakość.

 

Azjatyckie firmy, które uznałem za warte zainteresowania ...na podstawie zdjęć z aukcji i stron producentów

Xintown - nie znalazłem strony producenta, firma chyba chińska

Chieji - nie znalazłem strony producenta, firma chyba chińska

Paladin - firma chińska, strona producenta www.paladinsport.com

Monton - firma chińska, strona producenta www.montonsports.com

Fixgear/ Crossroad - firma koreańska, strona producenta www.fixgear.co.kr

Arsuxeo - nie wiem, czy to strona producenta, czy jakiegoś sklepu, ale dobrze widać co mają www.arsuxeo.taobao.com, firma chyba chińska

 

Wydaje mi się, że najsensowniej kupować na Aliexpress, gdzie sam zamówiłem parę koszulek, które mi się podobały, w dobrej cenie. Wcześniej przeczytałem jakiś artykuł o zakupach  w chinach, potem jeszcze trochę pogrzebałem w sieci. Wnioski... Można się naciąć jak wszędzie, ale takie numery jak można robić na allegro nie przejdą. Po pierwsze sprzedający otrzymuje kasę po potwierdzeniu przez kupującego lub po 60 dniach od zakupu, po drugie istnieje możliwość otwarcia sporu i dochodzenia zwrotu pieniędzy ...dla zainteresowanych temat znaleziony na jakimś forum odnośnie sporów

 

Czekam na zamówione koszulki, jeżeli ktoś miał doświadczenia z produktami KONKRETNYCH FIRM może coś napisze... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MixingHead ...masz na pw

 

Właściwie mogłem napisać coś jeszcze o cenach... ale tylko koszulek, bo akurat to mnie interesowało i może to da jakieś ogólne pojęcie...

Koszulkę chińskiej firmy to myślę, że od 12$ (50 zł) można już wyrwać jak się dobrze trafi, ale realna cena to raczej 15-20$ (60-75 zł), koreańskie są już droższe bo ceny zaczynają się od 25$ (100 zł) ...przeliczam na zł bardzo orientacyjnie, a jakiś totalny noname można kupić taniej...

Zauważyłem też, że o ile na aliexspress nie handlują raczej podróbkami firm azjatyckich, to sprzedającym zdarza się "mylić" ...opis dotyczy firmy chińskiej lub koreańskiej, a na zdjęciu "coś" podobnego, więc trzeba być w miarę uważnym :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem na ali 2 pary szortów z wkładką Santic - wzornictwo do złudzenia przypomina decathlonowe rockridery sprzed kilku dobrych lat, materiał wydaje się być fajniejszy (bardziej przewiewny - poliamid z wstawkami z lajkry).

Są dostępne dwa modele - jeden z nich ma wkładkę wszytą na stałe drugi wypinaną. Wygodniej jeździ mi się w tych z wkładką "na stałe" - mają paski z lajkry wszyte wzdłuż ud i gdy noga "pracuje" nie czuć opinania. Nie oznacza to że te drugie są jak obciślaki - te z kolei mają fajną zaletę - odpinaną wkładką i wszywkę z lajkry w okolicach klejnotów, co daje bardzo dobre chłodzenie :).

Kupowałem u dwóch różnych sprzedawców - jeden list dotarł chyba w ciągu 9 dni drugi 12. Cena około 20 dolców z wysyłką.

Jeżdżę w nich dopiero drugi miesiąc i póki co brak przetarć lub innych niedoróbek, piorę w pralce i nic się nie dzieje. Wydaje mi się że za taką kwotę warto spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponowałem nawet komuś, żeby się zainteresował spodenkami Santica, bo na zdjęciach wyglądały nieźle, a to jest chyba całkiem znana chińska marka. Mógłbyś tylko napisać parę słów o samym pampersie ...dobre chłodzenie jest może jakimś rozwiązaniem również na ból tyłka, ale chyba jednak bardziej sprawdza się dobra wkładka :002:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory pampers nie ubił się, materiał zachowuje sprężystość. Sama wkładka porównując do tej z obciślaków z bcm (bardzo mało jeżdżonych więc prawie nowych) wydaje się być troszkę cieńsza i mniej sprężysta (przypomina mi trochę tą szarą, która była ze 3 lub 4 lata temu stosowana w popularnych pampersach z lida - nie porównam bo mi zginęły).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam AliExpress, bo transakcje są w miarę bezpieczne i przesyłka za darmo. Tylko czekasz strasznie długo, kilka tygodni. Natomiast co do "marek":

 

