Skocz do zawartości

[amortyzator] Jak wymienić olej?


SovaLTD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam nowy rower z amortyzatorem Fox Float 32 CTD Performance z 2015r.

Rowerem przejechałem niecałe 200 km i chciałem wylać olej, który znajduje się w dolnych lagach i nalać takiego samego po 30 ml do każdej lagi (tyle potrzeba). Nie mam sumienia jeździć tym rowerem nie wiedząc ile tak naprawdę jest oleju w tym amorku a nie chcę go zajechać przed pierwszym serwisem.

Jak to zrobić? Czy wystarczy odkręcić te dwie śruby, które są na samym dole amortyzatora i olej wyleci a później nalać nowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak już będziesz to robił, to zdejmij dolne golenie i nasącz olejem gąbeczki w uszczelkach kurzowych.

 

Rower stał do góry kołami przez jakieś pół godziny, więc chyba się nasączyły. Ja nie zdejmowałem amora z roweru, więc przewód hampla był cały czas podłączony i nie wiem czy dało by się zdjąć dolne lagi, no ale nawet jak to zapomniałem o tym :P

Nie jest to nic trudnego, najwyżej zdejmę jeszcze raz, bo olej mam zamiennik oryginału, więc jest tani.

 

A oto ile było oleju w amorku. W prawej gioleni nie było tak źle, natomiast w lewej dosłownie tyle co kot napłakał.

 

 https://lh4.googleusercontent.com/-gNYU4JOI9D0/VTPpGwyS-WI/AAAAAAAAAlM/-yoESE51GSU/w1520-h855-no/20150419_190322%5B1%5D.jpg

Edytowane przez SovaLTD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up, czyli wg. Ciebie moja robota poszła na marne? Ja pisząc, że rower stał do góry kołami przez pół godziny miałem na myśli, że przez jakieś 15 min był w nim jeszcze stary olej, później 5 min zlewania starego i 10 min z nowym olejem i skręcanie do kupy wszystkiego.

Wydaję mi się, że przez pierwsze 15 min gąbki wchłonęły już taką ilość oleju, że więcej już nie były w stanie przyjąć a nawet jeśli nie, to twoja teoria i tak mija się z prawdą, bo przez ostatnie 10 min nie mogły wchłonąć więcej niż kilka ml, więc suszy na pewno nie ma!

Czyli wg. Ciebie ile powinienem nalać oleju do każdej lagi, 50 ml?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie :D Zauważ, że między gąbkami, a dolnymi lagami są jeszcze całkiem szczelne ślizgi przez które olej przeciska się co najwyżej podczas pracy amortyzatora, a nie przelewa się swobodnie.

Ale ja tylko sieje zwątpienie może głupi jestem :icon_redface:

 

Instrukcja Rock Shoxa zaleca nasączyć gąbki przed montażem osobno, a olej wlać osobno, ale kto wie może FOX to inna para kaloszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

W foxie jest dokładnie tak samo. Nasączanie gąbeczek to jedno, a olej na dole to drugie. Fox zaleca, aby gąbeczki wrzucić do oleju na jakieś parę minut,aby dobrze wchłonęły olej.Zresztą olej z dołu miałby pewne trudności aby przedostać się tak wysoko w czasie jazdy. Poza tym,jeśli dobrze pamiętam, to do nasączenia gąbeczek używa się Fox Fluid.

Ale nic straconego.... jest oddzielna procedura na wyczyszczenie i nasączenie gąbeczek. Stosowałem i polecam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to dałem ciała, bo faktycznie mogłem nasączyć te gąbki i miałbym spokój, jednak po tej całej mojej operacji gdy pouginałem amora to lagi zrobiły się o wiele bardziej śliskie, niż przed więc raczej gąbki są nasączone :)

Pojeżdżę trochę i zobaczę, jak zrobią się suche to rozbiorę go jeszcze raz i przesmaruje te gąbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Olej 20W ( Fox Gold Oil ) jest dedykowany tylko dla modeli F32 z określonym typem uszczelek kurzowych ( nr kat. 803-00-878). Dla modeli ze starszymi uszczelkami ( 803-00-613 i 803-00-079 )ten olej nie powinien, a wręcz nie może być używany. Nie można go stosować jako zamiennik dla Fox Fluid w komorze powietrznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

jeszcze jedno pytanie odnośnie wymiany oleju, na stronie fox-a w manualu dla mojego modelu pokazane jest 20 ml do każdej lagi http://www.ridefox.com/help.php?m=bike&id=454, natomiast na filmie pokazane jest 30 ml http://www.ridefox.com/help.php?m=bike&id=573. Pytanie, która wartość oleju FOX Gold 20 WT  jest poprawna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...