Skocz do zawartości

[Hamulec tarczowy hydrauliczny] - dziwne zgrzyty przy hamowaniu


zinedine11

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę że slx jest w granicach 490zl zobaczę jeszcze czy wymiana klocków na metaliczne pomoże jak nie to inwestuje w slx

A jeszcze jedno trudno wymienic stare na nowe hamulce nigdy tego nie robiłem

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez tomasz.janas.3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo co autor tego wątku wiadomo juz co zrobic by ten halas znikl czy wymiana na inne hample pomoze ??

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Proponuje wymienić n gwarancji lub zwrot kasy jako towar niezgodny z umowa. Od sygnałów dźwiękowych jest dzwonek z nie tarcza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslisz ze przyjma mi to na gwarancji ?? Powiedzą mi ze klocki do wymiany a to sie zużywa

Wątpię. Taki urok tektro , u siebie po przejściu z tarczy tektro na RT-76 też miałem to "coś" przy mocnym hamowaniu , teraz jakoś przeszło. 

Edytowane przez Ychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

witam. 

Odniosę sie do dziwnych dźwięków autora tego tematu czyli pierwszego posta. Miałem dosłownie to samo, te same dzwięki a hamulec jak by z ABSem był :)

Dźwięki te są tylko i wyłącznie przez zabrudzoną  czytaj zatłuszczona tarcze i / lub  klocki hamulcowe.  Najczejściej przy smarowaniu łańcucha rtak się dzieje jak się chlapie na prawo i lewo wd40 :)
czasami niefartowne 3,4 krople spadną i tak już  hamulce bedą hałasować bardzo długo .
 rada.

 osłoń tarcze przy chlapaniu  smarami a teraz kup preparat do mycia  hamulców. lub znajdź baaaardzo dużą górkę i  spróbuj delikatnie  hamować aby zetrzeć / przepalić  ten syf. Czasami to działa ( mi przestało hałasować po kilku tygodniach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. 

Odniosę sie do dziwnych dźwięków autora tego tematu czyli pierwszego posta. Miałem dosłownie to samo, te same dzwięki a hamulec jak by z ABSem był :)

Dźwięki te są tylko i wyłącznie przez zabrudzoną  czytaj zatłuszczona tarcze i / lub  klocki hamulcowe.  Najczejściej przy smarowaniu łańcucha rtak się dzieje jak się chlapie na prawo i lewo wd40 :)

czasami niefartowne 3,4 krople spadną i tak już  hamulce bedą hałasować bardzo długo .

 rada.

 osłoń tarcze przy chlapaniu  smarami a teraz kup preparat do mycia  hamulców. lub znajdź baaaardzo dużą górkę i  spróbuj delikatnie  hamować aby zetrzeć / przepalić  ten syf. Czasami to działa ( mi przestało hałasować po kilku tygodniach)

to nie jest przyczyna, bo ja zawsze czyściłem tarcze a na dodatek po wymianie tarcz na magury dalej hamulec hałasował a po zmianie zacisku (tarcze te same) hamulce są cichutkie, po prostu tektro tak ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma tak tektro  bo mam tektro i tak nie mam .: ) 

 

Widocznie Tobie hałasowały  bo miałeś zasyfione klocki i tyle .

Czy to przypadkiem zatłuszczony syf z ulicy chlapnął  czy jak to bywa czasami przy " smarowaniu"  szprejami na łańcuch.

Czasami wystarcza brudne łapki na tarczy a tarcza na klocki i już ,,,,  ABSy są  :)

Miliony już postów na temat hałasujących hamulców napisano i  setki filmów na ten temat. a powód jest przeważnie ten sam . Syf na  klockach / tarczy.

( nie pisze tu o jakiś rumuńskich czy innych greckich  podróbkach chińskich eleganckich klocków, bo te z powodu jakości sa kiepskie ) :)
Pozdrawiam . Bez odbioru:)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja miałem, może gdybym nie dbał o rower to byłyby zasyfione ale nie były bo nie jestem pierwszakiem, mało tego nawet kupiłem nowe spieki i po tym jak sie dotarły było to samo a teraz te same spieki ją w rowerze żony, który ma zwykłe tanie 355tki i nic nie piszczy, nie wyje. Początkowo też myślałem, że to mit ale przekonałem się na własnym przykładzie. Niestety nie przekonasz mnie, że tektro jest dobre, coś sp.............li w projekcie i tyle bo niby czemu na innym zacisku i tych samych klockach i tarczy, które nie były czyszczone było cicho a tektro w drugim rowerze na nowym półmetaliku nadal wyje ? bród raczej nie przeskakuje. Tektro montowane w rowerach sprzedawanych za ok 4 koła to budżetowe modele, tanie w projekcie i produkcji więc nie się spodziewać po nich modulacji, mocy czy też kultury pracy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Też mam w rowerze hamulce Tektro Orion i efekt podczas hamowania - określiliśmy w serwisie jako 'chlupotanie' :icon_confused: 

 

Wielokrotne czyszczenie / matowienie klocków papierem ściernym dawało efekt zaledwie na chwilę ... 30 - 50 km

Efekt widocznie narastał z upływem kilometrów i po około tysiącu km w zasadzie czyszczenie klocków pomagało może na 10 - 15 km

 

Wymęczyłem na gwarancji wymianę tarcz i klocków, w końcu rower trochę kosztował, a w instrukcji nie pisało, że hamulce będą "dziwnie" hamowały i straszyły ludzi w około :w00t: 

Przyszły nowe tarcze - nadal Tektro, takie same 180 mm, ale klocki dali Accent dwuskładnikowe organiczno-spiekane i w zasadzie problem znikł, albo zmalał max do 10% tego co było z przodu, a z tyłu znikł zupełnie.

 

Przejechałem już na nich po wymianie ponad 2 tys. km i jest OK.

Jak przyjdzie czas na zmianę to pewnie poszukam innych tarcz i klocków, coś lepszego :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...