Skocz do zawartości

[Prośba] [Propozycja] - kompilacja polecanych rowerów w danej cenie


Rekomendowane odpowiedzi

Hej hejka.

Jak pewnie widać, największy bajzel na forum jest w dziale: 'zakup roweru z przedziału cenowego".

Właściwie dział ten wprowadza jeszcze większy chaos w głowie potencjalnego nabywcy niż jego brak;)

 

Proponuję przyklejenie wątku stworzonego przez 'znawców', uznanych userów, który byłby co jakiś czas uaktualniany (edytowany pierwszy post),

a który zawierałby listę NAJLEPSZYCH rowerów danego typu, w danym przedziale cenowym. 

Tak szczerze to dziwie się, że jeszcze nikt na to nie wpadł, biorąc pod uwagę, że to jedyny dział, który ma kilkadziesiąt tysięcy tematów i wyłowienie z nich

JAKIEJKOLWIEK informacji bez zakładania nowego wątku jest nie lada sztuką:)

 

Taka forma genialnie sprawdziła się na wielu forach (m.in notebookcheck, gdzie masywny spam w dziale "jakiego laptopa kupić" został odchudzony o blisko 90% od czasu postawienia przyklejonego tematu "polecane laptopy w danym przedziale cenowym".

 

Na rynku są pewnie ze 2 modele "rodzynki" w danych przedziałach cenowych, które wyróżniają się jakością wykonania i podzespołami, i które z czystym sumieniem można polecić każdemu bez mrugnięcia okiem. Bo po co mam płacić 1900 za Krossa XXX, skoro za 2000 mam Rometa ZZZ, który ma lepszy napęd i hamulce...

 

prosty podział typu: Crossy do 500zł,do 1000zł, do 1500zł, do 2000, do 3000, do 5000, 5000+ itd. 

Nazwa modelu i króciutki opis 'dlaczego' (albo i bez:).

 

Tylko błagam, nie piszcie "ale po co to komu?", bo stracę już całkowicie wiarę w inteligencję Polaków;)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jeśli uważasz,ze taki wątek będzie przydatny i po 4 dniach bytności na Forum widzisz tylko bajzel, stwórz taki wątek. 

Zrób analizę rynku, wytypuj ze wszystkich marek i modeli te najlepsze, opisz i aktualizuj temat.

 

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co ta złośliwość Durnykocie;)

uwierz mi , że gdybym był specem w dziedzinie rowerów, a musiał codziennie odpisywać na setki podobnych pytań w tym dziale

to pewnie założyłbym taki temat od razu:)

Żadnej analizy rynku nie potrzeba - wystarczy przybrainstormić z grupą wyjadaczy , każdy dorzuca swoją propozycję i za chwilę macie temat gotowy.

Problem w tym , że dużo jest odpowiedzi typu: "miałem ten rower, polecam" (a ile tych rowerów miałeś, że możesz porównać to inna sprawa...).

Zresztą chyba moderacji zależy na porządku? Taka ilość postów niepotrzebnie zasmieca serwer:)

Ale przez te kilka dni zdazylem zauwazyc, ze chetniej skaczecie do pyskówek, niż do konstruktywnej pracy:)

no nic... pozostaje brodzić w tonach spamu, licząc, że MOŻE dobrze trafimy idac za tą, a nie inną poradą.

SERDECZNIE pozdrawiam;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Zaprawdę powiadam Ci- zero złośliwości. Nic a nic. Zero. 

Założenie takiego tematu stwarza kilka problemów:

- kto to ma zrobić

- forma wyboru i podstawa do określenia roweru mianem "Najlepszego"

- aktualizacja

- rzetelność

- wiarygodność opiniotwórcy.

Niestety ,w przypadku rowerów, dużą rolę w ocenie mają osobiste preferencje rowerzysty . Dlatego ,choć idea jest słuszna, nie widzę możliwości realizacji tego pomysłu w praktyce. 

