Skocz do zawartości

[Humor] Kwiatki z serwisu - zdjęcia


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

a co ja mam powiedzieć? Puklus ma jeszcze siłę filmy publikować. Ja dziś wyrzuciłem do kosza dwa nowe łańcuchy HG-53. Złożyłem łańcuch na pin, klient pojechał wraca za godzinę i prowadzi rower. Zakładam na spinkę, po chwili wraca to samo. Głupio już mi się tłumaczyć więc  zakładam nowy. Dałem koledze by się bujnął na rowerze klienta - wraca z zerwanym łańcuchem. Wyciągnąłem ze swoich zapasów HG-73. Klient zadowolony, a sh*t-mano będzie się jutro tłumaczyć. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakkolwiek hydraulika Shimano to w istocie padlina (wywaliłem 675ki na rzecz BB7+BB5) tak na 3 x HG53 zrobiłem prawie 24kkm (korba i kaseta Alivio). Chyba że to jakieś stare, lepsze wypusty były bo z 2015r ;)

 

W ogóle z mojego (skromnego co prawda, bo niż wyższego niż SLX w ręku nie miałem ;) ) doświadczenia wynika że Shimano robi:

- bardzo dobre korby, kasety, manetki / przerzutki (z wyższych grup), piasty (jeśli ktoś nie ma dwóch lewych rąk i potrafi dobrze skontrować konusy)

- niezłe, budżetowe hamulce (mechaniczne tarczówki)

- takie sobie łańcuchy i suporty, manetki / przerzutki (z niższych grup)

- fatalne hamulce (hydrauliczne)

 

Więc składając samemu to nie problem, wybrać co lepsze od Shimano a co gorsze od innych producentów. Natomiast faktycznie przerąbane mają kupujący gotowe rowery z "HYDRAULIKĄ" z numerkiem zaczynającym się od trójki :bye2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

To aż urwał przykro patrzeć jak shimano odwala. Bierzesz do reki rower z lat 80 ... widać ze styrany, koła shimano egzydz coś tam, kręcą sie jak nowe, bębenek jak nowy, ładnie klika, nie słychać łożysk ... kilkumiesięczne koła ultegry szrot ... zakisłe.

 

Ktoś powie ale czekaj czekaj, stary nie znaczy ze zły, ktoś dbał, czyścił ... i tutaj wkrocze w słowo bo tutaj o rowery nikt nie dba i ten klimat i ten kraj wyznacza co sie nadaje a co sie nie nadaje do długiego uzytku po latach.

 

Tu wiemy jedno, każdy hebel jest dobry ( oprócz tych na S ) ale chcesz coś co nie zawiedzie cie po miliardzie km, po wybuchy bomby, powodzi, tsunami i 17 serwisowych januszach to będzie to magura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości - dlaczego wciąż sprzedajecie ludziom np. te łańcuchy HG-53? Jakieś cele sprzedażowe, polityka Shimano wymuszająca wciskanie części Shimano? Może brak porządnej dystrybucji pozostałych firm?

Też zawsze miałem problemy z HG-53, które wyciągają i niszczą się jak gumka recepturka. Zmieniłem łańcuchy na KMC i mam spokój...a wcale nie są droższe.

 

Z perspektywy laika wygląda to tak...gdy oddaję samochód do mechanika, to dobry mechanik nie używa badziewnej części, skoro mam potem do niego wracać i reklamować...lepiej złożyć np. piastę na porządnym zamienniku niż chińskim łożysku, które po kilku tysiącach kilometrów zacznie buczeć. Jako laik nie mam wiedzy nt. tego czy dana część jest dobra lub zła  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To aż urwał przykro patrzeć jak shimano odwala. Bierzesz do reki rower z lat 80 ... widać ze styrany, koła shimano egzydz coś tam, kręcą sie jak nowe, bębenek jak nowy, ładnie klika, nie słychać łożysk ..

optymalizacja produkcji  to japoński wynalazek  koncernów motoryzacyjnych (toyota) z lat 80/90-tych.

Celowe postarzanie , wyliczanie trwałości części itd....

tak jak mówicie , spadek jakości w starszych grupach gdyż cenę trzaba zbić , bo klient nie będzie wkładał do rowery taniego (starego), drogich części, i napędzanie sprzedaży nowinek nie kompatybilnych ze sobą, 10/11/12..???


 

 

Ja dziś wyrzuciłem do kosza dwa nowe łańcuchy HG-53

o Quu...Quu...

dlatego mam w piwnicy parę skrzynek z częściami z lat 90-tych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Wczoraj wpadł do nas Pablito, znajomek z Argentyny :D Oczywiście na serwis, bo zbliża się tutaj coroczny wyścig i wielu chce w nim startować. Okazało sie, ze zajechał koła, kryrium elite. Kupił w zeszłym roku za chyba 5500 albo 6500, nie pamiętam. Ale w rok zjadł tylną obręcz, przednia jest także nie wiele lepsza.

 

Poprzednie kola wytrzymywały po 3-4 lata ... tak że widzimy wyraźnie ze wszędzie jakość spada na poziom dużego fiata. Dodatkowo koła ksyrium to był beton. Nie ważne kto na nich jechał, gdzie i jak. Jak ich nie skasował, pozostawały proste. A teraz .... rosyjska ruletka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mamy Shimano na tapecie, czy ktoś zorientowany może mi potwierdzić ceny katalogowe wkładów piast 7 biegowych?

Ostatnio spojrzałem na stronę Rowerów Stylowych i widzę, że wkłady są po 600-800zł przy cenie nowych piast 400-500zł (w innym sklepie są mocno poniżej 400zł). Wkład do 8 biegowej 500zł.

 

Kto upadł na głowę z tymi cenami, producent, czy sklep (twierdzą, że to katalogowe)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwórz serwis to się dowiesz jak to jest z rabatami od dystrybucji ;)

A po co serwis. Jakąkolwiek działalność oficjalną i wyjdzie na jaw jak fajnie być "sklepem firmowym". Druga rzecz, każdy sklep który chce sie jakoś utrzymać musi mieć asortyment dla klienta z każdą grubością portfela. A że jakość dolnej półki to nieporozumienie, to już inna rzecz. Co prawda ja siedzę w IT, ale schemat wszędzie ten sam.

 

Co do HG, ja po całej serii nieszczęść (czyt. łańcuchów) przesiadłem się na SRAMa i jestem zadowolony jak diabli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Super, to w "góralach" i rowerach miejskich, kill me, my bad! ...ale nie wyzywam nikogo na forum z byle powodu.

 

Giant i poziom obsługi klienta czy podejście do ludzi, został bardzo dobrze tutaj zaprezentowany, trzymajcie tak dalej!

 

Tekst legenda: "tłoki w M615 nie pracują równo, bo umyłeś rower Karcherem" - z salonu Gianta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...