Skocz do zawartości

[rowet][650B]Rozwojowe mtb na początek


pawler90

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

527 i 529

 

te dwie cyferki z tyłu oznaczają rozmiar koła czyli jak jeździłeś na 529 to jeździłeś właśnie na 29er i to najmniejszy jest rozmiar L czyli rama 50 cm który powinien być dla ciebie jak najbardziej odpowiedni

 

tak bynajmniej wynika z opisu tego roweru i geometrii bo nie da się przy długości tylnich widełek 425 (a taką mają rower poniżej rozmiaru L ) wstawić 29 calowe koła i bez sensu byłoby przedłużanie tylnik widełek o 2 cm dla większego rozmiaru nie wstawiając tam większego koła

 

także albo coś się źle zrozumiałeś ze sprzedawcą albo on Ci już mówił to co chciałeś usłyszeć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem na 29' 529 i to jest jasne tak jak to że 527 to rowery na 27,5. Z tym tylko że na 527 nie jeździłem. Bo wtedy nie brałem pod uwagę kół 27,5. Pytanie tylko czy 527 jest w rozmiarze L (dla mnie) czy też w rozmiar L wchodzi się już z 529. Do tej pory tak myślałem że oba modele są w pełnej gamie rozmiarów, ale może się okazać inaczej. Jeśli dobrze rozumiem to o czym mówisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ten krótszy mostek faktycznie coś by pomógł? A kierownica wydawała się zbyt szeroka przynajmniej w LP.

Sam już zaczynam się kręcić, rozumiem że właściwości trakcyjne są po stronie 29", ale wizualnie i z jazdy to bym wziął 27,5", bo 29" wydawał mi się lekko mniej zrywny.

 

Chyba będzie najlepiej jak dam sobie na kilka dni spokój i potem podejmę decyzję czy 27,5 czy 29, czy z netu np Grand Canyon 5.9 29" czy LP 529 albo Giant Talon 1 LTD 27,5".

Na tą chwilę najkorzystniej pod względem finansowym wypada Giant i Canyon.

 

Może inaczej

moje parametry to 186cm/88kg, kto ma podobne i na jakim rowerze jeździ 27,5 czy 29. i co radzi.

 

ps. przepraszam że odbiegam od głównego tematu.

 

Z góry dzięki za podpowiedzi. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam rower 29er(HT)i 27.5(full) i na obu czuje się świetnie

To tak jak mieć "żonę i kochankę" tylko pozazdrościć. Wszystko wskazuje na to że powinienem dać drugą szansę 29", niestety druga opcja nie wchodzi w grę 27.5(full) :/ ale dzięki takiej informacji potrzebowałem!

 

 

 

Mama 185 cm wzrostu i jeżdżę na Scott Scale 29er rozmiar L - jak pode mnie robiony. Jeździłem na 27,5 i jakoś nie czułem większej zwrotności, ale to była tylko lekka przejażdżka niezbyt wymagającym terenie.

 

Dzięki za odpowiedź. Ja testowałem na parkingu pod sklepem tak więc, też miarodajnie ta zwrotność zmierzona nie była, tylko własne odczucia. Ale jeśli mówisz że 29" daje radę, to chyba powrócę do zamiaru kupna takiego, a zwrotność dopasuje we własnym zakresie. Zwłaszcza że mędrcy wszem i wobec rekomendują ten rozmiar jako lepszy do HT.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HT skrót od HARDTAIL to typ roweru nie styl jazdy czy przeznaczenie ale to tak na marginesie

 

tu masz w budżecie mocny wybór na 29, masz sztywną oś, rock shox recon, hample deore, i reszta podzespołów równie mocnych tego scott, lappiere, giant Ci nie da w tej cenie

 

http://allegro.pl/rower-29-silverback-sola-2-xt-recon-air-wyprzedaz-i5376877908.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...