Skocz do zawartości

[Amortyzator] Manitou M30 Air - informacje ogólne ?


yellowmen

Rekomendowane odpowiedzi

Mam u siebie w Cube 2016 Reaction 120 coś takiego

FORK

Manitou Minute TS Air, QR15 HexLock, Tapered, 120mm

SHOCK

Manitou Radium Expert RL, 184x44mm, Rebound Adjust, Lockout

 

Wiem że można dołożyć manetkę milo ale nie wiem za bardzo na jakiej zasadzie zmienia się wtedy charakterystyka amora. Czy do dampera jest również jakaś manetka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dzisiaj w końcu zabrałem się za serwis M30, mam na nim zrobione jakieś 1100 km i od nowości nic przy nim nie grzebałem. Ostatnio wydawał mi się jakiś taki tępy. Sam serwis zabrał mi jakieś 2h z hakiem, ale głównie ze względu, że robiłem to pierwszy raz i nie chciałem czegoś spieprzyć. Generalnie wszystkie czynności są dosyć proste i jasno opisane w instrukcji. Po rozebraniu, uszczelki i gąbeczki były w bardzo dobrym stanie, olej był trochę przepracowany ale generalnie żadnych zniszczeń :) Nie pamiętam co ile godzin Manitou zaleca robić przeglądy ale generalnie myślę że mógłbym jeszcze drugi tysiąc zrobić i przeserwisować go sobie w zimie. 

Po złożeniu amorek znowu wybiera liście na drodze a jego reakcje zrobiły się bardziej płynne, więc same plusy, załączam  zdjęcie rozłożonego M30.

 

20180806_114441.jpg

Edytowane przez cyganos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
19 minut temu, cyganos napisał:

Po złożeniu amorek znowu wybiera liście na drodze a jego reakcje zrobiły się bardziej płynne

Nie dziwi mnie jego praca widząc sprawdzone elementy tłumienia.Jaki olej wlałeś do tłumika? Mogłeś przy okazji pobawić się z tłumieniem szybkiej kompresji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykręciłem tłumik i po rozebraniu miałem tylko 2 podkładki (tej samej wielkości), oprócz tych dwóch co przy gombce. Jedną wyjąłem i mam wrażenie, że amorek pracuje jeszcze lepiej. Wziąłem sie przejechałem ponad 23 km po zróżnicowanej trasie i najlepiej czuć to na płytach jumbo. Właściwie to nie czuć bo manitou wybiera te dziurki tak że jazda jest super płynna. Na dużych dziurach czy korzeniach praca jest podobna jak wcześniej ale na mniejszych dziurach jest poprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
37 minut temu, cyganos napisał:

oprócz tych dwóch co przy gombce.

Pisze się Gąbce. 

Te podkładki między gąbka a tłokiem odpowiadają właśnie za tłumienie szybkiej kompresji ,czyli za czułość na drobnych przeszkodach następujących szybko po sobie.Te najbliżej śruby odpowiadają za tłumienie powrotu. Jeśli masz po dwie po obu stronach tłoka to masz tłumik z ustawieniem XC ze zwiększonym tłumieniem powrotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, durnykot napisał:

Pisze się Gąbce. 

Te podkładki między gąbka a tłokiem odpowiadają właśnie za tłumienie szybkiej kompresji ,czyli za czułość na drobnych przeszkodach następujących szybko po sobie.Te najbliżej śruby odpowiadają za tłumienie powrotu. Jeśli masz po dwie po obu stronach tłoka to masz tłumik z ustawieniem XC ze zwiększonym tłumieniem powrotu.

Czyli mogę wyjąć którąś z tych przy gąbce? Czy zostawić tak jak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy serwisie M30 jeśli macie zamiar wymienić uszczelki to zwróćcie uwagę jaką wersję amora posiadacie. Były dwie z tego co się zorientowałem, z lagami o średnicy 32mm (anodowane) oraz 30mm (czarne). Co za tym idzie będą dwa różne zestawy Rebuild Kit. Do wersji 32mm - 141-28528-K009_MANITOU , a do wersji 30mm - 141-28528-K004_MANITOU.

Moja wersja M30 to ta z anodowanymi lagami 32mm, kupiony z Cube Acid 2015. Od 2016 Cube montował M30 z czarnymi lagami.

W razie niepewności jakie uszczelki kupić, warto się upewnić w velo.pl podając nr seryjny z rury sterowej amora.

   
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 tygodnie później...
  • Mod Team

Odepnij linkę od pokrętła na goleni i sprawdź czy amor blokuje się gdy przekręcisz pokrętło palcami(musisz trzymać jedną ręką). Jeśli tak, to należy podciągnąć linkę na pokrętle. Jeśli nie, to znaczy że kłania się serwis widelca - albo fabrycznie miałeś za mało oleju albo uszczelnienie między goleniami nie trzymają i olej z tłumika przedostał się do dolnych goleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Kolejny serwis i zonk ...

Problem z odkręceniem (czyli wkręceniem) śruby tłumika powrotu. Co dziwne stała na dębowo, a nigdy nie było z tym problemu. Suma summarum tłumik wykręcony, ale śruba niestety uległa uszkodzeniu. Czy ktoś się orientuje gdzie szukać tłumika powrotu do Manitou M30 (skok 100mm, 29'er, lagi 32mm)? Generalnie potrzebna sama rurka z gwintami. Długość całkowita 250mm, średnica 12,6mm.

Ma ktoś jakiś pomysł gdzie tego szukać? Może ktoś ma na sprzedaż nowy/używany? Od czego dobrać?

IMG_20220128_215848.jpg

IMG_20170510_162055.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...