Skocz do zawartości

[Amortyzator Fox Float 32 Evolution O/C] kilka pytan do innych uzytkownikow


mrovka

Rekomendowane odpowiedzi

dzien dobry panowie..

 

w 2014 kupilem Cuba z w/w amorkiem..sprawdzilem po numerach seryjnych I takze jest z roku 2014

 

I chce wujasnic kilka kwestii

 

-amortyzator ma 3 poziomy regulacji od miekkosci poprzez srednia twardosc do calkowitej blokady I mozliwosc ustawienia powrotu..zauwazylem ze gdy ustawie calkowita blockade to widelec minimalnie sie ugina,minimalnie..kolega mowil ze tak moze sie zdarzac

niescislosci pojawiaja sie w momencie gdy widelec jest zablokowanu a ja fizycznie palcem z gory nacisne pokretlo regulacji na prawej goleni..regulacja na goleni zapada sie z 1 mm I w tym momencie widelec mimo ustawinej blokady pracuje jakby nigdy nic - gdy zwolnie ucisk regulacji..podnosi sie o ten 1mm I znow blokada dziala poprawnie ----- czy jest to normalne zachowanie?? pytam bo nie mam sklepu z rowerami gdzie sa zamontowane fox'y by to organoleptycznie sprawdzic na innych produktach

 

nastepne kwestia

 

-jego praca..jest jakby suchy..... gdy mam ustawione srednio miekkie ugiecie zauwazylem ze gdy uginam widelec I trzymam go w tej pozycji to luzujac nacisk pomalutku by wrocil do pierwotnego ksztaltu to ona wraca skokami -

 

musze zaznaczyc ze na najmiekszym ustawieniu nie jest to az tak zauwazalne..w 80 procentach problem znika

 

czy to wina oleju,a raczej jego braku?? bo gdy mam mokre lagi to wtedy amorek pracuje dosc plynnie  //suche gabki??//

 

I ostatnia kwestia

 

co moze byc przyczyna ?? po ugieciu rekami widelca I zluzowaniu ucisku amorek wraca do punktu wyjscia..ale gdy ponosze glowke ramy roweru do gory to rekami fizycznie moge w dol pochac widelec jeszcze o jakis centymetr - tak jakby nie mial sily wyprostowac sie do samego konca..czy to normalne???

 

podobnie zachowuje sie Rock Shock Domian w zupelnie innym moim rowerze,mam na mysli ten brak sily..byl rozbierany rzekomo w serwisie I dalej bylo to samo

 

 

mialem kiedys bombera z4 w otwartej kapieli....bez ustawien,z komorami powietrznymi w obu lagach - niesamowita kultura pracy bez zadnych w/w problemow az do tego stopnia ze mam ochote go oswiezyc w serwisie nie patrzac zbytnio na wydatki

 

 

 

pewnie bym nie napisal tego tematu ale poczytalem na forum problem z brakiem oleju w liskach..I wole sie doinformowac

tak samo dzisiaj znalazlem info ze 'brak tej sily' by sie calkowicie wyproscic moze byc przyczyna zabrudzen..ok,ale w rocznym amorku??

 

no chyba ze brud jest spowodowany brakiem oleju..

 

pocieszeniem jest to ze czeka go w czerwcu pierwszy serwis I jestem pelen nadzieji ze wszystko sie wyjasni

tylko...czy mozna z tym czekac do czerwca??

 

 

reasumujac

jego sucha prace odnotowalem juz w pierwszych tygodniach po zakupie,pomyslalem ze musi sie dotrzec..a ze to raczej jazda po prostej to pomyslalem ze moze sie dlugo docierac...

sprawe ucisku regulacji I tego ze moge go 'sztucznie' wyproscic do pozycji maxymalnej odkrylem to nie dawno I nie wiem czy to bylo od nowosci

 

 

 

Edytowane przez mrovka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Czy Autor wie,co to jest Interpunkcja i jak ją stosować? Czy Autor wie, czym są Znaki Diakrytyczne i jak je stosować? Czy Autor wie,że zdanie zaczyna się od Dużej Litery?

Czytanie tego posta to wyzwanie....

 

Wracając do tematu, amorek wymaga serwisu i nie ma co czekać do czerwca. Podobne objawy miał mój fox ( też nowy- się okazało,że było zbyt mało oleju).

