Skocz do zawartości

[koła] ktore wybrac?


adrys17

Rekomendowane odpowiedzi

Te pierwsze Shimano które pokazałeś to 26cali,i na dodatek do MTB...

Sam jeżdżę na Gipiemme i nie narzekam,bardzo dobre piasty,fajny wygląd(mam inny model od tego co pokazałeś,ale te też są fajne;),jedyna wada według mnie to za mało szprych z przodu(24!)-trzeba bardzo uważać na dziury...

 

A co sadzisz o tych? http://www.allegro.pl/item116852486_kola_s...um_czarne_.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm mi bardziej podobaja sie te Gipiemme. Bardzo fajnie wygladaja z tymi obreczami i zaplotem . Wygladaja na masywne a waze nie tak duzo. A spytam jeszcze , nie wiecie gdzie mozna kupic kolo tylne pelne lub takie 4 szprychowe ( spinger ) czy jakos tak . Kiedys takie widzialem w rowerowym ale nie wiem ile kosztowaly :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BikerFG

po co Ci tylne pelne kolo ???

 

 

ps. dobrze jak kolo fajnie wyglada, ale jednak wazniejsza jest dla mnie wytrzymalosc, waga, dobrze krecaca sie piasta... :) przede wszystkim kolo ma sie dobrze toczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt, pewnie za lekkie to one nie sa. A jesli chodzi o te gipiemme, to polecali byscie je? I jeszcze jedno pytanko. Gdybym kupil kola to chce tez kupic oponki michelin , ale nie wiem jaka detke kupic. Myslalem nad tym czy przelozenie od obecnego kola by nie bylo dobrym wyjsciem .Obecnie mam opony 700*28C a chcialem kupic 700*23C. Dętka bedzie pasowac? Aha a ile srednio waza detki do szosowki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wybierajac kola z ogranczonym funduszem patrz gownie na to co sie kreci najdalej od osi obrotu.

Obrecze i szprychy powinny wazyc jak najmniej ( szybsze przyspieszanie i hamowanie), natomiast piasta moze byc ciezsza.

Jakosc gotowych kol jest raczej zadawalajaca. No a wyglad ? Coz , to sprawa gustu. Ale pamietaj ; nie zawsze to co najladniejsze jest najlepsze ...

 

 

 

jak dolozysz jeszce TROSZKE , to za ok 170 EUR znajdziesz CAMPAGNOLO VENTO ,

lub FULCRUM RACING 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shimano WH-R 550 <- wszedzie gdzie czytalem o tych kolach (magazyny rowerower, opinie uzytkownikow), to sa bardzo chwalone :)

 

a ja słyszałem że te kółka są bardzo sztywne i naprawde trzeba uważać na nawierzchnie żeby ich szybko nie załatwić... sam miałem je kupić ale trafiłem lepszą okazje na allegro :)

ps. też nie mam jakiegoś wielkiego zaufania do SHIMANO...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja słyszałem że te kółka są bardzo sztywne i naprawde trzeba uważać na nawierzchnie żeby ich szybko nie załatwić... sam miałem je kupić ale trafiłem lepszą okazje na allegro :)

ps. też nie mam jakiegoś wielkiego zaufania do SHIMANO...

 

oczywiscie ze sa sztywne, i o tym recenzenci zawsze wspominaja, ale sa tez przy tym niezwykle wytrzymale :)

 

ja mam okazje kupic spinergy carbonowe (4 platy) za 900zl, ale nie wiem czy bede dobre, bo u mnie dyszka z tylu, a u kumpla 9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj WYNALAZKOW !!!!

 

To nie sa kola do codziennego uzytku na nasze drogi....

A pamietaj , ze w razie czego naprawic sie juz ich nie da !

Za 900 zl ( ok 230 EUR) kupisz super kolka szprychowe gdzie nawet po WIEKSZEJ glebie zawsze wymienisz felge lub szprychy. Przy OGRANCZONYM budzecie ( a taki domyslam sie masz ) kupuj rzeczy PRAKTYCZNE.

Ja mam rower za 3000 EUR i z kolami wcale nie szalalem. Mam RITCHEYe Protocol WCS ( pochodna AMERICAN CLASSIC ) . Piekne , lekkie ( i wcale nie BARDZO drogie ) szprychowki . Carbony zostaw zawodowym kolarzom , torowcom i czasowcom.....

 

 

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moge polecić Shimano 550. Jeźdże na nich jakoś od połowy kwietnia, (jakieś 7000km) i jeszcze nic sie z nimi nie działo. Są naprawdę fajne, miałem kilka mocnych dobić a na obręczy ani śladu. Sa tanie, ładne, praktycznie i idealne na nasze drogi, jak coś rozpiepszysz to nie uderzy tak mocno po kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otworzylem niedawno temat dotyczacy kol r550 itp. poniewaz nie wiedzialem ze istnieje sekcja szosowców z tym tematem włącznie. Ponawiam wiec pytanie odnośnie tych kółek. Chciałbym się dowiedzieć o nich coś wiecej (np. od Sławka). Jak to jest z nyplami przy piaście? Fizycznie myśląc to pomysłowe i co ważniejsze dobre rozłożenie masy. Co myślicie o kołach które zaproponował adrys17 ? wygladają fajnie, ale czy są trwałe? (przekonałem się, że nasze polskie drogi bywają nieprzyjemne dla kółek)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...