Paladin i Nuckily - bluzy i koszulki. Nie polecam, człowiek się poci, pot nie jest odprowadzany i po chwili robi się zimno! 100% poliester, te kolorowe nadruki blokują oddychalność. W dotyku to taka gumowata, lepka farba. No i są dziwnie szyte. Bluzy Nuckily kupiłam dwie, ten sam model i rozmiar, tymczasem jedna miała rękawy krótsze o prawie 8 cm. Poza tym nie polecam kształtnym Polkom, bo te ubrania są na azjatki.. ;)

 

2015-07-02%2022_32_55-Greenshot%20image%

 

Bokserki z wkładką żelową - zajefajne! Za 20 zł dostajesz parę świetnie leżących gatek z naprawdę dobrą, wytrzymałą wkładką. Te są niby unisex, ale widziałam też takie typowo męskie, z wkładką bez rowka. Moim zdaniem te wkładki są conajmniej tak dobre jak w spodenkach Endury czy Crafta za 300 zł. Dobrze się trzymają, nie latają po tyłku. Wypróbowane na wielogodzinych trasach dają radę. No i jak się już spłaszczą to zamawiasz nowe zamiast wywalać całe spodenki do kosza. Używam ze zwykłymi spodenkami biegowymi z Decathlona + szelki z bazaru :) Polecam.

 

2015-07-02%2022_38_11-Greenshot%20image%

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co przesadzać, że tak długo się czeka - zazwyczaj jest to 14dni kalendarzowych od momentu wysłania przez chinczyka. Ale zdarza się że idzie szybciej (ok. 9-10dni), jak i dłużej (nawet 30). Zależy od sposobu wysyłki i sezonu. Ale 80% paczek przychodzi w ok. 14dni.

To tak z mojego doświadczenia, czyli kilkadziesiąt zamówień (z ali, ebay, dhgate, dx, gearbest)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat zakładałem raczej do dyskusji o chińskich markach odzieży rowerowej i doświadczeniami z nimi, ale skoro panowie są tak zainteresowani różowymi gatkami, to ...wybierzcie sobie :D

 

ja dodam jeszcze parę firm, które mi się rzuciły w oczy...

 

Sidebike - nie znalazłem strony, firma chyba chińska, tylko buty
Tiebao - firma chińska, strona www.tiebao.cc, tylko buty
Santic - firma chińska, strona www.santicsports.com , odzież rowerowa i akcesoria, spory wybór
Wolfbike - nie znalazłem strony, firma chyba chińska, odzież rowerowa i akcesoria min. okulary
Ikai - nie znalazłem strony, firma chyba chińska, odzież sportowa nie tylko na rower, akcesoria min. plecaki ...w ogóle różne fajne rzeczy robią jak spojrzałem
Sobike / Lance Sobike /Soomom - firma chińska, strona www.sobike.cn, odzież i akcesoria, patrząc na rozwiązania i ceny, to już będzie jakaś wyższa półka

 

może ktoś jeszcze coś sensownego znajdzie, bo tych firm naprawdę troche jest ...

 

co do cen odzieży chińskich firm w Polsce, można czasami spotkać na alledrogo i w kilku sklepach internetowych, przynajmniej dwa razy drożej niż na ali...chociaż jeszcze lepsi są ci, co stworzyli "marki" na chińskich produktach OEM :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam koszulkę Sobike, taką jak w tym linku -  creative design ;)

 

Jakość bardzo dobra, nic się nie pruje, materiał bardzo cienki, miły w dotyku, w gorące dni się sprawdza.

Panel z siateczki o szerokości 10cm biegnący po bokach od dolnego ściągacza do końca rękawka - super sprawa. Ale tu uwaga, ta siateczka jest niestety podatna za zaciągnięcia (szczególnie w lesie, etc). Na rękawkach przewiewne i szerokie ściągacze. Z tego względu to może koszulka raczej na szosę, ale używam jej w jeździe mtb i oprócz paru zaciągnięć na tej siateczce nic innego się z nią nie dzieje.

Rozmiar na wzrost 189 to XL i jest w porzo, przylega do ciała, mogłaby być 2-3 cm dłuższa ale bez dramatu.

 

Kupiłem w stacjonarnym sklepie w Polsce bo potrzebowałem na wyjazd a z Chin nie zdążyła by dojść, także zapłaciłem o wiele drożej niż na Aliexpress (180zł), następna będzie już z Ali.

 

Sobike ma wzory całkiem niezłe, pod tym linkiem jest 8 przykładów - tylko że ta cena wzrosła znacznie i teraz to już prawie jak u dystrybutora w PL... Identyczne ogłoszenie na Ali widziałem miesiąc temu, i te koszulki kosztowały $23... Może się wyprzedały bo sezon w pełni. 

 

Tutaj jedna z nich z innego ogłoszenia za $40.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...