Skocz do zawartości

[rowet][650B]Rozwojowe mtb na początek


pawler90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Tak jak w temacie poszukję nowego roweru na obecny sezon. Postanowienie jest takie aby byl to w ramach mozliwosci mojego budzetu rower rozwojowy bo nie wiem co mi wpadnie do glowy z czasem. Mowimy tu o kwocie +- 3500zl. Nie mam parcia na konkretna marke, zdecydowanie bardziej zalezy mi na max dobrym osprzecice niz ramie w modnych kolorach.

Licze na wasza fachowa pomoc, wprowadzenie w temat i jakies ciekawe propozycje. Nie musi tez to byc model z obecnej kolekcji.

W niedalekich planach poza jazda rekreacyjna po lasach jest start w malym biegu w karkonoszach wiec byloby milo gdyby znalazlo sie cos co pozwoli na taki wyjazd.

 

Pozdrawiam i jestem otwarty na dyskusje.

Pawel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze zle to okreslilem.....rower ma miec mozliwosc rozwoju. Nie mowie ze na pewno bede go chcial rozbudowac ale chcialbym poznac wasze propozycje modeli ktore nie zablokuja mi tej mozliwosci. Wiem na pewno ze trzeba zwrocic uwage na stery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj trafiłem na Kellys Thorx 10 2015. Co myslicie o tym modelu?
 

Czy jest ktos na forum, ktory uzytkuje lub uzytkowal ten model i ma jakies doswiadczenia?

Ponizej przykladowa specyfikacja:

http://rower-sport.pl/pl_PL/p/KELLYS-THORX-10-2015/2415?unibike


Na pierwszy rzut oka martie sie o wagę, o ile rama wyglada solidnie to nie wiem czy to nie bedzie przeszkoda przy jezdzie w terenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

MTB 27,5 SILVERBACK SLADE 1 DEORE XT RECON AIR !!! (5331042235) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Może jeszcze ten.

 

Nie jestem znawca tematu jezeli chodzi o osprzęt ale po  krotkich poszukiwaniach wydaje sie ze mimo sowjego niezbyt zachwycajacego designu ten rowerek ma przyzwoity osprzet. Gdyby ktos obeznany moglby mnie poprawic lub potwierdzic bylbym wdzieczny.

Dodatkowo prosze o analize i ocene kellys thorx 10 z poprzenidego postu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Silvebacka, tyko niższy model. Ale rama ta sama - więc pytaj. Tak patrząc na szybko to Silverback jest prawie wszędzie lepszy/taki sam poza korbą. Masz zdecydowanie lepszy widelec na osi 15mm i główce tappered (to ważne, jeżeli patrzysz rozwojowo). Do tego lepsze manetki, piasty Shimano vs "firmowe" Kellysa, przerzutka przód XT. Tylna niestety XT bez sprzęgła tu i tu. Hamulce też raczej lepsze od niskiego modelu Avida. Jeżeli miałbym coś zmienić, to zdecydowanie napęd na 2x10/1x10 - koszt zakupu jednej/dwóch zębatek. Kaseta niestety 11-34, ale idzie przeżyć.

Geometria to Kellys ma jakiś mały kąt podsiodłówki, ale to chyba nie jest ten sam pomiar. Do tego dłuższa górna rura, ale baza kół krótsza (?). Musisz sam sobie to przeanalizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na hamulce Avida z Kellysa niektórzy serwisanci psioczą.

Dobór przełożeń w Kellysie według mnie lepiej sprawdzi się w terenie niż ten z Silverbacka. Ale to są różnice 'o włos'.

W Silverbacku przednia sztywna oś, fajnie.

W Silverbacku na plus opony.

Silverback na papierze wygląda lepiej, ale Kellys z wyglądu mi się bardziej podoba. Dla tej korby XT i kasety 11-36 bym go wziął :). A za różnicę w cenie kupił lekkie opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamiętaj, że koszt zmiany amortyzatora + piasty pod 15mm jest kilkakrotnie większy od kasety. Jeżeli w ogóle znajdziesz amortyzator pod zwykłą główkę (27.5 ma ograniczony rynek).

A w tym sklepie możesz spróbować się potargować trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rozumiec ze Kellys nie ma taperowanej glowki czyli przy wymianie amortyzatora mam ograniczony lub zaden wybor??

