Skocz do zawartości

[do max 2500zł] zakup roweru MTB


Rekomendowane odpowiedzi

Ale co ja tam wiem, zbyt krótka rama to złe rozłożenie ciężaru w środku roweru - czyli na poważniejszych podjazdach leci na plecy a na zjazdach leci na przód , oraz brak możliwości uzyskania optymalnej pozycji przy właściwym mostku, a dłuższy mostek powoduje zmianę własności jezdnych i przenosi ciężar na przód co dodatkowo obciąża ręce i ułatwia przelecenie przez kierownicę, dodatkowo w mniejszych ramach główka ramy jest niższa, co powoduje że pozycja na rowerze jest zgarbiona .

A przekrok to co najwyżej mniejszy komfort psychiczny ...

 

PS

Dodatkowo przy nodze 90 cm w rozmiarze L sztyca 400mm była by "na styk" ... durny kalkulator tego nie wie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam już nie wiem, skorygowałem swoje wymiary dla pewności i w zasadzie mam dokładnie 188 cm wzrostu i 89 - 90 cm przekroku.  Tak naprawdę wydaję mi się, że mój problem polega na tym, że jestem dokładnie w połowie rozmiarów. Przedzwonię jutro na infolinię dla pewności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower jest z 2014r. Jest tyle okazji na dobry sprzęt z ubiegłych roczników, że jak dobrze magazynowany to ja nie widzę powodów do skreślania roweru z takiego powodu. Pytam ogólnie czy osprzętowo jest ok?

Uzupełniłem swój poprzedni  post, i więcej się na ten temat nie wypowiadam ...

 

PS

Severin Zotter dociera właśnie do punktu kontrolnego 39, RAAM to zarypista impreza :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vida jest całkiem spoko.  a wracając do canyona to poszukaj może ktoś ma ten rowerek i dopytasz się dokładnie o rozmiar.

 

No dobry pomysł, tylko że przeglądnąłem miliony forów i polskich i obcokrajowych i niestety potwierdziły się moje obawy, że ten rower nie jest dopasowany do kogoś takiego jak ja, XL były ok tylko boję się trochę przekroku, a rama L zaś ma być za krótka :/ Może zdecyduję się na tego Radona Team 7,0 tam przekrok w XL jest niższy i rower pewnie lepiej byłby dopasowany. Może faktycznie udałoby się kogoś znaleźć z rozmiarem XL lub L, na pewno było łatwiej dokonać wyboru.

 

Zaś ten Silverback były o tyle fajny, że tam rozmiar ramy jest 21.5" i jest fajna długa stosunkowo rama, myślę, że byłby idealny dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobry pomysł, tylko że przeglądnąłem miliony forów i polskich i obcokrajowych i niestety potwierdziły się moje obawy, że ten rower nie jest dopasowany do kogoś takiego jak ja, XL były ok tylko boję się trochę przekroku, a rama L zaś ma być za krótka :/ Może zdecyduję się na tego Radona Team 7,0 tam przekrok w XL jest niższy i rower pewnie lepiej byłby dopasowany. Może faktycznie udałoby się kogoś znaleźć z rozmiarem XL lub L, na pewno było łatwiej dokonać wyboru.

 

Zaś ten Silverback były o tyle fajny, że tam rozmiar ramy jest 21.5" i jest fajna długa stosunkowo rama, myślę, że byłby idealny dla mnie.

 

Pragnę zwrócić twoją uwagę, że Silverback 21,5" jest jeszcze dłuższy i wysoki jak Canyon XL, czyż w dalszym ciągu nie błądzisz ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...