Skocz do zawartości

[Amortyzator] Manitou M30 Air - informacje ogólne ?


yellowmen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

kupiłem ostatnio rower, 

Cube Acid właśnie z tym amortyzatorem.... "Manitou M30 Air, Remote Lockout, Alloy steerer, 100mm"

Ale na forum ani słowa o tym modelu....może ma ktoś info jak inaczej nazywa się model tego widelca ??
Czy jest dobry czy zły ?? 

 

Edytowane przez yellowmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To taka budżetowa, OEM-owa wersja Manitou, nie jest dostępna u autoryzowanego przedstawiciela, ani nie ma jej na stronie oficjalnej, ale gwarancję powinni realizować .

Nazywa się właśnie M30 ... :

http://www.aliexpress.com/item/M30-bicycle-forks-26-MTB-suspension-fork-mountain-bike-26er-mtb-forks-manitou-suspension-forks/32289742069.html

Mało tego u nas na rynku, to i opinii nie ma.

 

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki znalazłem na  aukcji alledrogo  
Mam wersję 29er z blokadą skoku....

Jak czytam budżetowa to mam mieszane uczucia co do tego amora teraz.....

 

Cechy charakterystyczne:

  • model MANITOU M 30 AIRNOWY 29 cali DISC
  • model MANITOU przeznaczony do rowerów XC / Maraton
  • Amortyzator przystosowany do hamulców tarczowych
  • Kolor :
  • Górna Golenie: Aluminium 32 mm
  • Dolna Golenie: Magnez 38 mm
  • Blokady skoku : MANETKA NA KIEROWNICY
  • Skok : 100 mm .
  • Mocowanie hamulca : Post Mount 160-203 mm
  • Rura sterowa: 1.1/8 Długość 200mm
  • Mocowanie koła: 9 mm
  • Waga: 1840gram
  • System: Spreżyna Powietrzna
  • Tłumienie: Sprężyna MARS Air Tłumienie Regulacje naprężenie wstępne szybka kompresja (wewnętrzna regulacja) wolna kompresja tłumienie odbicia
  • Regulacja: Napreżenie wstępne,Tłumienie , blokada skoku abs
Edytowane przez yellowmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co znalazłeś, to jest widelec z demontażu, jeśli ma sprężynę Mars Air , to jest jakaś wersja Manitou Minute.

Już samo to, że ma haki koła 9 mm, może stanowić o jego budżetowości, obecne modele Minute dostępne w handlu mają haki 15 mm.

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haki to miejsce w którym montuje się piastę przedniego koła w amortyzatorze, w opisie piasty tego Cube nic nie ma o tym, że jest pod oś 15 mm, więc na 99% jest z mocowaniem  na szybkozamykacz, w hakach 9mm.

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Manitou to świetna relacja jakoś-cena,firma w dziedzinie teleskopów(to tez amortyzacji powietrznej) ma większe doświadczenie niz wszystkie firmy robiące amory do rowerow razem wzięte,mogą sobie pozwolić na niższe ceny bo ich laboratoria nie służą tylko do kosztownych badań nad rowerami,sami wiecie ze ceny amorów rowerowych sa wzięte z kosmosu i czesto decydują o zasadniczej cenie końcowej roweru,mysle ze ten amortyzator bedzie sie lepiej sprawowywal niz nie jeden z tzw marek premium,lata doświadczeń w produkcji teleskopów powietrznych do rożnych maszyn budowlanych i przemysłowych zobowiązują,nie martwił bym sie o prace czy tez wytrzymałość tego amora a nawet zaryzykował bym stwierdzenie ze przyszłość amortyzatorow rowerowych jest w manitou,Wszak że pewna brytyjska firma ktora słynie z produkcji silników do okrętów,samolotów czy tez rakiet wykonuje (wykonywała)auto ktore wciaz jest synonimem luksusu i niezawodności a był to tylko produkt uboczny w produkcji R&R :-),podobnie jak lamborgini którego to głównym produktem firmy nie jest sportowe auto a ciągniki i to nie tylko rolnicze:-).Proponuje przejechać sie na tym acid'e,ja sam nie próbowałem, jeździłem na acid'e z poprzedniego roku ktory miał rebe ale w podstawowej cenie był 300zl tańszy to tez nie mysle aby był wstawiony gorszy amor.

przepraszam za mylne napisanie,miałem na mysli recon'a nie rebe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam mam Acida z tym amorkiem i jestem zadowolony , byłem teraz na wakacjach na rowerze dojazd nad morze i tam trochę jazdy.

