Skocz do zawartości

[rower] Szosówka z Allegro czyli..


qla

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam wlasnie dylemat... Chce sobie spawić kolarke... i są dwie opcje...albo teraz kupic na allegro cos do 350zł i w miare uplywu casu ulepszac... albo powolutku składać coś nowego..

W zwiazku z tym mam pytanie, czy szosówki używane w cenie do 350zł(a wiec wiadomo ze kilka latek juz maja) maja jescze saznse byc rozbudowane o nowsze komponenty? (np. nowe korby, przerzutki ,itp0..a najbardziej to sie boje o suport...bo wczesiej chyba nie miał gwintu? jak jest z tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za kupnem używki. Sam przez ciekawy zbieg okoliczności stałem się właścicielem mniej więcej czterdziestoletniej ramy szosowej. Na jej bazie złożyłem rower. Bardzo się obawiałem, że nie dostanę nowych komponentów, ale nie było to takie trudne :). Na przykład rama nie posiadała jakiegokolwiek haka przerzutki - bez problemu dokupiłem hak przerzutki mocowany do haka na koło. Z suportem to może być trochę gorzej. Wedługg strony Zbooya http://www.cyfronet.krakow.pl/rowery/suport.html występują cztery rozwiązania techniczne w mocowaniu suportu. Podejrzewam, że suport, który nie miał wcześniej gwintu to typ Thompsona - nabijany który jest rozwiązaniem dawno porzuconym. Najlepiej kupić rower z zamontowanym pakietem suportu - wtedy nie ma problemu, nowe wkłady i korby dostaniesz prawie w każdym sklepie rowerowym. Raczej odpuść sobie rowery z mocowaniem korb na kliny. To bardzo upierdliwe rozwiązanie konstrukcyjne. Zwróć uwagę na to, czy rama posiada bolce na manetki szosowe, chyba że rower posiada klamkomanetki, albo masz zamiar je dokupić.

 

Na razie tyle. Często można dostać na allegro świetne starsze rowerki za bardzo małe pieniądze.

 

Jakby co, to pisz PW. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...