Ale ,jeśli ktoś się znajdzie, to dlaczego nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku rowerów jest to bardziej skomplikowane ponieważ ich podzespoły nie rozwijają się tak dynamicznie jak w laptopach. Chodzi mi o to, że nieraz można kupić lepszy rowerek z poprzedniego rocznika lub nawet dwóch lat wstecz niż z bieżącego w podobnej cenie . Sprzedawcy dają spore rabaty na "starocie".  Komputerów ta zasada nie dotyczy po rok czasu to zazwyczaj przepaść technologiczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misie moje!

Wasze obiekcje są uzasadnione, ale nie na tyle by uniemożliwić powstanie takiego tematu.

 

1. Wiadomo, że każdy ma inne preferencje, ale biorąc pod uwagę typowe zmienne: jakość wykonania, jakość użytych materiałów, jakość podzespołów

można już na wstępie odrzucić 80% rowerów, a z tych 20% wybrać te 2-3 dla danej półki cenowej.

2. Producentów laptopów jestem w stanie z biegu wymienić z 20, z czego liczących się marek jest może z 5-6. A z tego co udało mi się wyłowić spośród setek postów to wśród porad przewijają

może 4 polecane marki... w czym problem?

3. cytat: "W przypadku rowerów jest to bardziej skomplikowane ponieważ ich podzespoły nie rozwijają się tak dynamicznie jak w laptopach." - no właśnie! Więc to jest zaleta! Nie będzie trzeba tak często tej listy uaktualniać. Zresztą gwarantuję, że każdy z użytkowników widząc, że dany rower jest gdzieś w niższej cenie, na pewno chętnie zareaguje i wrzuci o tym info. Każdy będzie mógł współtworzyć taką listę wysyłając nowinki i zmiany do moderacji, żeby podpinali. Wystarczy zrobić taką listę raz, a gwarantuję, że częściej jak na kwartał nie będzie ona wymagała żadnej akcji.

4. "wiarygodność opiniotwórcy" - temat prowadzony przez ludzi, którzy się znają, na pewno będzie bardziej wiarygodny niż setki odpowiedzi "anonimowych jeźdźców" o Bóg wie jakiej znajomości tematu.

 

Podałem Wam na tacy rozwiązanie spamu i uporządkowanie opinii - brak chęci na załatwienie tego jest dla mnie czystym lenistwem.

Czyli podsumowując - nie zrobicie takiego tematu? tak? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Czyli podsumowując - nie zrobicie takiego tematu? tak? 

Do kogo kierujesz pytanie? Do Admina, Modów czy Forumowiczów? 

Miej na względzie fakt,że skala problemu jest większa niż Ci się wydaje. Sprawdź dowolny katalog rowerów i zobacz ile jest rowerów w danym zakresie cenowym. Jeśli pamiętam ,to nasze rowerowe czasopisma testowały rowery do 2500 ( czy coś w zbliżonej kwocie) i było tego jakieś 15 czy 20 modeli.... a nie były to wszystkie.

Wiarygodna opinia jest tylko i wyłącznie efektem prób i testów praktycznych , co dla przeciętnego Forumowicza, Moda czy Admina jest dosyć trudne w realizacji.

Jak już napisałem,jeśli ktoś się znajdzie ,aby założyć i ciągnąć taki temat, to ma nasze poparcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Producentów laptopów jestem w stanie z biegu wymienić z 20, z czego liczących się marek jest może z 5-6. A z tego co udało mi się wyłowić spośród setek postów to wśród porad przewijają może 4 polecane marki... w czym problem?

Dla rowerów przemnóż sobie te liczące się marki razy 20-30 w skali globalnej i jakieś 3-5 w naszej najbliższej okolicy.

Są polecane, bo są polecane. Po prostu niektóre marki się wypromowały i są popularne, ale nie koniecznie są to oferty z najlepszym stosunkiem ceny do jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Trochę robota głupiego, biorąc pod uwagę, że przy korzystnych wiatrach dany model roweru można trafić nawet z 30% zniżką. Rzadko, ale się zdarza.

Przykładowo: nie polecisz roweru za 4000 zł w danym przedziale cenowym, ale za 2800 zł już tak.

