Skocz do zawartości

[amortyzator] Fox 32 Float CTD Evolution - czym smarować golenie ?


.PaVLo.

Rekomendowane odpowiedzi

Kowal1986 popieram metodę ze szmatką.

 

Trochę odgrzewam temat, ale miałem akurat ostatnio trochę bardziej do czynienia ze swoim Foxem 32 Evolution.

 

Przez pół sezonu korzystałem z Brunoxa Deo (bardzo mała ilość po każdej jeździe). Brunox faktycznie zostawia rodzaj filmu na goleni, który znacząco zmniejsza tarcie. Efekt utrzymuje się przez parę kilometrów jazdy i znika. Mam za to wrażenie, że jest bardzo penetrujący. To dobrze, bo "upłynnia" brud, przez to część może wydostać się na zewnątrz, ale mam wrażenie, że działa to w dwie strony, przez co część brudu spod uszczelki trafia do wnętrza amortyzatora. Olej w połowie sezonu (raptem ok 1000km w dobrych warunkach) był ok, ale na dnie zbierały się drobinki brudu, co jest mało fajne...

Po wymianie oleju i wyczyszczeniu wszystkiego, nie korzystałem już z Brunoxa, za to kupiłem dobry smar do uszczelek (SRAM Butter - cudowna nazwa...). Różnica w czułości amortyzatora była wręcz uderzająca, a efekt utrzymywał się przez cały czas. I tylko czyszczenie szmatką. Rozebrałem sprzęt po skończonym sezonie. Olej był nietknięty i zupełnie czysty.

Trudno mi powiedzieć, jak bardzo różniły się u mnie te dwie połowy sezonu, ale raczej odstawię zupełnie Brunoxa. Stawiam raczej na częstszy serwis (domowy - zamian oleju i czyszczenie) i dobry smar do uszczelek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą to zaskakujące że tyle osób stosuje jeszcze psiukanki a' la brunox z czego większość zgodnie z instrukcją z opakowania. Takie środki to może się sprawdzają do jakiegoś xct/xcm/xcr czy nawet starszego raidona co to serwisu nigdy nie widziały i wtedy po zaaplikowaniu na te przytarte plastikowe ślizgi, stwardniałe uszczelki i podrdzewiałe golenie nagle zaczyna się toto zginąć przez kilka km. Do współczesnych  amortyzatorów wyższej klasy to barbarzyństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czym smarować golenie? Niczym, mają być czyste i suche.

Brunox na golenie? Tylko do czyszczenia psikając na szmatkę z mikrofibry. (czyli szkoda kasy na niego)

Serwis amortyzatora raz na rok samemu wg. znacznej ilości instrukcji do stosownego modelu (nie dotyczy zawodników i pro jeżdżących dziesiątki tyś. km).

Ktoś się nie zgadza z tym ? Czy może dobrze napisałem ?;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...