Skocz do zawartości

[Zdjęcia] Codziennie Jedno Zdjęcie


Wiadomość dodana przez sznib

Uwaga ,Uwaga.

 

Niniejszym , przychylając się do Wniosku Obywatelskiego złożonego Tuzakładam temat, w którym możecie umieszczać JEDNO zdjęcie .

Zasady:

- zdjęcie ma być wykonane w czasie wypadu rowerowego. 

- zdjęcie może przedstawiać rower lub jego fragment, jednakże pod warunkiem, że rower nie jest głównym elementem zdjęcia.

- zdjęcie może przedstawiać pole  lub łąkę w różnym jego stadium. Miło by było, jakby przy zdjęciu zaoranego pola podać parametry orki, sprzętu oraz zamiar oracza. Przy zdjęciu skoszonej łąki podajemy wysokość koszenia, rodzaj kosiarki i inne parametry. Przy zdjęciu np. ośnieżonego pola podajemy grubość warstwy śniegu.

- na zdjęciu może być płot w różnym stadium - dopuszczalny jest każdy materiał ,z którego wykonano płot.

- zdjęcie może przedstawiać las, drzewo, kilka drzew, krzak lub inną roślinność

- na zdjęciu mogą być ludzie ,którzy muszą mieć ścisły związek z rowerem

- w odróżnieniu od wspomnianego wyżej tematu, zdjęcie nie musi nic urywać. 

- zdjęcie nie musi wywierać efektu WOW i zachęcać do odwiedzenia tego miejsca

- niemile są widziane zdjęcia z Alp, Dolomitów, lub innych tego typu miejsc.

- autorem zdjęć musi być osoba zamieszczająca posta

Teraz proszę o czujność i czytanie ze zrozumieniem, bo podam najważniejszą zasadę. Koniecznie podajemy POWÓD wrzucenia zdjęcia. Dopuszczalne powody:

- bo tak

- bo muszę się pochwalić

- nie miałem innego zajęcia

- nie wiem dlaczego,ale wrzuciłem, bo dlaczego nie i kto mi zabroni.

- mama mi kazała

 Zdjęcia bez podanego powodu będą usuwane, lub też Komisja wybierze powód i go dopisze.

Zdjęcia, które Komisja ( czyli Ja, oraz inni Modzi) uznamy za Fajne, zostaną przeniesione do tego tematu.

- w przypadku kiedy zdjęcie okazuje ładną okolicę oprócz powodu dodania fotki podajemy też miejsce jej wykonania oraz info kiedy została zrobiona (orientacyjnie, może być "tego lata" jak skleroza doskwiera i pamięć już nie ta).

 

Temat jest odpowiedzią na zapotrzebowanie społeczne i w żadnym stopniu nie jest podyktowany chęcią szerzenia tzw. kultury wysokiej.

 

Aha- wszelkie komentarze typu: 

- Głupi Mod

- Głupi temat

- Mod se robi jaja

- inne skierowane w stronę Administracji 

są niedozwolone.

 

Dozwolona jest krytyka, wyśmiewanie oraz inne ośmieszające Autora zdjęcia komentarze. Bez wulgaryzmów .

Rekomendowane odpowiedzi

No fulle gravele jakoś nie są powszechnie dostępne to trzeba sobie było inaczej poradzić. Przecież nie będę się telepał na każdym kamyczku ;) A na tym się już spokojnie da jechać po płytach betonowych czy kostce brukowej i w takich warunkach to się o dziwo aż tak wiele od fulla nie różni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest Silex 400, a resztę niestety trzeba sobie było dokupić. Mostek możesz dostać taniej ale tylko jak kupujesz razem z rowerem w Rose. Sztyca ta konkretna to Canyonowy wynalazek i też poza ich rowerami nie występuje w przyrodzie. Choć to się akurat da zastąpić tanim NCX, tyle że to ciężkie.
Generalnie na szosę to faktycznie jest przyjemniejsze niż typowy full i jak najbardziej polecam. Na jakichś pożarówkach jeszcze nie testowałem, bo śnieg i błoto ale też zamierzam po nich jeździć, uważam że powinien dawać radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo rowerek zgłodniał i postanowił skubnąć ściółki - ja w sumie też ale na dzika, ryjem w glebę :yucky:

P1018806.thumb.JPG.a50a54ef39c21c4454ed50efb2bff723.JPG

Dla dociekliwych, tak to jest wbita ściółka między oponę a obręcz (przednie koło). Pierwszy raz w życiu takie coś widzę i nie mam pojęcia jakim cudem, dodatkowo przy tych obręczach bardzo trudno zdejmuje się oponę z rantów, więc siła musiała być konkretna.

  • +1 pomógł 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kemusi Ty masz zdaje się S25, a ja musiałem wziąć S14, chociaż nie wiem czy one się tak wiele różnią. Generalnie sprawia mi to pewne problemy, bo musiałem redukcję zastosować, a tu się inaczej nie dało. Ale nie będę już spamował w tym wątku, jeszcze to zresztą ustawiam pod siebie i testuję dalej, a przy tej pogodzie to mi jeszcze trochę zejdzie.
@zekker masz dętki? Może lepiej wytrzepać to co tam wpadło, jakieś igiełki tam widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kipcior napisał:

masz dętki? Może lepiej wytrzepać to co tam wpadło, jakieś igiełki tam widzę.

Tak, dętki. Wytrzepię to do końca ale chcę dać odpocząć nadgarstkowi, który boli po tej glebie. Niestety ale te obręcze bardzo mocno trzymają opony w rantach, więc potrzeba sporo siły i nie chcę sobie pogorszyć kontuzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie widoki, to u mnie tej zimy były dosłownie 2 dni...

Bo las mi nogę podstawił:

P1018801.thumb.JPG.0b9f1b8e959e6eab1c616e694a0973cf.JPG

Wyniosło mnie z zakrętu i prawdopodobnie:
-najechałem na pierwszy pieniek co mnie wybiło
-wylądowałem z poślizgiem przed drugim (pewnie tutaj koło najadło się liści)
-klasyczne otb i zarycie w glebę (zryta ściółka za drugim pieńkiem)
 

  • +1 pomógł 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...