Przy laptopach, aż takie różnice cenowe są chyba niespotykane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Smartfon - wbijam cenę - klik - i pojawia się itinerer do sklepu z najlepszą ceną roweru w okolicy

 

Biorąc pod uwagę ceny także w zagranicznych sklepach internetowych? Wliczając możliwość zastosowania kodów zniżkowych, uzyskanych z social media lub dzięki subskrypcjom i promocjom mejlowym? Uwzględniającym możliwość negocjacji telefonicznej lub mejlowej w danym sklepie?

 

No chyba nie...

 

Tak jak pisał durnykot. To nie takie łatwe, żeby uwzględnić wszystkie zmienne oraz preferencje na dany moment i zrobić aktualny ranking, który byłby "ważny" dla każdego użytkownika forum.

Przykład - jesteś wysoki lub niski. Dany model roweru zszedł w najpopularniejszych rozmiarach i zostały tylko duże i małe ramy. Jest okazja: -30%, mieścisz się już w budżecie i mógłbyś mieć droższy i lepszy rower, a Ty nadal szukasz w rankingu rowerów o 30% tańszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie akurat nie musisz przekonywać do swoich racji .

 

Chodziło mi o to, między innymi - może zbyt zawoalowane było :)  - że konieczność przejrzenia 5 stron to już wysiłek ponad miarę dla ogromnej większości którzy na forum wchodzą i stąd co drugi dzień jest szukany "najlepszy kross do 1500" i "najlepszy MTB za 2000"...

 

 

A kontynuując wątek ironiczny - równolegle z informacją że kurier przyjechał, powinna przychodzić na smartfona videoinstrukcja jak przykręcić kierownicę i pedały :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Chodziło mi o to, między innymi - może zbyt zawoalowane było :) - że konieczność przejrzenia 5 stron to już wysiłek ponad miarę dla ogromnej większości którzy na forum wchodzą i stąd co drugi dzień jest szukany "najlepszy kross do 1500" i "najlepszy MTB za 2000"...


No i to właśnie tutaj trafiasz w sedno sprawy Kolego. Bo to jest największa bolączka tego forum. I nie tu żadnej winy administrujących, modujących, ani tych doświadczonych podpowiadających, którzy i tak starają się doradzać w miarę możliwości, w każdym nowo założonym temacie. Główna przyczyna śmietnika i zapychania serwera to właśnie lenistwo ze strony szukających, którym po prostu nie chce się użyć wujka Google, forumowej wyszukiwarki, jako-takiego zaznajomienia z tematem, wytypowania, wyłuszczenia problemu i dopiero później konkretnego zdawania pytań.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem już napisane pół strony wykładu obalającego wszystkie wasze durne argumenty, ale przecież jestem z zawodu Brand Strategy Managerem, więc

przepuściłem całą sytuację przez mój marketingowy umysł i wszystko nabrało sensu:

 

Reklama na forum -> im więcej wejść na forum, im więcej użytkowników i postów tym forum bardziej "żywe" -> dział, który napędza ruch (nie ważne, że mało użyteczny spam): "zakup roweru w danym przedziale cenowym" -> im forum bardziej żywe tym droższa reklama, bo dociera do większego grona odbiorców ->

-> chaos w w/w dziale generuje ruch, a więc przekłada się na hajs -> nie robimy nic, by ten dział uporządkować bo burdel jest nam na rękę.

I tyle w temacie:) Poddaje dyskusję.

A swoją drogą, jak będę miał trochę mniej obowiązków to mimo, iż nie znam się na sprzęcie, to przejrzę wszystkie możliwe materiały, poradniki i opinie, i taką listę stworzę - na złość wszystkim;) Zobaczycie, że się da, wystarczy tylko trochę chęci i IQ wyższego od przeciętnego jeźdźca rowerowego;)

 

P.s. oblałem się z beki na argument:

"Biorąc pod uwagę ceny także w zagranicznych sklepach internetowych? Wliczając możliwość zastosowania kodów zniżkowych, uzyskanych z social media lub dzięki subskrypcjom i promocjom mejlowym? Uwzględniającym możliwość negocjacji telefonicznej lub mejlowej w danym sklepie?"