Amortyzator spisał się znakomicie blokada działała extra, a miałem zawieszone 2 sakwy z przodu i 2 sakwy z tyłu + namiot, śpiwór, karimata, ogólnie 30kg bagażu i do tego moje skromne 95kg.

Jazda po asfalcie na blokadzie , dobrze sztywno - zadowolony .A przez lasy, czy inne wertepy na odblokowanym i pracował bardzo płynnie i wybierał większość nierówności nawet takich drobnych.

Na początku też nie byłem zbytnio przekonany do tego amorka i chciałem kupić foxa, brak kasy przed wyjazdem mi to uniemożliwił i , i zmieniłem swoje zdanie jest taka trasa z Ustki do Łeby - żółty szklak który wiedzie 7km przez bagna  a tam dziury takie że cały czas na stojąco i pomału, i pracował extra , wybierał wszystko a miał co dźwigać bo prawie 8/10 kg było zawieszone w sakwach i ja na stojąco . 

Ja jestem bardzo zadowolony i przez najbliższy czas nie zmienię go na nic innego. 

post-176961-0-05125800-1441116695_thumb.jpg

Edytowane przez Broda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 7 miesięcy temu...
  • 5 miesięcy temu...

Koledzy, przepraszam za odkopanie tematu.

 

Przymierzam się do zakupu nowego amorka do mojego roweru i obecnie waham się pomiędzy nowym Manitou M30 z 2017 roku z dwuletnią gwarancją a nowym leżakiem Manitou Marvel Comp (2011 rocznik) z roczną gwarancją sklepową. Na co Wy byście się zdecydowali? Rożnica w cenie jest ok. 150 zł na korzyść leżaka. Wiem że M30 mają golenie 30mm a Marvel 32mm, czy sztywność będzie znacznie odczuwalna? Oba widelce są na oś 9mm.

Niestety mam ramę 1 i 1/8 cali i nie mam zbyt wielkiego wyboru jeśli chodzi o modele. Gdybym mógł to bym brał coś z rurą tapered.

Uprzejmie prosiłbym o wypowiedzenie się w tej sprawie a jeśli to nie problem to prosiłbym też o napisanie ewentualnych alternatyw do tych amorków.

Dzięki z góry i pozdrawiam.

Edytowane przez radaway
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do każdej ramy te specjalne stery podchodzą, a mianowicie działają tylko jeżeli masz główkę pod stery półzintegrowane ze średnicą wewnętrzną 44mm, a niestety najpopularniejszym standardem były miski zewnętrzne (ahead) gdzie zastosowanie tego sposobu jest zwyczajnie niemożliwe ;).

Amory podobne, osobiście wzięłabym marvela bo jednak modelowo jest lepszy i ma grubsze lagi więc będzie sztywniejszy, a więc i bardziej trwały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

Dzięki serdeczne za Wasze odpowiedzi na moje zapytanie.

Niestety zastosowanie sterów FSA Orbit ITA w mojej ramie jest niemożliwe, ponieważ średnice montażowe misek wynoszą 34mm (góra i dół).

Z tego powodu zmuszony jestem zakupić amorek z rurą 1 i 1/8 cala. Wybór padł na leżaka Marvela, jeszcze dzisiaj go zamawiam :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Pany pomóżcie, kupiłem nowy amorek taki jak w temacie z bike-discount po zamontowaniu na rowerku wydaje dziwnie odgłosy, po przekręceniu wajchy tłumienia słychać jakąś sprężynę. Wideł jest nowy na gwarancji w związku z tym nie wiem czy go rozkręcać czy odesłać a może napisać do hayesa?

link do filmu: https://youtu.be/anNzQxZQlvE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śpieszę donieść że po zgłoszeniu sprawy do dystrybutora w PL, nakazano mi sprawdzenie poziomu oleju.  Po kontroli która pokazała że stan oleju w goleni jest prawidłowy i dłuższej jeździe stwierdzam, że wszystko jest w jak najlepszym porządku. Hałasowały moim zdaniem uszczelki przeciw-kurzowe, które ucichły po kilku godzinach pracy. Amor pracuje ładnie a rower zyskał na wadze prawie kilogram:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Wybór padł na leżaka Marvela, jeszcze dzisiaj go zamawiam

 

Jeśli zamówiłeś lezaka Marvela to pierwszą czynnością jaką musisz zrobić to serwis zerowy. Widelce leżakujące w cudowny sposób tracą oleum smarujące więc szkoda byś od razu to cudo zatarł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...