Skocz do zawartości

[Amortyzator przedni]SR Suntour SF13 -XCT-DS 26-100


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam do Was takie pytanie. Kupiłem nowy rower i w nim widzę ze jest troszkę inny amorek niż w specyfikacji technicznej umieszczonej w sklepie, co niby było napisane że ma być blokada skoku , okazuje się że dostałem wersje exportowa hexagon x6 2014 co w sklepie nikt mnie nie poinformował ale nie chce do tego już wracać. 

 

 

Moje pytanie do Was czy ten amorek wystarczy do takiej normalnej jazdy z/do pracyz/do dom czasami wypad po lesie, asfalt itp ponieważ do mój pierwszy markowy tak tego typu rower i chciałbym się nieco dowiedzieć o tym wszystkim co i jak. Czy ważąc ok 85 KG muszę coś ustawiać czy w tym przypadku nie ma to znaczenia ? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym "amortyzatorze" nic nie ustawisz, nawet jeśli ma on pokrętło do regulacji sag to jego obracanie nic nie daje w tej klasie sprzętu. To najprostszy, siermiężny uginacz bez tłumienia powrotu, skrzyżowanie kowadła z rurą pogo. Na dojazdy do pracy po asfalcie to sztywny widelec byłby zupełnie wystarczający, a na pewno nie dociążałby tak roweru. Jak zwykle wypada spytać czemu wybrałeś rower imitujący MTB zamiast czegoś zwinniejszego na asfalt/twarde nawierzchnie (cross, fitness)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie amortyzator do takich czynności które wymieniłeś wystarczy w stu procentach.  Jeśli będzie syf wycieramy golenie amortyzatora szmatką, ew przecieramy szmatką z burnoxem. Po większym przebiegu możemy zrobić serwis. Dla zwiększenia czułości po uszczelnieniu można zalać amortyzator olejem. Był o tym temat na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W tym "amortyzatorze" nic nie ustawisz, nawet jeśli ma on pokrętło do regulacji sag to jego obracanie nic nie daje w tej klasie sprzętu. To najprostszy, siermiężny uginacz bez tłumienia powrotu, skrzyżowanie kowadła z rurą pogo. Na dojazdy do pracy po asfalcie to sztywny widelec byłby zupełnie wystarczający, a na pewno nie dociążałby tak roweru. Jak zwykle wypada spytać czemu wybrałeś rower imitujący MTB zamiast czegoś zwinniejszego na asfalt/twarde nawierzchnie (cross, fitness)?
 

 

Bo nie wiedzaiłem o tym forum a ten rower trafił mi się przypadkiem, więc stąd do wszystko wynika gdybym wcześniej poznał to forum i Was to zapewne było by inaczej. Dobra to w takim razie jaki amorek polecasz do tego roweru ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się domyślam to masz amorek z piwotami. Na teraz to z piwotami ciężko dostać dobry amorek. Jeżeli XCT przy twojej wadze jest ci za miękki to albo zmień sprężynę na twardą albo zaś zmień amorek w dobrej cenie z blokadą hydrauliczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Z tego co się domyślam to masz amorek z piwotami. Na teraz to z piwotami ciężko dostać dobry amorek. Jeżeli XCT przy twojej wadze jest ci za miękki to albo zmień sprężynę na twardą albo zaś zmień amorek w dobrej cenie z blokadą hydrauliczna
 

 

 

Z piwotami ? a co to. Sorry za banalne pytanie ale dopiero uczę się o tym wszystkim więc prosiłbym o wyrozumiałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to w takim razie jaki amorek polecasz do tego roweru ?

 

Sztywny widelec ;>

Zostaw to co masz i zajeździj na amen.

Amortyzator nie służy do tego żeby ręce nie bolały jak się trafi na szczerbę w asfalcie tylko dla polepszenia trakcji w trudniejszym terenie. Niestety taki w pełni działający widelec swoje kosztuje, a gawiedź chce mieć takie rzeczy w najtańszych rowerach udających MTB, więc mamy to co mamy: atrapy amortyzacji, pseudotarczówki, itp. Ma wyglądać "pro", "MTB" i być tanio. I po to powstają takie linie jak Hexagon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...