Do poczytania:

http://www.forumrowerowe.org/topic/153499-przestroga-nowy-widelec-a-kwestia-smarowania/page-3

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- minimalne uginanie się na blokadzie jest normalne

- pokrętło od modelu ctd (wnioskuję po 3 poziomach miękkości) nie powinno się uginać, a tym bardziej po jego naciśnięciu blokada nie powinna ulegać zwolnieniu

- sporo amorów nie chodzi idealnie płynnie przy sztucznym uginaniu ponieważ nie ma odpowiedniego obciążenia, oczywiście problem ten może się pogłębiać z różnych powodów np. nowe uszczelki (muszą się dotrzeć), mała ilość oleju w dolnych lagach, brak smaru na uszczelkach, suche gąbeczki smarujące...

- to że amor rozprostowuje się jeszcze po podniesieniu koła może być zarówno zjawiskiem normalnym jak i nie... może być to wynikiem syfu który jest w środku, małej ilości oleju, braku serwisu, ale równie dobrze może być to normalne np. w przypadku kiedy jesteś lekki i w komorze pozytywnej masz niskie ciśnienie to komora nie ma takiej siły żeby ugiąć dostatecznie sprężyne negatywną i amor pozostaje lekko schowany, po podniesieniu koła ciężar ciągnie dolne lagi w dół przez co jest większy nacisk na sprężyne negatywną i amor wysuwa się. Poza tym większość amorów z tego samego powodu nieco się wyciągnie przy podniesieniu przodu :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki panowie za udzielone odpowiedzi..chcialbym zeby byly inne

Jutro dzien wolny,wiec chyba mam zaplanowana wycieczke do sklepu

 

Kocie..niestety,ale caly gotowy post poprostu mi sie skasowal I w emocjach pisalem to co powyzej

Z drugiej strony rozumie ze papier na dyslekcje nie rozladuje sytuacji :D

 

I tak juz duzo sie poprawilem bo 'nie zjadam' literek I pisze literki takie jaki trzeba heheh

 

ps.link od durnegokota poszedl do ulubionych I bede sie go uczyl na pamiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko panowie,az tak odpoorny na wiedze I dobre rady nie jestem:)

 

W ostatni piatek bylem z rowerem w serwisie.Panowie powiedzieli ze amorek beda odsylac...

-zla wiadomosc jest taka ze bede czekal dwa tygodnie na amorka,a dobra wiadomosc jest taka ze z duzym prawdopodobienstwem amor zostanie wymieniony na nowy.

 

Co ciekawe,nawet nie chcialo im sie go otworzyc

I tak sobie gdybam...ot zwykle lenistwo.czy moze poprostu juz mieli podobny przypadek ??

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mamy dwie rozne opinie serwisow...w uk powiedzieli ze to nie jest normalne I ze chca odeslac amorek

-ja sam osobiscie sie nie znam,wiec nie wiem co o tym myslec.

Powiedz mi jeszcze..przepuszacza ci troche blokada?? bo mi przepuszczala od samego poczatku,ale minimalnie...z tym ze po czasie dostrzegam jakby byla odrobine slabsza.lub poprostu ot zwykle falszywe odczucie

 

 

Edytowane przez mrovka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A stwierdził to autoryzowany serwis FOXa czy sklep gdzie kupiłeś rower? Bo jak serwis FOXa to chybaby nie odsyłali tylko wymienili, a z serwisami w sklepach jest różnie. Co do blokady ona nigdy nie blokuje całkowicie amora i będzie się trochę uginał. Info ze strony autoryzowanego serwisu FOXa:

 

Uwaga: Jedynie w amortyzatorach tylnych wykonanych w technologii Dish ustawienie Climb jest jednoznaczne z pełną blokadą amortyzatora. W pozostałych przypadkach amortyzatory przednie oraz tylne pozostają w dużej części aktywne"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stwierdzil to sklep w ktorym kupilem rower..hmmm,to cos czuje ze fox stwierdzi iz wszystko jest ok.

-no chyba ze mu jeszcze ewentualnie wymienia plyny :D

 

Jezdzilem kiedys na bomberze,mam domaina,mialem kontakt z reba u kumpla...czy praca sprawnego foxa bardzo sie rozni od tych wymienionych?

Edytowane przez mrovka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzies znalazlem o tym informacje...moge sie myli ale to chyba chodzilo o modele starsze.

