Skocz do zawartości

( 3000 zł ) rower dla kobiety


Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Co do sentymentow to niestety na niej zbudowano podwaliny obecnego Rometa. Szkoda, ze nic ani nikt nie zostal ze starej szkoly i jakosci.
 Z tego co widzę w odtatnim czasie, to Romet nie podupada, a wręcz błyskawicznie się rozwija. Jego rowery są często polecane na tym forum. Swoją offertą przegnił juz Krossa, który przecież do niedawna był praktycznie jedyną polską marką. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie całkiem biorą coś innego, gdybyś uważniej sprawdził, zauważył byś, że jednak kupują dosyć sporo, zwłaszcza w zakresie 1500-4000. Z tego co można wyczytać w prasie również modele droższe full są bardzo dobrze oceniane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówię że są źle oceniane. Ja tylko zwróciłem uwagę że często ludzie kupują coś innego. Jeśli wrzucić tu na forum w wyszukiwarce hasło Romet to przewija się w wielu wątkach. Lecz końcu ludzie wybierają coś innego, to nie znaczy ze wszystcy. Jest strasznie mało opinii o rometach od prywatnych osób, głównie to testy różnych portali, gazet itd a tu ciężko zaufać że to obiektywne opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś w prasie chwali pracę zawieszenia czy prowadzenie roweru, to jest to obiektywna opinia, gdy test jest sponsorowany przez producenta, to wtedy te parametry są opisywane raczej niejednoznacznie ... warto się dokładnie wczytywać w testy i szukać zakamuflowanej krytyki (dobry przykład Canyon Spectral, w magazynie Bike nr. 5, tu nawet dosyć dosadnie go skrytykowali).

Czasami krytykują mało czytelnie (np. rowery Giant Talon, niby chwalą, ale między wierszami można wyczytać krytykę długich tylnych trójkątów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ty wiesz swoje a ja swoje nie ma sensu mielić wody tym bardziej że nie o to pytałem ☺

Czyli na razie chcielibyśmy obejrzeć

Rometa http://m.romet.pl/Rower,JOLENE_275_30,10,668,674,14086,2015.html

Scotta

http://www.scott.pl/produkt/171/565/rower-contessa-scale-720/

Gianta

http://www.giant-bicycles.com/pl-pl/bikes/model/tempt.2/18872/76403/

 

Prosiłbym o konkretne zalety i wady tych rowerów co jest ich mocną a co słabą stroną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wnikając w wygląd , to jak wiadomo kwestia gustu, Romet - zrównoważona geometria, najlepszy ze wszystkich amortyzator, Scott trochę krótszy niż Romet tylny trójkąt co pozwala zacieśniać szybkie zakręty cecha bardziej dla sportowej jazdy,  najniżej oceniany amortyzator, Giant - kontrowersyjnie długi tylny trójkąt, najsłabsze hamulce, amortyzator lepszy niż Scott. Napęd we wszystkich jest na zbliżonym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgiełko służy do zapobieżenia skakaniu łańcucha w trudnym terenie, może i nie będzie wykorzystywane (a może będzie)  jest wybór można je włączyć lub wyłączyć, w każdym bądź razie - całościowo przerzutka z Kellysa wcale nie jest lepsza ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...