Skocz do zawartości

[Kaseta] Shimano CS-HG-51-8 (Test zakończony)


panzer39

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka razy wspominalem o zielonym Finish Line. Byc moze sol go wyplukiwala i jakas czesc trasy jechalem na sucho, choc naped nie halasowal. Doliczajac do tego 17 kg rower, ok. 10 kg w sakwach i mnie w ubraniu ponad 120 kg naped nie mial lekko, pomimo wysokiej kadencji.

Sprawdzilem, czy kaseta przyjmie trzeci HG-40 i o dziwo, jest nieco lepiej niz w przypadku SRAMa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

7 tys. km na UG-51, w to nie uwierzę :) Na starym UG-50 to może ale nie na UG-51.

 

Ja bym poczekał z tym nowym łańcuchem jeśli masakrycznie nie przeskakuje, tylko przy mocnym nacisku. Do 100km wszystko powinno się dopasować.

 

 

Mój HG-40 po 1,6 tys.km miał 2% rozciągnięcia. Ten łańcuch to naprawdę badziewie.

Teraz mam UG-51 i sądzę, że wynik zrobi podobny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega panzer39 :woot:

Do poprzedniej pracy dojeżdżałem 17 km dziennie na 3 zmiany przez cały rok na wolnobiegu Tourney i łańcuchu UG-51. Zestaw osiągnął przebieg prawie 7000 km. Z tym, że trasa biegła w połowie po ścieżce rowerowej, w drugiej połowie po pasie technicznym drogi szybkiego ruchu, czyli bez grama soli. Ponadto wolnobieg był ciężki, solidny i pozbawiony miejsc zalegania wody i soli.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...