Skocz do zawartości

[renowacja] czy mozna naprawic obrecz?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Moja sytuacja wyglada nastepujaco: posiadam dośc stary rower(cos typu kolarka) no i głównym problemem są koła, były one wycentrowane, jednak na obreczy przedniej jak i tylnej znajduje sie kilka wybuleń(1-2 na kazde koło), które podczas normalnej jazdy nie sprawiaja zadnego problemu to przy hamowaniu dość mocno szarpie, starałem sie ustawic hamulce w taki sposób aby klocki nie napotykały tych wybulen jednak do konca sie tego zrobic nie dało. Są to koła z rawką pod skosem co sprawia że wogóle jest cieżko ustawic hamulce typu dual pivot.

 

Czy może ktoś by wiedział czy mozna temu jakos zaradzic bez wymiany kół?

Czy da sie jakoś tych nierównosci pozbyc, ew. jakies inne rozwiazanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, tak zastanawiałem czy w ten sposób nie pogorsze sytuacji, no ale spróbuje, może nie bedzie źle.

Co do zdjecia to tego zbyt nie widac, są to mniej wiecej te przyciemnione punkty na obreczy.

 

http://i.imgur.com/azhPhWA.jpg?1

http://i.imgur.com/whfWhb6.jpg?1

 

A jeszcze miałbym pytanie jak należy ustawiac hamulce na takich właśnie rawkach pod skosem, czy tak po prostu jak na zwyklej obreczy? Bo powierzchnia styku jest w tedy dośc mała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Na zdjęciach po pierwsze kija widać. Robione chyba tosterem i to na dodatek bez światła.

 

To co widać, to stalowe, pogiete obręcze. O ile nie ma tam pęknięć można je poprostować ręcznie, ale nie przez centrowanie.

 

A najlepiej to zmienić kołą na jakieś aluminiowe. Siła i modulacja hamowania na stalowych obręczach jest delikatnie mówiąc ciulowa.

 

Tymbardziej, że nie spodziewam sie tam u Ciebie jakiś wystrzałowych hebli na podwójnych piwotach , tylko pewnie jakieś antyczne spowalniacze...

 

Pogódź się z faktem, że na tych obręczach, klockach i hamulcach nie zwojujesz wiele.

 

A wszelkie regulacje i ewentualne apgrejdy z cyklu "kupię same lepsiejsze klocki" to bedzie strata czasu i atłasu...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daruje sobie wrzucanie zdjeć nawet z leprzym swietłem bo innego urządzenia niż "toster" nie mam. A ze światłem te nierórności są równie mało zauważalne na zdjeciu.

Tak jak pisałem spróbuje zrobic to mniej wiecej jak napisał michuuu, ale równiez zaczne sie rozgladac za jakimis nowymi kołami.

Z  tego co zrozumiałem na takim sprzecie nie mam nawet co liczyc na bardzo efektywne hamowanie, a wiec to kolejny powód aby wymienic koła.

 

Dzieki wszystkim za odpowiedź.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...