 

Szczerze mowiac to juz nie wiem co mam myslec.

Jak wyglada zestawienie amortyzatorow (plusy i minus poszczegolnych) kellys vs silverback?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj chyba źle zobaczyłem na zdjęciu, ma główkę 1.5-1 1/8, czyli ok. Z amortyzatorami nie miałem doczynienia więc nie będę pisał. Ale recon jest wyżej w hierarchii (co e sumie nic nie znaczy).

Kellys na plus ma linki w ramie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak się chce przykozaczyć z XT to się to robi tak http://nrowery.pl/2015/mtb-275/gravityxt Przyczepić się tylko do kół można.

 

Takie uwagi sie ceni. Rozumiem ze osprzet jest fajnie dobrany i poza tym od storny designu mi sie widzi. Powiedz mi jak jak ten Northtec wyypada przy Silverback'u slade 1?

Moim okiem laika widze roznice w amortyzatorach ale czyto jakas znaczaca roznica juz nie mam pojecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osprzęt jest dobrany tak by to miało ręce i nogi. Na cholerę komu korba XT z taką samą zmieniarką z tyłu jak to pracuje na słabych manetkach. Co innego w tym Silverze czy Northecu. Tu ktoś pomyślał. W obydwu o niebo lepsze hydrauliki i całkiem już wysokiej klasy Recon.

Biorąc wszystko pod uwagę Slade 1 jest sprzętem, który prezentuje się najlepiej. W Northecu zaoszczędzili z amorze ale coś za coś. Osobiście nr1 to Slade potem Northec i ten Mustang Rometa. Sory ale Kellys'a bym osobiście kijem od szczotki nie ruszył. Klasyczny przykład jak się nie powinno składać roweru tylko idzie na łatwiznę z kilkoma znaczkami XT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za takie konkrety. Pole poszukiwan wyraznie sie pomniejsza i to mnie cieszy.

 

Biorac pod uwage silverback'a i Northtec'a a konkretnie ich amortyzatory mam pytanie czy amator-osoba poczatkujaca bedzie w stanie odczuc roznice pomiedzy tymi dwoma modelami?

Jak wyglada sprawa serwisu i zywotnosci obu?

Z ostatniej wypowiedzi rozumiem ze teoretycznie wybor miedzy slade a gravity polega na wyborze pomiedzy amortyzatorami, wiec chcialbym poznac wasza opinie.

Co lepsze, co ma szanse teoretycznie dluzej zadowolic uzytkownika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

NOWE FRW WESTLAKE*27,5* XT / DEORE MODEL 2015 (5354475080) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

 

Domyślam się że to reklama wlasnego przedmiotu , ale mimo wszystko warto rozwazyc.
Panowie mozecie sie wypowiedziec pod wzgledem osprzetu, jego dobrania i ogolnej oceny tego roweru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam bardzo, ale w czym Suntour XCR jest "raczej" lepszy niż RS XC solo air lub Recon? Może jest powietrzny - warto by to napisać.

W ogóle przydałby się też trochę precyzyjniejszy opis, bo łańcuch Shimano to może być tak samo HG-54 jak i HG-94, a porównania nie ma na korzyść drugiego... Jaka kaseta? Manetki gorsze od tylnej przerzutki - klasyka gatunku. Rower zrobiony i opisany dla laika i trochę na bardziej "na pokaz" niż z głową.

 

Moim zdaniem rower jest najwyżej średni, a zbyt drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenne uwagi seraph. Jezeli chodzo o propozycje kolegi igaluk26 to tak jak pisalem, ogladnac zawsze mozna. Obecnie faworytem jest Silverback slade1.
Dzisiaj wracajac z pracy natknalem sie na sklep giant, unibike. Sprzedawca pokazal mi model Expert 27,5. Mowil ze jest sensownie zlozony i wart ceny. Cena wyjsciowo to 3999 ale mowil ze bedzie mozna porozmawiac o kwocie 3700-3600. Ponizej wklejami link do specyfikacji. Co o tym sadzicie?

http://bikepark24.pl/pl/p/Rower-gorski-UNIBIKE-Expert-27.5-model-2015-/5352

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...