Skocz do zawartości

[Rower] KANDS ENERGY 1500


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym się podzielić moimi uwagami po zakupie roweru KANDS ENERGY 1500. Zakupu dokonałem przez internet - jak zobaczyłem kuriera z kartonem miałem czarne myśli (w takim stanie był karton) ale na szczęście rower był w całości :)

Zakupiłem rower z przeznaczeniem jazdy w mieście i na lekki teren.

 

 

Trochę danych sprzętowych:

 

Rama: kKnds AL6061 HYDROFORMA 21"

Amortyzator: SR-SUNTOUR XCM V3

Hamulec przód: SHIMANO BL M396 

Hamulce tył: SHIMANO BR M396

Korba: SHIMANO FCM-311

Suport: NECO Maszynowy

Manetki: SHIMANO ACREA ASTM360

Przerzutka tył: SHIMANO ALIVIO RD-M430

Przerzutka przód: SHIMANO ALIVIO FD-M412

Kaseta: SHIMANO CS-HG41

Łańcuch: SHIMANO CN-HG40

Obręcze: 26" KANDS MAXX + CENTER-LOCK

Opony: CST 26X1.95

Sztyca: KALLOY UNO 350

Mostek: KALLOY UNO 31,8

Kierownica: KALLOY UNO 660/ 31,8

 

 

Cały sprzęt miał być wyregulowany jednak przednie przerzutki i przedni hamulec musiałem samemu wyregulować. Całość podczas jazdy sprawuje się całkiem nieźle, blokada amortyzatora to super sprawa :) Siodełko wygodne, tylko początkowo wydawało mi się, że będzie za twarde ale po kilku przejazdach wątpliwości poszły w niepamięć. Hamulce dobrze hamują, mam tylko nadzieję, że tak pozostanie.  

Poza plusami są jednak i wady. Chwyty to jakaś tragedia, strasznie niewygodne, bolą ręce po kilku kilometrach - do wymiany. Pedały aluminiowo-plastikowe, moim zdaniem jak coś co jest tak użytkowane jest plastikowe to podlega wymianie. Może to nie typowy minus ale strasznie irytujący fakt, malowanie opon (białe pasy). Fajny bajer jednak odlew tego jest tak wykonany, że podczas jazdy patrząc na oponę ma się wrażenie jakby była ogromna ósemka :( - a tak nie jest.

W chwili obecnej to by było na tyle, za jakiś czas napiszę jak się rower sprawuje po kolejnych kilometrach. 

 

 

 

rower_7.jpg

 

rower_5.jpg

 

rower_1.jpg

 

 

rower_2.jpg

 

rower_3.jpg

 

rower_4.jpg

 

rower_8.jpg

 

 

rower_9.jpg

 

 

rower_6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...