Ty tak na poważnie?;DDDDD Ręce mi opadły...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Miałem już napisane pół strony wykładu obalającego wszystkie wasze durne argumenty


Och! Oazo Mondrości oświeć nas...Prosimy!

 

P.s. oblałem się z beki na argument:


To oblej się jeszcze raz. Tylko tym razem zimną wodą.

I czytaj ze zrozumieniem Panie Brand Strategy Manager, czego dotyczy dany argument.

PS. 1 Z niecierpliwością czekam na ten Pana ranking, regularnie aktualizowany. Ciekawe tylko, jak się będziesz tłumaczył, jak Ci ktoś podrzuci rower dajmy na to przeceniony o 38% i napisze żeś mu źle doradził w swoim uniwersalnym poradniku, bo mógł mieć rower przynajmniej o klasę lepszy.
PS. 2 To Ty chcesz sprzedać portal na allegro? :)

Troll...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręce mi opadają;DDDD

Człowieku, przecież to ma być zestawienie poglądowe rowerów, które w swojej cenie wyróżniają się jakością, a nie jakiś pieprzony ranking, gdzie każda złotówka ma znaczenie.

Zresztą zestawienie będzie oparte na widełkach cenowych, a nie, że za 1200 zł kupisz taki i taki rower...

Poza tym jak ktoś natrafi na jakąś mega promocję to wtedy niech zakłada oddzielny temat czy się opłaca - co za problem?

A tak apropo laptopów. Lenovo G50-45, cena najniższa na rynku: 980zł, cena najwyższa 1280zł, - różnica ok 25% w cenie a jakoś znalazł się w zestawieniu polecanych laptopów.

Bo w przeciwieństwie do rowerzystów, komputerowcy chyba częściej używają mózgu, bo byli w stanie określić, że średnia to ok 1100, więc ładują go do półki 1000-1500 i  nikt nie ma wontów.

Szczerze to obrażacie sami siebie zakładając, że tylko rowerzyści są tacy głupi, że nie potrafią sobie sprawdzić ceny roweru w różnych źródłach zanim go kupią?

A aktualizacja rankingu raz na kwartał to chyba nie jest jakaś czasochłonna sprawa, co?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komputerowcy po prostu siedzą cały dzień przed komputerem i tworzą sobie takie zestawienia. Rowerzyści wolą wyjść z domu i pojeździć na rowerze a nie siedzieć pół dnia przed kompem.

 

I skończcie się już kłócić.

WonZeSciezkiDlaRowerow jak chcesz takie porównanie to je stwórz ktoś tam na pewno zaglądnie i doda coś od siebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jak Pan Brand Strategy Manager chce, to niech rzeźbi. Wolny kraj. :)

Tylko niech w końcu zrozumie, że taki ranking wcale nie wprowadzi porządku w tym dziale.

Trochę dłużej tu siedzę i wiem, jak wygląda szukanie porad dotyczących zakupu roweru na tym forum. Zwłaszcza przez nowych użytkowników, którzy chcą roweru "na już" i często nie interesują ich żadne zestawienia, lub logują się tylko po to, aby wybrać z dwóch upatrzonych ofert, bo coś tam wyczytali, ktoś coś im tak polecił (w dodatku źle) i jak trudno ich przekonać do pewnych podstawowych założeń przy wyborze nowego roweru. Ba, mało tego. Często wydaje się im, że wiedzą lepiej od tych, którzy pod tyłkiem już trochę rowerów mieli, pomijając już w ogóle opinie tutejszych tzw. "doradców z doskoku - bierz, polecam, mam ten model od tygodnia i na pewno będziesz zadowolony". Po prostu mission impossible.

Tak jak już pisałem, to trochę robota głupiego, no ale czekam na ten ranking z niecierpliwością. Z chęcią do niego zajrzę.

A jak ktoś chce fachowe, miarodajne porównania, testy i zestawienia, to niech zajrzy do dobrej i w miarę niezależnej (jest jeszcze taka? ;) ) prasy rowerowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...