Moj to jest rocznik 2014,sprawdzajac po numerach na stronie producenta

 

ale I tak wierze ze mimo jego specyficznej pracy to po wizycie w serwisie bedzie lepiej  //hehhe zeby sie nie okazalo ze z nim wszystko ok,a tylko ja jestem przewrazliwiony:D//

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

 

niescislosci pojawiaja sie w momencie gdy widelec jest zablokowanu a ja fizycznie palcem z gory nacisne pokretlo regulacji na prawej goleni..regulacja na goleni zapada sie z 1 mm I w tym momencie widelec mimo ustawinej blokady pracuje jakby nigdy nic - gdy zwolnie ucisk regulacji..podnosi sie o ten 1mm I znow blokada dziala poprawnie

 

 

 

Mam Foxa kupionego z nowym rowerem z 2013 r i mam taki sam objaw. Więc jak Fox nic z tym nie zrobił przez rok to moze byc taka charakterystyka tłumika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam po dlugiej przerwie I odrazu pisze panowie ze mam rozkminke

 

W serwisie mi powiedzieli ze mam im przyniesc widelec bo beda go wysylac do serwisu..uciszyli mnie tym strasznie

Ale..2 tygodniach przynosze widelec,a oni mi mowia ze jednak wstrzymia sie z wysylka bo w sumie amorek ma 5 miesiacy I nie ma sensu go teraz wysylac,zwlaszcza ze wskazany serwis ma byc dopiero po roku uzytkowania

 

Mam wrazenie iz nie ma tam wystarczajacej ilosci oleju,a do tego doszlo jakies mini stukanie przy uginaniu sie  podczas jazdy.

 I teraz nie wiem co mam zrobic

 

-dostosowac sie do serwisu I na nic nie zwracac uwagi? //Boje sie ze go zajade,zajade slizgi,a pozniej mi powiedza ze zly stan techniczny widelca to jest moja wina//

-sciagnac widelec I poczekac te klika miesiecy? //mam opcje zalozenia sztywnego widelca//

-czy poprostu olac sklep,gwarancje I samemu zrobic serwis??

 

bo po tym co uslyszalem w sklepie to chyba dwie ostatnie opcje najbardziej mi pasuja..pozatym jezeli serwis bedzie mial podobne podejscie co sklep,to chyba wlasnoreczny serwis bedzie jak najbardziej na miejscu I podejrzewam ze wyjdzie o wiele lepiej

 

 

 

Edytowane przez mrovka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że po roku to jest serwis amorka po to żeby była dalej gwarancja. A Ty chcesz oddać amora bo według ciebie jest coś z nim nie tak. Dwie odrębne rzeczy moim zdaniem. Jak masz paragon to omiń sklep wogóle tylko wyślij amor do CultBike z paragonem i opisem i oni go sprawdzą. A jesli będziesz chciał serwis tez Ci zrobią. A zawsze samemu tez możesz serwisować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dwie odrebne rzeczy?? to mam jezdzic na zle pracujacym amortyzatorze az do pierwszego serwisu??

wybacz,ale to nie ma dla mnie sensu...wiadomo ze jak cos nie dziala tak jak powinno,a ma gwarancje to chyba normalne ze czlowiek reaguje

 

no I ostatnie zdanie tez nie do konca chyba zrozumialem

tzn jak to jest??? samemu tez moge powymieniac plyny I uszczelki zatrzymujac tym samym gwarancje /oczywiscie ze po roku zrobie mu serwis??

bylem przekonany ze w momencie jakiejkolwiek ingerencji w widelec to gwarancja juz nie ma prawa bytu

pytam bo nie wiem

 

niestety,do CultBike nie wysle bo rzecz dzieje sie w innym kraju:)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

to mam jezdzic na zle pracujacym amortyzatorze az do pierwszego serwisu??

Nie. Wydaje mi się,że Panowie w serwisie trochę się pogubili,lub też nie chcą brać na klatę ewentualnych problemów. Jedyny problem wystąpi wtedy,gdy nie dotrzymasz interwałów serwisowych ( czyli brak serwisu u autoryzowanego serwisanta) i wyślesz amorek na naprawę gwarancyjną.

 

 

amemu tez moge powymieniac plyny I uszczelki zatrzymujac tym samym gwarancje /oczywiscie ze po roku zrobie mu serwis??

Nie ma takiej możliwości. W Foxie ingerencja w amorek oznacza zerwanie umowy gwarancyjnej.

 

 

niestety,do CultBike nie wysle bo rzecz dzieje sie w innym kraju:)

Może to i dobrze,bo o CB to ja ma prywatnie kiepskie zdanie.

Wg mnie powinieneś wysłać amorek do Serwisu (Autoryzowanego) dołączając oczywiście papier potwierdzający zakup. Nie ma co kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam napisałeś że w sklepie powiedzieli, że nie będą wysyłać bo po roku jest serwis potrzebny obowiązkowy. Więc jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Oddajesz amor na gwarancje i muszą wysłać lub sam wysyłasz do autoryzowanego serwisu z kopią zakupu. Sam serwis możesz robić po zakończeniu gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...