Skocz do zawartości

[Zdjęcia] Codziennie Jedno Zdjęcie


Wiadomość dodana przez sznib

Uwaga ,Uwaga.

 

Niniejszym , przychylając się do Wniosku Obywatelskiego złożonego Tuzakładam temat, w którym możecie umieszczać JEDNO zdjęcie .

Zasady:

- zdjęcie ma być wykonane w czasie wypadu rowerowego. 

- zdjęcie może przedstawiać rower lub jego fragment, jednakże pod warunkiem, że rower nie jest głównym elementem zdjęcia.

- zdjęcie może przedstawiać pole  lub łąkę w różnym jego stadium. Miło by było, jakby przy zdjęciu zaoranego pola podać parametry orki, sprzętu oraz zamiar oracza. Przy zdjęciu skoszonej łąki podajemy wysokość koszenia, rodzaj kosiarki i inne parametry. Przy zdjęciu np. ośnieżonego pola podajemy grubość warstwy śniegu.

- na zdjęciu może być płot w różnym stadium - dopuszczalny jest każdy materiał ,z którego wykonano płot.

- zdjęcie może przedstawiać las, drzewo, kilka drzew, krzak lub inną roślinność

- na zdjęciu mogą być ludzie ,którzy muszą mieć ścisły związek z rowerem

- w odróżnieniu od wspomnianego wyżej tematu, zdjęcie nie musi nic urywać. 

- zdjęcie nie musi wywierać efektu WOW i zachęcać do odwiedzenia tego miejsca

- niemile są widziane zdjęcia z Alp, Dolomitów, lub innych tego typu miejsc.

- autorem zdjęć musi być osoba zamieszczająca posta

Teraz proszę o czujność i czytanie ze zrozumieniem, bo podam najważniejszą zasadę. Koniecznie podajemy POWÓD wrzucenia zdjęcia. Dopuszczalne powody:

- bo tak

- bo muszę się pochwalić

- nie miałem innego zajęcia

- nie wiem dlaczego,ale wrzuciłem, bo dlaczego nie i kto mi zabroni.

- mama mi kazała

 Zdjęcia bez podanego powodu będą usuwane, lub też Komisja wybierze powód i go dopisze.

Zdjęcia, które Komisja ( czyli Ja, oraz inni Modzi) uznamy za Fajne, zostaną przeniesione do tego tematu.

- w przypadku kiedy zdjęcie okazuje ładną okolicę oprócz powodu dodania fotki podajemy też miejsce jej wykonania oraz info kiedy została zrobiona (orientacyjnie, może być "tego lata" jak skleroza doskwiera i pamięć już nie ta).

 

Temat jest odpowiedzią na zapotrzebowanie społeczne i w żadnym stopniu nie jest podyktowany chęcią szerzenia tzw. kultury wysokiej.

 

Aha- wszelkie komentarze typu: 

- Głupi Mod

- Głupi temat

- Mod se robi jaja

- inne skierowane w stronę Administracji 

są niedozwolone.

 

Dozwolona jest krytyka, wyśmiewanie oraz inne ośmieszające Autora zdjęcia komentarze. Bez wulgaryzmów .

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, MartinGIR napisał:

Bo mleko się klei

IMG_2798.jpg

W offroadzie wkładamy do opon musy. Ktoś nawet wstawił piłki tenisowe. Pompujesz i wio. Jak się przebije, to i tak nie ugnie do felgi i dojechać się da. Ciekawe czy w oponie rowerowej można zastosować snutek butylowy. Ja mam w każdym kole już po kilka, ale ciśnienie 5 PSI. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że sporo i nie od wczoraj. W pojazdach terenowych nie używamy płynów tylko uzupełnienia stałe. Może jest to jakieś rozwiązanie do rowerów. A jak nie ma wypełnienia i jest kapeć, to sznurki i jedzie się się dalej. 

Tutaj, kołek drewniany jakieś 5 cm średnicy, chłopaki mi wsadzili rok temu 27 sznurków i jeżdżę do dzisiaj.

