Skocz do zawartości

[ opony] Test taniej opony


Galad

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wyłysiała mi opona w tylnym kole, więc postanowiłem zastąpic ja czymś nowym. Po przeczytaniu kilkunastu tematów dot opon, staneło na tym że na tyle wyląduje jednak 26 x 1,95. Teraz przyszedł czas na wybór modelu i marki opony, jako że założyłem sobie budżet ok 50 zł, więc całkiem duży wybór się szukuje. Jednak będąc na zakupach w jednym z supermarketów,

jakoś tak łukiem zniosło mnie na dział rowerowy, a tam nowe opny w cenie 19,99zł. Do teraz nie wiem jak się znalazła opona w wózku na zakupy, ale jest.

Opona no name rozmiar 26 x 1,95 54-559, jedyne co to naklejony napis impotrera "Naxon" i Chińska nazwa producenta. Opoma prezentuje się tak.

 

3cf09b8cce74.jpg

 

835ba9872aad.jpg

 

2d035bc8bbde.jpg

 

 

475ab3c98984.jpg

 

33d6bbe96b51.jpg

 

 

2c6b226d03df.jpg

 

Teraz przyszedł czas na test. Jak przejedę jakiś konkretny dystans to napiszę coś jak na tym wynalazku sie jeździ. Jak bedzie dobrze to ok, jak nie to wrzucę taki sam model jaki mam na przednim kole, zreszta jedne z lepszych opon na jakich miałem okazje jeździć a mianowice Tioga Psycho II, tylko że z ich dostępnością raczej krucho.

 

 

Edytowane przez Galad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. :)

 

Ciekaw jestem Twojego testu. ;)

 

Po cenie mam wrażenie że Twoja opona nie składa się z gumy, czy z czego tam powinna, tylko że to niestety 100% plastik. :(

 

Trzymam kciuki za Twój test, jak może bardziej żeby nic Ci się nie stało. Wybacz ale sceptycznie podchodzę do tych opon. Pamiętać trzeba że opony to są jedyne rzeczy które mają styczność z nawierzchnią w trakcie jazdy i dlatego nie powinniśmy na nich zbytnio oszczędzać.

 

Pozdrawiam. :)

Edytowane przez PanRowerek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, gdyż sądzę po twoim poście że jesteś zadowolony z opon, a to się bardzo liczy. ;)

 

Mam małe pytanko czy kupując chińskie tanie opony do roweru, kupilibyśmy też tanie chińskie opony do naszego samochodu? Nie sądzę. ;)

Edytowane przez PanRowerek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość HydraulicznyCyborg

Zobacz jak ten rant jest wykończony... Jaki rant taka reszta.

Partactwo najwyższej klasy. Ja bym,na tym nie jeździł,wypadek prawdopodobny.

Kup markowe niewiele więcej kosztują a pewność większa ,zwłaszcza że np shwalbe land cruiser są po 40 zeta...

Edytowane przez HydraulicznyCyborg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze  km zrobione, nabiłem opone do 3,00 barów ok 44 psi. No co mogę napisać? jeździ sie normalnie, może większe są opory toczenia, ale tego nie jestem pewien bo dzisiaj było wietrznie, i w mojej starej Tiodze prawie nie miałem bieżnika. Co do przyczepności jest ok, na błotnistym podjeździe koło nie zabuksowało, a wjeżdżając pod górę stałem na pedałach, więc tył był odciążony. Na razie jest ok co dalej zobaczymy jak się będzie ta opona spisywać. Aha w porównaniu do Tiogi ta Chińska jest strasznie miękka więc dosyc dobrze amortyzuje tył roweru.

Edytowane przez Galad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dziś, wjechałem i zjachałem asfaltem na górę Żar, temperatura ok 30 oC więc asfalt miał wyższą temperaturę. Opona klei się fajnie do asfaltu, podczas podjazdu opory tocznia nie były jakieś olbrzymie, natomiast podczas zjazdu tez sie dosyc fajnie toczy, jak że przy wyższych prędkościach nie mam do tej opony zaufania więc na pierwszy raz dobiłem do 60km/h i nic złego się nie stało, wsumię pisze to cały i zdrowy. Mozna rzec jak na tania opone jest ok.

Zdj wzdłuz zbiornika górnego

130ad33bd467.jpg

zdj tarczy po zjaździe, sie przebarwiła trochę

0a960e38b749.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Jaka opona taki test ...

 

Raz piszesz że :

 

 

 

przy wyższych prędkościach nie mam do tej opony zaufania

 

 

Żeby potem dodać :

 

 

 

nic nie moge temu budzetowemu produktowi zarzucic

 

Wiec jak jest ?

 

Ile waży ten wynalazek chińskiej inżynierii ?

Jak na  800 km to opona jest dość poważnie zużyta ... musiałbym ja wymieniać co 2 miesiące.

Wiec wcale taka tania nie jest ... na swoich Mezcalach mam zrobiona jakieś 10 x więcej.

 

Nic nie piszesz o tym jak ta opona zachowuje się na mokrym ... na mokrych korzeniach, kamieniach czy mokrych pasach namalowanych na jezdni ... 

Większość opon na suchym jest OK bo trudniej się zbliżyć do ich granic możliwości. 

 

Jak na razie jedynym wartościowym elementem testu to poznanie jej ceny ... 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez rzezniol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wyzszych predkosciach mialem na mysli te powyzej 50 km/h. Co do przyczepnosci na na asfalcie ok co do lesnych duktow i podjazdow tez ok choc przy taki a'la szutrze przy probie gwaltownego przyspieszenia kolo zabuksuje. Oczywiscie to wszyatko ma miejsce w warunkach suchych. Teraz nawet nie mam jak sprawdzic opony na mokrym bo mamy susze, dobrze ze tylko meteorologoczna a nie hydrologiczna. Jesli chcecie cos wiecej wiedziec na temat tej opony pytajcie chetnie odpowiem. Co do wagi to niestety nie zwarzylem opony przed montazem na obrecz.

Edytowane przez Galad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...