Skocz do zawartości

[serwis] odświeżenie zaniedbanego hexagona


Rekomendowane odpowiedzi

witajcie, mam hexagona ktory wymaga gruntowego remontu, sa luzy na mostku, hamulce nie sa podpiete, gdy cofam nim manualnie to lancuch spada z 3ki na 2ke i 1ke. Siodelko wymaga wymiany. Dodaję zdjecia abyscie obadali dokladnie co i jak.

Reasumując, chcę byście napisali jakie części wymienić jak i poradzili mi jak tego dokonać, czy też lepiej oddać do jakiegoś serwisu. Prosiłbym o tanie części. Dzięki za zainteresowanie tematem

 

YO6SvRz.jpg

 

hDeKuqa.jpg
 
QMy3uWx.jpg
 
Fu9Mz2T.jpg
 
qheU1ti.jpg
 
sFOgoXK.jpg
 
RYRJWiX.jpg
 
eWuCbg8.jpg
 
IbmDScP.jpg
 
pw2MaMF.jpg
 
kZbLh61.jpg
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile możesz/chcesz wydać pieniędzy na naprawę?

pareset zł, tak żeby normalnie jeździć a nie wkładać kupy kasy, bo używam roweru w wolnych chwilach ( a tych bardzo mało u mnie ) czyli raz na miesiąc :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

do tego roweru kupilem amorek xcr suntour pare lat temu, żeby był lepszy komfort jazdy.

ten wideł wygląda tragicznie i coś mi się zdaje że jego żywot dobiega końca.

 

 

 

a w jakie modele uzywane uderzac?

zależy jaką jazdę preferujesz? ( terenowa, asfaltowa, mieszana )

 

 

 

tego zupelnie sie nie oplaca naprawiac?

może i się opłaca ale w kilkuset złotych możesz się nie zmieścić. Poza tym jak się nie znasz na rowerach to możesz mieć ciężko go reanimować a oddanie do serwisu to dodatkowe koszty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słabo wygląda jakieś zacieki na goleniach, rdza , szpary w uszczelkach. Takie amorki też trzeba serwisować co jakiś czas z resztą jak i cały rower żeby nie doprowadzić ich do takiego stanu jak ten twój.

 

Co do licytacji to podałem tylko przykłady crossowego roweru. jak chcesz to licytuj myślę tak z 350-400 max tylko zwróć uwagę na dostawę i jej cenę. w jednym tylko odbiór osobisty w warszawie.  Poszukaj czegoś podobnego na http://olx.pl  w swojej okolicy to sobie odbierzesz bez problemowo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słabo wygląda jakieś zacieki na goleniach, rdza , szpary w uszczelkach. Takie amorki też trzeba serwisować co jakiś czas z resztą jak i cały rower żeby nie doprowadzić ich do takiego stanu jak ten twój.

 

Co do licytacji to podałem tylko przykłady crossowego roweru. jak chcesz to licytuj myślę tak z 350-400 max tylko zwróć uwagę na dostawę i jej cenę. w jednym tylko odbiór osobisty w warszawie.  Poszukaj czegoś podobnego na http://olx.pl  w swojej okolicy to sobie odbierzesz bez problemowo.

 

 

