Skocz do zawartości

[suport i korba] - coś lekkiego do 1x9?


yotomeczek

Rekomendowane odpowiedzi

Czy znacie jakieś w miarę lekkie modele do napędu 1x9?

Znalazłem taką korbę (630g) i suport - dość ciężki bo 322g ze śrubami.

Korba około 38 zębów.

Znacie coś lżejszego? Rower do dynamicznej jazdy po mieście (krawężniki atakuję dość dynamicznie) a kierujący waży 99kg :) W sumie dość sporo można na masie przyoszczędzić na suporcie i to dość umiarkowanym kosztem :)

Nie wiem czy waga tego suportu jest dla 122mm i czy uwzględnia śruby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem taką korbę (630g)

Ale to jest korba z na stałe przytwierdzoną zębatką! Nie kupuj tego. Lepiej kup jakąś korbę pod ostre koło i wymień zębatkę na mniejszą od razu, a tamtą sprzedaj.

 

No i właśnie - budżet jaki? Bo jak masz większy budżet, to przy Twojej masie hollowtech lepiej się sprawdzi, no ale wtedy wydatek x2 przynajmniej.  

Edytowane przez cienkun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka korba pasuje do napędu 1x1 a mówiąc po Polsku to jest korba do łańcuchów jednorzędowych (wtedy z tyłu są biegi w piaście) i nie nadaje się do wąskiego łańcucha 9 rzędowego.

Musisz szukać czegoś dedykowanego do 1x9/10 lub 2x9/10 (wtedy jedną zebatkę zdejmujesz).

Coś w tym stylu http://allegro.pl/truvativ-stylo-sigle-z-zintegr-osia-nowy-model-i5251055566.html

 

Mam osobiście bardzo podobną korbę tylko Firex 1.1, bez rockringu waży ok 720g plus 100g suport. Wymieniając zębatkę na mniejszą i lżejszą da sięzejśc poniżej 700g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka korba pasuje do napędu 1x1 a mówiąc po Polsku to jest korba do łańcuchów jednorzędowych (wtedy z tyłu są biegi w piaście) i nie nadaje się do wąskiego łańcucha 9 rzędowego.

Nie prawda!! Korba jest taka sama, jak każda inna. Zębatki są pod ostre i na szeroki i na wąski łańcuch, czyli 3/32" i spokojnie chodzi na niej łańcuch 9rz, ale ja i tak pisałem o wymianie zębatki, bo pod ostre trudno znaleźć raczej 38T

 

edit.

A!, kolego pisał nie do mnie... Sorki :)

Edytowane przez cienkun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lucass1984 slabo sie znam na czesciach ale tez potrzebuje tego co autor i znalazlem:  http://allegro.pl/mechanizm-korbowy-prowheel-solid-46-170-korba-w-wa-i5117644222.html  bcd=130, zebatka 3/32(2.38 mm)"x46t wiec powinny pasowac zebatki z grupy sora 3rz 39t i 30t ??

http://www.centrumrowerowe.pl/czesci/rowerowe-mechanizmy-korbowe/tarcze-i-czesci/p,tarcza-mechanizmu-korbowego-sora-fc-3503-39z-czarna-shimano,293822.html

Czy jak pisze ze zebatka 3/32" badz korba pasuje do 3/32" to pasuje tez do wezszego lancucha 9rz (11/28” (2.18 mm))?

 

A ktora korbe bardziej polecacie do zredukowania na miasto na 1rz - 3rz alivio czy 2rz sore?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

wiec powinny pasowac zebatki z grupy sora 3rz 39t i 30t ??

tak

 

 

Czy jak pisze ze zebatka 3/32" badz korba pasuje do 3/32" to pasuje tez do wezszego lancucha 9rz (11/28” (2.18 mm))?

Tak

 

 

A ktora korbe bardziej polecacie do zredukowania na miasto na 1rz - 3rz alivio czy 2rz sore?

3 rzędy na miasto to bezsens. Jeden, góra dwa.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cienkun dziękuję za odpowiedź, w ostatnim pytaniu chodziło mi o to, że nie ma wielkiego wyboru 1 rzędowych korb sprawdzonych firm (oprocz w/w alfine, tylko ta cena...) z możliwością wymiany tarcz, więc zastanawiam się czy nie lepiej będzie kupić 2rz sora(ew. claris) bądź 3rz alivio i zostawić tylko 1rz. Tylko, którą grupę z nich wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może warto wziąć pod uwagę taką korbę. Trzeba by wymienić zębatkę na mniejszą 38T i było by w miarę lekko z suportem poniżej 900g.

Albo którąś z tych:

korba

korba

korba

 

Gdzieś można kupić lekkie suporty na kwadrat?

Widziałem raz na allegro taki z drążoną osią z masą <200g ale był używany i nie koniecznie z ośką o odpowiedniej długości...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tę korbę Sturmeya z drugiego linka mam. Jest nawet niezła, tylko zębatka przy niej była dosyć miękka. Ja pamiętam, kupiłem ją za coś około 80 zł, więc warto przewertować net, bo powinna gdzieś być taniej. 

 

 

 

chodziło mi o to, że nie ma wielkiego wyboru 1 rzędowych korb sprawdzonych firm (oprocz w/w alfine, tylko ta cena...) z możliwością wymiany tarcz, więc zastanawiam się czy nie lepiej będzie kupić 2rz sora(ew. claris) bądź 3rz alivio i zostawić tylko 1rz. Tylko, którą grupę z nich wybrać?

No jak to nie ma? Jest pełno!

 

Z tych trzech, wybrałbym Sorę. Ale ona jest, tak samo jak alfine, ze zintegrowaną osią, a claris jest pod wielowypust. 

Edytowane przez cienkun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta 2 korba Sturmeya jest tutaj taniej(jesli to ta, bo sprzedawca nie podal numeru korby): http://www.rowerystylowe.pl/p-304/korba-sturmey-archer-fcs/w-9221/44-zeby

Na stronie maja tez inne ich korby i wiele 1-rz z niewymienialnym blatem, a jak sie ich zapytalem czy ktora obsluguje 8,9b odpowiedzieli, ze maja tylko do piast wewnetrznych i na 1bieg. Zebatka w tej korbie jest z aluminium, w innych maja ze stali. Na bcd 104 jest tez wiekszy wybor i dostepnosc tarcz niz na 110/130. Wg. techdocs korba wazy 610g: http://www.sturmey-archer.com/files/catalog/files/234/SPECIFICATIONS%20-%20FRONT%20CRANKSETS%20FCS.pdf

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak sie ich zapytalem czy ktora obsluguje 8,9b odpowiedzieli, ze maja tylko do piast wewnetrznych i na 1bieg.

Pytaj lepiej czy pod wąski czy pod szeroki łańcuch, (to chyba będą wiedzieli)  

 

Ten sturmey to jest ten sam i jest na bank pod wąski łańcuch i będzie chodził z 9ką.

Jak jest korba pod szeroki, to będzie chodziła tylko z singlem. 

Edytowane przez cienkun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy taką tarczę  (albo inną z BRD 130) można użyć przykładowo do takiej korby?

Podobno tarczy nie  można użyć jako zewnętrzną...

A taką można stosowac w napędzie 1x9:

http://allegro.pl/tarcza-mechanizmu-korbowego-ultegra-fc-6700-39z-i5215903968.html

A są jakieś pod rozstaw 130 do 1x9/10?

Edytowane przez yotomeczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...