12A654C1-8611-417E-9A54-5423AC259571.jpeg

2A7546D9-9FAB-49C3-B952-C3662661E5CE.jpeg

D6B8D12D-388E-43CA-BD80-FC1F3E4A898B.jpeg

Edytowane przez maq7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję od dłuższego czasu jechać na Wawer, do Wesołej, na WAT...i na planach się kończy, zwykle leń bierze górę i plączę się po okolicach. ;) Nie chce mi się pakować roweru do auta 2x w ciągu dnia (wsadzić 29era w rozm. L do Fiesty to nie taka prosta sprawa). :D Może kiedyś się zbiorę. ;) Nie mogę znaleźć nigdzie żadnej mapki tych tras na Wawrze z punktami początkowymi itd. Masz coś takiego @wkg? Jak tak, to podeślij proszę na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu wrzucę : )

Z Ursynowa to rowerem na rozgrzewkę przez Siekierki a z Piaseczna to z 10 km dalej. Wystarczy wbić w google adres Warszawa, ulica Świebodzińska - tam się zaczyna. Ładnie oznakowane strzałkami jak na maratonie dwa szlaki - jeden krótszy, drugi dłuższy. Mapka. Fajne, leśne single, troszkę niby-podjazdów, może ze 100m na kilkanaście km ale  jest trochę korzeni, piasku ale z umiarem, naprawdę fajne. Na fragmentach idzie maraton PB. Można sobie ze dwa razy zrobić. Tak trochę jak singiel wkoło Kabat - jeżeli znasz - ale więcej przestrzeni, wolniejszy - drzewa nie atakują,  bardziej urozmaicony i pofałdowany ; ) Tak czy owak na fulu mi się tam momentami fajniej jechało niż na XC 

A na WAT-cie to nie byłem. Natomiast lubię trasę maratonu Mega w Markach. 

PWJMtqJ.jpg

 

Edytowane przez wkg
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, TheJW napisał:

Nie mogę znaleźć nigdzie żadnej mapki tych tras na Wawrze z punktami początkowymi itd.

No bez jaj, google i do boju :D

http://www.wawer.warszawa.pl/pl/news/otwarcie-szlaku-rowerowego-mtb

http://www.wawer.warszawa.pl/pl/news/nowe-lesne-trasy-rowerowe-mtb

W tym rejonie jest tak naprawdę sporo tras, dróg i ścieżek/singli w lesie, nie musisz się trzymać tych specjalnie wytyczonych, choć na początek jak nie znasz terenu tak jest na pewno łatwiej. Tylko jest jedno ALE - budowa obwodnicy, która przecięła las na pół i chcąc nie chcąc zawsze trafisz na budowę, a niektóre odcinki dawniejszych szlaków po prostu już nie istnieją.

To co podał wkg to jedna z 2 najnowszych tras, przygotowana w ubiegłym roku na osłodę po stracie tych starszych, tak żeby nie trzeba było przejeżdżać przez budowę.

Tak BTW, jak byłeś nad Świdrem, to stamtąd dosłownie moment jest na Górę Lotników i okoliczne wydmy.

Edytowane przez m0d
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tak się czasem kończy rumakowanie ; )

2AB7lPG.jpg

3 godziny temu, mess napisał:

wkg jaki czas masz najlepszy na niej?

Oj,  można powiedzieć, że nie mam tam czasu ... jechałem tam tylko raz  z kolegą którego rower testowałem, zmienialiśmy się co chwile na rowery,  przystawaliśmy, gadaliśmy,  bawiłem się zawieszeniem więc to ponad godzinę zajęło ; ) I dodatkowo buty SPD na platformach. Ale za to nie na elektryku :D

Ja generalnie niestety do najszybszych nie należę  :(  Jak się trafi jakiś pucharek to wielkie święto :D

 

Edytowane przez wkg
  • +1 pomógł 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wkg napisał:

Fajne tam macie tereny na szoskę :D

E, nie aż takie złe :) 

zjechałam z głównej trasy co prawda ale te boczne drogi (dla chcących żyć jeszcze) są całkiem ok. Czasem trzepie (np. Cecylówka około 2km. ) ale ogólnie to fajne tereny na szosę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...