a jeśli chciałbym ogarnąć ten rower, to co trzeba by zrobić i jakie są koszta tego zabiegu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mógłbyś podać przykłady rzeczy które muszę kupić aby go odratować? Wszystko co uważasz za stosowne. Ja ze swojej strony porozbieram go i wyczyszczę, a z pomocą kolegi i poradników myślę że wymienię co trzeba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linki, pancerze, hamulce (byc moze), kapsel, widel, kierownica (ale to raczej tylko wady wizualne), siodlo, moze manetki (do sprawdzenia), moze tylna przerzutka (chyba ze nie zardzewiala az tak), ja bym tez zmienil opony. Reszta do smarowania regulacji czyszczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego gdy autor tego tematu chce sobie naprawić rower z którego w dodatku nie korzysta zbyt często wy proponujecie mu od razu nowe rowery i sprzedaż obecnego? Jeśli ten rower ciągle jeździ to jak najbardziej jest szansa na jego odratowanie. Nie wszyscy w naszym pięknym kraju śmigają na Shimano XTR.. Na początek wypadałoby ten rower wyczyścić z brudu (którego chyba nie brakuje), sprawdzić które części ewidentnie wymagają wymiany np. siodełko. Jeśli chodzi o amortyzator, to konstrukcja i serwisowanie tych budżetowych jest naprawdę banalna i po jego wyczyszczeniu, nasmarowaniu myślę, że będzie jeszcze działał. Później należy zająć się kołami, standardowo rozebrać piasty, wyczyścić, wpuścić trochę smaru i wyregulować. Wycentrować koła, jeśli tego potrzebują. Linki hamulców i przerzutek wszystkie wymienić a pancerze porządnie przeczyścić preparatem typu WD40. Sprawdzić, czy tylna przerzutka jest prosta a w razie gdyby była krzywa można wyprostować hak a przerzutkę zmienić bo tej klasy przerzutka kosztuje 30zł. Jak widać do przywrócenia tego roweru do życia wystarczy ok. 2-3h wolnego czasu i troszkę chęci, jeśli chodzi o koszty do powinieneś się zmieścić w 100zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linki hamulców i przerzutek wszystkie wymienić a pancerze porządnie przeczyścić preparatem typu WD40

Pancerze kosztują ok 4zl/m. Nie ma sensu się bawić w czyszczenie (nowy po tym i tak nie będzie) tylko wymienić. To są grosze.

Do wymiany też raczej korba-środkowy blat wygląda na zajechany i chyba brakuje 1 zęba. A wtedy wypadałoby też wymienić łańcuch, a skoro łańcuch to i wolnobieg. Koszt tych 3 części (w zależności co kupimy) tak od 100zł w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czym jest spowodowane to że nawet jak chcę przejść na trójkę, to łańcuch trzyma się tak na 2-ce i ma bardzo ciężko przeskoczyć na 3? I jak cofam  rowerem manualnie to łańcuch spada, z 3 na 2, z 2 na 1 etc.

I co zrobić aby ten amor siedział jak nalezy i żebym nie miał luzów na kierownicy (przód tył przy mostku)

I jakie części mógłbyś konkretnie polecić? Te najtańsze raczej mnie interesują, nie ma co inwestować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ak widać do przywrócenia tego roweru do życia wystarczy ok. 2-3h

 

Polemizowałbym....

 

Jak dla mnie to ten rowery bym rozebrał do gołej ramy i po kolei czyścił, sprawdzał, czyścił. smarował, regulował każdą część począwszy od piast, sterów, korby, suportu, napędu, następnie sprawdzenie naciągu szprych, stanu kół, do wymiany na pewno idzie ten amortyzator - wygląda tragicznie oraz wszystko to co wyjdzie "w praniu", może się zdarzyć tak, że będzie konieczna wymiana piast czy łańcucha. Oczywiście zakładamy, że kaseta i korba jeszcze się do czegoś nadają. Później zajmowałbym się drobniejszymi sprawami jak wymiana linek i pancerzy, naprawa hamulców, wymiana siodełka itp. Sporo roboty jak dla mnie i faktycznie sporo może wyjść w praniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co zrobić aby ten amor siedział jak nalezy i żebym nie miał luzów na kierownicy (przód tył przy mostku)

 

Sądząc po drugim zdjęciu, to amor ma luzy bo nie masz połowy sterów. Na zdjęciu widać górną miskę, w niej kulki i od razu mostek. A tam powinna być bieżnia, pierścień stożkowy itp. Stery te powinny wyglądać mniej więcej tak (te z lewej):

http://www.imb2b.com/ebook/catalog/bicycle/neco_2015/#88

Szczegóły mogą się różnić w zależności od producenta. Ale na pewno musi być bieżnia ! Potem pierścienie i dopiero mostek. Opis montażu i regulacji znajdziesz w necie. Biorąc pod uwagę, że ten rower mógł jakiś czas jeździć w takiej "konfiguracji" jak na zdjęciu, nie ryzykowałbym i kupił nowe stery. Ceny zaczynają się od kilkunastu złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...